در ادامه با نتیجه بازی پرسپولیس و سایپا که در روز شنبه 5 آبان 97 برگزار شد به همراه عکس و حواشی دیدار و عکسهای بازی با شما در ایرناک خواهیم بود.

نتیجه نهایی

پرسپولیس 1 - 1 سایپانتیجه بازی پرسپولیس و سایپا 5 آبان 97 + عکس در ایرناک نتیجه بازی پرسپولیس و سایپا 5 آبان 97 + عکس در ایرناک

پرسپولیس با این تساوی 17 امتیازی شد و در رتبه سوم جدول رده بندی باقی ماند، اما اختلافش با تیم های پدیده و سپاهان که در رتبه اول و دوم هستند، افزایش یافت.سرخپوشان پایتخت نسبت به سایر تیم های بالای جدول، یک بازی کمتر انجام داده اند.سایپا هم 15 امتیازی شد تا به بحران هفته های اخیر پایان دهد.

 • استادیوم تختی
 • تماشاگر: حدود 7 هزار نفر
 • داور: حسین زرگر

ترکیب پرسپولیس:

 • علیرضا بیرانوند
 • سیدجلال حسینی
 • شجاع خلیل‌زاده
 • محمد انصاری
 • شایان مصلح
 • کمال کامیابی‌نیا
 • بشار رسن (92- حمیدرضا طاهرخانی)
 • امید عالیشاه (67 - سیامک نعمتی)
 • آدام همتی (78- محسن ربیع خواه)
 • علی علیپور
 • گادوین منشا

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

ترکیب پرسپولیس برابر سایپا

ترکیب پرسپولیس برابر سایپا

ترکیب سایپا:

 • محمد حسین منادی
 • عبدالله ناصری ( 73- صادق بارانی)
 • محمد امین حاج محمدی
 • ساموئل سارفو
 • مهرداد کفشگری (73- محمدرضا سلیمانی)
 • آرش رضاوند
 • مهدی ترابی
 • علی دشتی
 • رضا اسدی
 • امید خالدی
 • آرمان رمضانی

سرمربی: علی دایی

تیم داوری بازی پرسپولیس و سایپا

تیم داوری بازی پرسپولیس و سایپا

کارت زرد:

 • آدام همتی دقیقه 37 از پرسپولیس
 • امید خالدی دقیقه 43 از سایپا
 • شایان مصلح دقیقه 60 از پرسپولیس
 • سیدجلال حسینی دقیقه 94 از پرسپولیس
 • محمدرضا سلیمانی دقیقه 96 ار سایپا

شرح گل:

سایپا ۰ پرسپولیس ۱ : (دقیقه ۱۵، کمال کامیابی نیا): در شرایطی که علیپور کنترل خوبی روی توپ نداشت، عالیشاه آن را پشت محوطه جریمه برای کامیابی نیا ساخته و پرداخته کرد تا شوتزن این تیم با ضربه‌ای مهارنشدنی دروازه نارنجی پوشان را باز کند.

سایپا ۱ پرسپولیس ۱ : (دقیقه ۸۷، محمدرضا سلیمانی) : بازیکن تعویضی علی دایی دقایقی بعد از حضورش در زمین از روی اشتباه منشا در دفع توپ بهترین سود را برد و تیمش را به گل تساوی رساند.

بازی پرسپولیس و سایپا

عکسهای بازی پرسپولیس و سایپا

شرح بازی:

پرسپولیس که به تازگی جواز حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا را کسب کرده است، برای ادامه حضور در جمع مدعیان لیگ برتر و نزدیک شدن به تکرار قهرمانی نیاز مبرمی به برتری در این دیدار داشت که به هدف خود نرسید. این دیدار با حملات سایپا آغاز شد و شاگردان «علی دایی» در همان دقیقه نخست فرصت خوبی برای گلزنی داشتند که با واکنش مناسب مدافعان پرسپولیس روبرو شد.در دقیقه 14 و برخلاف روند بازی، شوت سنگین و غیر قابل مهار «کمال کامیابی نیا» به تور دروازه سایپا چسبید تا پرسپولیس گل نخست را به ثمر برساند.

