در ادامه توضیحات کاملی درباره خوئک و فواید خوئک و مضرات خوئک و تفاوت خوئک با خوش گوشت و خواهیم گفت خوش گوشت کجای گوسفند است؟ و مطالب مرتبط با خوئک یا خواک یا آویشنگ را بازگو می کینم.

فواید و مضرات خوئک و تفاوت آن با خوش گوشت

خوئک نوعی کباب است که در کنار خوراک هایی مثل کباب جگر ، دل و قلوه قرار می گیرد. این کباب از چربی اطراف کبد گاو و گوسفند ، لوزالمعده ، خوش گوشت و تیروئید تشکیل می شود و طبق اعلام سازمان دامپزشکی کشور ، عرضه آن غیرقانونی است.از نظر متخصصان بهداشت مواد غذایی طحال جزو احشای خوراکی محسوب نمی شود و حتی عرضه آن در جگرکی ها و قصابی ها ممنوع است اما با این حال در منوی بسیاری از کبابی ها آن را مشاهده می کنید.فواید و مضرات خوئک و تفاوت خوئک با خوش گوشت در ایرناکفواید و مضرات خوئک و تفاوت خوئک با خوش گوشت در ایرناک

خوئک چیست و به کجای گوسفند گفته می شود؟

خوئک چیست و به کجای گوسفند گفته می شود؟

حسین روازاده خوردن خوئک را برای بیماری های روده مفید می داند.

خوش گوشت چیست؟

خوش گوشت نوعی کباب است که در جگرکی ها پشت ویترین خودنمایی میکند و البته خوشمزه و طرفداران بسیاری دارد. بهتر است بدانید که خوش گوشت همان خوئک نیست و این دو با هم متفاوت هستند.خوش گوشت بخشی از ابتدای روده گوسفند است که طعمی بسیار لذیذ دارد و آنچه درباره غده بودن یا چربی اطراف کبد و سایر مواردی که در سطح اینترنت خواهید یافت ارتباطی با خوش گوشت ندارد

خوش گوشت کجای گوسفند است؟

بخش ابتدایی روده باریک گوسفند است که درست بعد از معده قرار میگیرد و به آن دوازدهه یا اثنی عشر میگویند و طولی حدود 12 سانتیمتر دارد.

خوش گوشت گاو و گوساله قابل استفاده نیست. بنابراین خوش گوشت فقط به قسمت ابتدایی روده گوسفند گفته میشود.

خوئک یا خواک یا آویشنگ

خوئک یا آویشنگ که به اشتباه گاهی با عنوان خوش گوشت به مشتریان عرضه میشود به غده های تیموس و لوزالمعده گوساله یا گوسفند کمتر از یک سال میگویند.

فواید و مضرات خوئک و تفاوت خوئک با خوش گوشت
4.0
out of
5
(
10
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 7,700