تمام کودکان با میزان های متفاوتی رشد می کنند، اما در این بخش از ایرناک یک راهنما برای مراحل رشد برای مراقبت از نوزادتان در 8 ماه وجود دارد.

شیردهی نیز برای مادر مفید است و کاهش خطر سرطان تخمدان، سرطان پستان و پوکی استخوان را به همراه دارد. در 6 ماه اول، شیر مادر تمام نیازهای غذایی کودک را برآورده می کند.

زمان آرام بودن کودک با او صحبت کنید و بگویید خیلی دوستش دارید و او را در آغوش بگیرید . کودک با این رفتار شما با آرامش بیشتری خواهد توانست درباره کج خلقی های خود صحبت کند.

در ادامه بهترین میزان خواب کودک از 1 روزگی تا 12 سالگی را برایتان شرح می دهیم. در این بخش از نکات مراقبت از نوزاد در ایرناک برخی از دستورالعمل های کلی آورده شده است.

کمرویی به مفهوم احساس ناراحتی کردن از بودن در جمع است.برخی از کودکان به علت خجالتی بودن و گاهی کمبود اعتماد به نفس در دوست یابی و تعامل با بزرگترها دچار مشکلات بسیاری می شوند.

به طور معمول، بی اختیاری ادراری جای نگرانی ندارد، مگر اینکه کودک بیش از 5 سال سن داشته باشد و رختخوابش را بیش از یک بار در هفته به مدت حداقل 3 ماه خیس کند.

علاوه بر این، اغلب اوقات این واقعیت است که والدین به طور کلی علائم افسردگی در کودکان را به شکل تنبلی، غرور، و غیره میبینند. روش های "درمان" از این "شر" معمولا بی رحمانه و تلخ هستند، که تنها وضعیت را بدتر می کند.

والدین گرامی ، قبل از آن که فرزند خود را تنها و مستقل به بیرون از خانه ، برای خرید ، رفتن به مدرسه و... بفرستید ، باید از امنیت کودک خود با رعایت نکاتی مطمئن شوید.

صفحه1 از31