سوپ عدس سرماخوردگی و دستور و روش تهیه این پیش غذای عالی و مجلسی به همراه نکات ، ترفندها و فوت و فن و زمان مورد نیاز برای پخت سوپ عدس مخصوص سرماخوردگی را در آشپزخانه ایرناک به شما آموزش خواهیم داد.

مواد لازم سوپ عدس سرماخوردگی

طرز تهیه سوپ عدس سرماخوردگی

ابتدا عدس را در کاسه ای می ریزیم و تا روی آن آب می ریزیم و آب را بیرون می ریزیم این کار را 2 الی 3 بار انجام می دهیم تا عدسی کاملا تمیز شود و آبکش می کنیم و در قابلمه ای می ریزیم و 2لیوان آب روی آن می ریزیم و روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا بپزد.طرز تهیه سوپ عدس سرماخوردگی در ایرناکطرز تهیه سوپ عدس سرماخوردگی در ایرناک

پیاز را پوست می گیریم و می شوییم و روی تخته آشپزخانه نگینی خرد می کنیم و در تابه ای روغن می ریزیم و می گذاریم تا با حرارت کم داغ شود و آن وقت پیاز را داخل روغن تفت می دهیم و کمی زردچوبه روی پیاز می ریزیم.

و تفت می دهیم و جو پرک را اضافه می کنیم به همراه 3 لیوان آب و زیر حرارت را زیاد می کنیم تا سریع به جوش بیاید و جو پرک در مدت زمان 15 دقیقه پخته شود. تا پخته شدن جو پرک ، قارچ ها را تمیز می کنیم و روی تخته ورقه ورقه برش می دهیم.

و در تابه ای روغن می ریزیم و قارچ را داخل تابه می ریزیم و تفت می دهیم تا آب قارچ ها کاملا تبخیر شود و شعله را خاموش می کنیم. زمانی که جو پرک پخته شد ، تابه را کنار می گذاریم تا کمی خنک شود سپس در غذاساز یا مخلوط کن می ریزیم تا جو پرک کاملا بشکل پوره در بیاید.

سوپ عدس سرماخوردگی

سوپ عدس سرماخوردگی

(جو پرک باعث لعابدار شدن سوپ می شود) بعد جو پرک پوره شده را در قابلمه ای می ریزیم و عدسی پخته شده را همراه با آبش اضافه می کنیم و روی حرارت کم می گذاریم تا مواد طعم یکدیگر را بگیرند و سپس عصاره های گوشت را پودر می کنیم و به سوپ می افزاییم.

(عصاره گوشت خود دارای ادویه و نمک است) و اگر مواد کمی غلیظ بود مقداری آب جوش می ریزیم تا رقیق شود.طعم سوپ را می چشیم اگر نمک و فلفل آن کم بود اضافه می کنیم و پس از حدودا 15 دقیقه قارچ تفت داده را می افزاییم.

و مواد را مخلوط می کنیم و زیر حرارت را همچنان کم نگه می داریم تا سوپ به مدت 15 دقیقه دیگر خوب جابیفتد . در آخر سوپ آماده شده را در ظرف مورد نظر می کشیم و با جعفری خرد شده تزئین می کنیم.نوش جان

طرز تهیه سوپ عدس سرماخوردگی
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 7,710