نیمرو هتلی و دستور و روش تهیه این پیش غذای عالی به سبک هتل ها به همراه نکات ، ترفندها و فوت و فن و زمان مورد نیاز برای پخت نیمرو هتلی را در آشپزخانه ایرناک به شما آموزش خواهیم داد.

مواد لازم نیمرو هتلی

طرز تهیه نیمروی ساده و بسیار خوشمزهطرز تهیه نیمرو هتلی + نکات در ایرناک طرز تهیه نیمرو هتلی + نکات در ایرناک

طرز تهیه نیمرو هتلی

1-اول از همه توجه کنید که اندازه ماهیتابه طوری باشه که اگر هر تعداد تخم مرغ که مد نظرتون هست را در اون شکستید باز هم حدود 2 سانتی فاصلی خالی تا کناره ماهیتابه برای جمع شدن روغن باقی بمونه .

2-ابتدا روغن به میزان لازم در ماهیتابه می ریزیم و صبر می کنیم که حسابی روغن داغ بشه .

3-اما نباید روغن بیش از حد داغ بشه تا به حد دود کردن و یا بد بود شدن برسه .

4-مرحله بعدی اینه که تخم مرغ را خیلی خیلی ، منظم بشکنیم ، تا یه وقت بر اثر تند شکستن تخم مرغ زره در سفیده مخلوط نشه.

5-در موقع پرت کردن تخم مرغ حواستون باشه از ارتفاع نه کم و نه زیاد باید تخم مرغ ها را به درون ماهیتابه انتقال داد .

6-اگر فاصله پرتاب خیلی زیاد باشد ، مطمئنن زرده تخم مرغ هم میشکنه و دیگه نیمروی خوشگل و خوشمزه ای که انتظارش را داریم ، نخواهیم خورد .

7-اگر هم فاصله خیلی کم باشه و چون روغن داغ هست یقیناً سفیده به صورت کامل پهن نمیشود و مثل یک لاستیک حالت میگیره و اصلا به دل نمی شینه .

این از نکته پرت کردن تخم مرغ؛ اما نکات دیگه ای هم هستند :

برای اینکه نیمروی شما خوشمزه بشه اینا باید بدونید که اگر زرده تخم مرغ در روغن بسیار زیاد برخورد کنه زرده سفت میشه و یک بوی بدی از خودش متساعد میکنه پس تا میشه زرده میان سفیده باشد و روغن را سعی کنید بعد از پهن کردن سفیده تخم مرغ ، از کناره های ماهیتابه با قاشق به روی زرده بپاشید تا زرده به میزان کافی پخته بشه و حال عسلی هم داشته باشه .

طرز تهیه نیمروی ساده و بسیار خوشمزه

یک نکته مهم دیگه :

سفیده تخم مرغ هر چقدر که بیشتر روغن بش بخوره خوشمزه تر میشه ..

پس یادتون باشه زرده تخم مرغ نشکنه و میون سفیده باشه و سفیده در روغن پهن بشه و حتی میتونید روغن داغ را با قاشق راهشو به درون سفیده تخم مرغ بکشونید ، به شرط اینکه به زرده زیادی روغن نزدیک نشه .

از نظر "روانشانسی رنگ ها" هم باید بدونید که رنگ نارنجی ، انرژی بخش هست و هرچی زرده تخم مرغ ، نارنجی تر باشه اشتها را بیشتر باز می کنه .

امیدوارم خوشمزه ترین نیمرو ها را بپزید .

بازدید : 1,968 بار
طرز تهیه نیمرو هتلی + نکات
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 3,970