سمبوسه بندری و دستور و روش تهیه این پیش غذای عالی و مقوی به همراه نکات ، ترفندها و فوت و فن و زمان مورد نیاز برای پخت سمبوسه بندری را در آشپزخانه ایرناک به شما آموزش خواهیم داد.

مواد لازم برای سمبوسه بندری

طرز تهیه سمبوسهسمبوسه بندری | دستور تهیه سمبوسه بندری در ایرناکسمبوسه بندری | دستور تهیه سمبوسه بندری در ایرناک

طرز تهیه سمبوسه بندری

خمیر یوفکا را از فریزر خارج کنید و بگذارید تا از حالت انجماد خارج شود. (برای استفاده از خمیر یوفکای منجمد شده بهترین راه این است که یک تا دو ساعت قبل از مصرف بسته را از فریزر خارج کنید و در دمای محیط قرار دهید و در روی بسته با تیغ یک شکاف 3 تا 4 سانتی ایجاد کنید تا هوا به مقدار بسیار جزیی وارد بسته شود . در نظر داشته باشید که درب بسته را باز نکنید).

پیاز را خرد کنید و با زردچوبه و نمک در مقدار کمی روغن تفت دهید تا طلایی شود. سپس آن را از ظرف خارج و سیب زمینی را سرخ کنید .

پیاز سرخ شده و سوسیس حلقه شده را به سیب زمینی اضافه کنید ، سپس رب گوجه فرنگی و فلفل قرمز را بیفزایید و مواد را به خوبی باهم تفت بدهید. سپس شعله را خاموش کنید و بگذارید تا مواد کمی سرد شوند.

یک ورق از خمیر یوفکا را بردارید و سطح آن را با قلم مو به کره ذوب شده آغشته کنید؛ سپس خمیر را از عرض به دو نیم کنید ( باید دونوار مستطیل شکل داشته باشید ). مقداری از مواد را داخل هر نوار بریزید و آن را به صورت سمبوسه بپیچید.

سمبوسه های آماده را داخل فر از قبل گرم شده با دمای 180 درجه سانتی گراد به مدت 20 دقیقه قرار دهید تا خمیرها طلایی شوند و یا آنها را در روغن سرخ کنید.

طرز تهیه سمبوسه بندری

نکات تکمیلی در مورد سمبوسه بندری

سمبوسه بندری جزو پیش غذا - گوناگون میباشد

زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 30دقیقه

و زمان پخت و انتظار آن در حدود 20دقیقه میباشد .

سمبوسه بندری را می توانید در وعده پیش غذا - سرو کنید .

توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 6 نفر مناسب میباشد .

این مطلب مفید بود؟
سمبوسه بندری | دستور تهیه سمبوسه بندری
5.0
out of
5
(
1
) votes
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,750