سایپا برای جبران گل خورده به حرکات سرعتی «علی دشتی» و «مهدی ترابی» و همچنین ضربات سر «آرمان رمضانی» اتکاء کرده تا شاید از خط دفاعی مستحکم پرسپولیس عبور کند.بازیکنان پرسپولیس در ادامه نیمه نخست به خوبی از اندوخته خود محافظت کرده تا با پیروزی یک بر صفر به رختکن بروند.پرسپولیس در ابتدای نیمه دوم، بخت مناسبی برای گلزنی داشت که «بشار رسن» با ضربه ای ضعیف این موقعیت عالی را از دست داد.بازیکنان سایپا در اواسط نیمه دوم چند فرصت نسبی به دست آوردند که با تعلل مهاجمان از دست رفت.در دقیقه 81 شوت تماشایی «گادوین منشا» به دیرک دروازه سایپا برخورد کرد.در دقیقه 87 بازی شجاعانه سایپا نتیجه داد و «محمدرضا سلیمانی» که دقایقی از حضورش در میدان می گذشت با ضربه سر تماشایی، کار را به تساوی یک بر یک کشاند.

بازی پرسپولیس و سایپا

عکسهای بازی پرسپولیس و سایپا

دقایق حساس:

دقیقه ۵: بعد از موقعیتی نصفه و‌نیمه سایپا در دقایق اول که با دفع بیرانوند همراه بود، در‌ ادامه پرسپولیس تلاش داشت توسط بشار فرصت شکل دهد که مدافعان نارنجی مانع از این اتفاق شدند.

دقیقه ۷: اعلام ضربه ایستگاهی برای سایپا با ارسال مناسب ترابی و ضربه سر مهاجم این تیم در آستانه ورود به دروازه با مهار بیرانوند همراه شد.

دقیقه ۴۰: ارسال ناقص از سمت راست سایپایی‌ها با سماجت آرمان رمضانی و ضربه سر او همراه شد که توپ در اختیار بیرانوند قرار گرفت.

دقیقه ۵۲: ارسال ضربه کرنر‌ با ضربه سر مناسب شایان مصلح بالاتر از مدافعان سایپا همراه شد اما این فرصت با اختلاف کمی راهی اوت شد.

دقیقه ۵۲: ارسال ضربه کرنر‌ با ضربه سر مناسب شایان مصلح بالاتر از مدافعان سایپا همراه شد اما این فرصت با اختلاف کمی راهی اوت شد.

دقیقه ۵۶: ارسال پشت مدافعان پرسپولیس با خروج بیرانوند و مهار توپ همراه شد اما دایی و دیگر نیمکت نشینان سایپا اعتراض تندی داشتند و اعتقاد داشتند دروازه بان پرسپولیس بیرون از خط هجده قدم توپ را مهار کرده است.

دقیقه ۶۱: ناهماهنگی شایان و آدام در نهایت باعث خطا و اعلام یک ضربه ایستگاهی برای سایپا شد. ارسال آن از سوی ترابی موقعیت سرزنی مناسبی درون شش قدم شکل داد که ضربه اسدی به راحتی در اختیار بیرانوند قرار گرفت.

دقیقه ۷۵: روی یک ریباند، ضربه سنگین ترابی به سمت دروازه با واکنش و مهار بهتر بیرانوند بی اثر شد.

دقیقه ۷۷: مهدی ترابی که برای گلزنی در این بازی بی تابی می‌کرد، بار دیگر با ضربه‌ای ناگهانی دروازه پرسپولیس را تهدید کرد که اینبار با دفع بیرانوند موقعیت حریف ناکام ماند.

دقیقه ۸۲: یک کلاس فوق العاده از کیفیت گادوین منشا؛ کنترل و دریبل و ادامه یک ضربه دیدنی که با برخورد با نوک انگشت منادی در نهایت به تیرک برخورد کرد و راهی کرنر شد.

دقیقه ۹۰: شوت محسن ربیع خواه در ریباند با اختلاف کمی راهی اوت شد تا پرسپولیس برای دستیابی به گل دوم ناکام بماند.

دقیقه ۱+۹۰: یک خطای جنجالی که با اعتراض چنددقیقه ای سیدجلال حسینی و یک کارت زرد برای او همراه بود، نزدیک به خط محوطه جریمه اعلام شد. این ضربه توسط رضاوند نواخته شد و با اختلاف کمی راهی اوت شد.

درحاشیه :

*بعد از به ثمر رسیدن گل تساوی سایپا مقابل پرسپولیس در دقیقه 87 محمدرضا سلیمانی زننده گل به همراه برخی از بازیکنان سایپا شادی گل‌شان را مقابل سکوهای هواداران پرسپولیس انجام دادند که این رفتار آنها با واکنش شدید هواداران پرسپولیسی همراه شد. علی دایی نیز با عصبانیت از بازیکنانش خواست به خوشحالی‌شان در قسمت دیگری از زمین و به نحو دیگر بپردازند.

* بهزاد غلامپور بعد از به ثمر رسیدن گل تساوی نزدیک نیمکت پرسپولیس به خوشحالی پرداخت که حاتم (سرپرست سایپا) از او خواست به سمت نیمکت تیم خودشان بیاید.

* داور محمد دایی را به دلیل اعتراض از بازی اخراج کرد.

* در لحظات پایانی بازی که داور پشت محوطه جریمه یک ضربه خطا به نفع سایپایی‌ها گرفت، پرسپولیسی‌ها از جمله سیدجلال حسینی به سمت کمک‌داور رفتند و به شدت به اعتراض پرداختند، که داور در این صحنه به حسینی کارت زرد نشان داد.

* بعد از اعتراض و عصبانیت شدید سیدجلال حسینی، کریم باقری و قنبرپور سعی داشتند سید جلال را آرام کنند، اما کاپیتان پرسپولیس سر آنها هم فریاد کشید.

* بعد از به صدا درآمدن سوت بازی شجاع خلیل‌زاده به سمت نیمکت سایپا رفت و شدیداً به نحوه خوشحالی بازیکنان سایپا اعتراض کرد، که این اعتراضش به درگیری با عبدالله ناصری ختم شد.

* رادوشوویچ که به همراه شجاع‌ خلیل‌زاده برای اعتراض به سمت نیمکت سایپایی‌ها رفته بود با عکس‌العمل شدید نیمکت‌نشینان این تیم مواجه شدند که باعث درگیری شد.

* در حالی که بازیکنان مشغول رفتن به رختکن بودند درگیری بین بازیکنان باز هم ادامه پیدا کرد و به تونل ورزشگاه تختی کشیده شد که در این درگیری سیدجلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده و رادوشوویچ از پرسپولیس و محمدصادق بارانی و محمدرضا سلیمانی از سایپا حضور داشتند.

* رضا اسدی بازیکن سایپا که یکی دیگر از افراد حاضر در درگیری‌ها بود مقابل رختکن پرسپولیس رفت و با عصبانیت شروع به داد و فریاد کرد که این بازیکن با دخالت ماموران نیروی انتظامی به رختکن سایپا هدایت شد.

* هواداران پرسپولیس که به تصمیمات داور اعتراض داشتند در پایان بازی با عدم ترک ورزشگاه شروع به فحاشی علیه داور مسابقه کردند.

* علی دایی در حالی که به سمت رادوشوویچ و پرسپولیسی‌ها می‌رفت ماموران و چند نفر دیگر سرمربی سایپا را از صحنه دور کردند.

* با افزایش درگیری‌ها در مقابل رختکن دو تیم حضور ماموران نیروی انتظامی بین دو رختکن دو برابر شد و حدود 40 مامور بین رختکن‌های دو تیم حضور داشتند.

بهترین بازیکن:

کمال کامیابی‌نیا:

هافبک شماره یازده تیم پرسپولیس تهران در این دیدار یک سوپر گل برای تیمش به ثمر رساند و تیمش را در آستانه کسب سه امتیاز شیرین قرار داد که در دقایق پایانی از دست رفت. کامیابی‌نیا در مصاف برابر سایپا علاوه بر اینکه حضور فعالی در فاز هجومی تیمش داشت اکثر توپ‌های خط میانی تیم حریف را هم خنثی کرد تا موقعیت خاصی در اختیار شاگردان علی دایی قرار نگیرد. هافبک دفاعی تیم پرسپولیس حالا با درخشش برابر سایپا آمادگی بالای خود برای حضور در فینال لیگ قهرمانان را به رخ کشید.

اتفاق ویژه:

پس از اینکه حسین زرگر سوت پایان بازی را به صدا درآورد، بازیکنان دو تیم درگیری شدیدی پیدا کردند به طوری که این دعوا به راهروی استادیوم تختی کشیده شد و با وساطت اعضای دو تیم و ورود نیروی انتظامی پایان یافت. در این میان داور و ناظر بازی تمامی اتفاقات رخ داده را یادداشت کردند و باید منتظر اعمال جریمه‌های احتمالی از سوی کمیته انضباطی بود.

 • تاریخ: شنبه, 05 آبان 1397
 • برگرفته از: varzesh3
بازدید : 2,287 بار
نتیجه بازی پرسپولیس و سایپا 5 آبان 97 + عکس
5.0
out of
5
(
2
) votes
loading...

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی