در ادامه روش و دستور و طرز تهیه بستنی نعنایی با شکلات چیپسی خوشمزه به همراه نکات ویژه و فوت و فن درست کردن بستنی نعنایی با شکلات چیپسی را در آشپزخانه ایرناک آموزش خواهیم داد.

مواد لازم بستنی نعنایی با شکلات چیپسی

 • برگ تازه نعناع : 3 پیمانه
 • خامه : 2 پیمانه
 • شیر : 1 پیمانه
 • شکر : 2/3 پیمانه
 • زرده تخم مرغ : 6 عدد
 • شکلات تلخ : 170 گرم
 • نمک : کمی

بستنی نعناعیبستنی نعنایی با شکلات چیپسی در ایرناکبستنی نعنایی با شکلات چیپسی در ایرناک

طرز تهیه بستنی نعنایی با شکلات چیپسی

برگ نعنا را پس از شستن و خشک کردن به همرا ه 1 پیمانه خامه و شیر در یک ظرف نسبتا بزرگ میریزیم و روی حرارت قرار میدهیم تا مخلوط شروع به بخار کردن بکند و قبل از جوشیدن آن را از روی حرارت برمیداریم. در ظرف را میبندیم و کنار میگذاریم.بعد از نیم ساعت دوباره مخلوط خامه و شیر ونعنا را روی حرارت قرار میدهیم تا گرم شوند. اینبار تا قبل از بالا آمدن بخار ظرف را از روی حرارت برمیداریم و به مدت 15 دقیقه به آن استراحت میدهیم و در ظرف را میبندیم.

زمانی که مخلوط بر روی حرارت قرار دارد نباید در آن را ببندید.

بعد از 15 دقیقه دم کشیدن نعنا ، بقیه خامه را در یک کاسه فلزی ریخته و کاسه را در یک کاسه بزرگتر پر از یخ قرار میدهیم و روی کاسه را با یک صافی میپوشانیم.و میگذاریم کمی به همین شکل بمانند.

سپس مخلوط خامه ، شیرونعنا را از یک صافی رد میکنیم و در حد ممکن نعناع را فشار میدهیم تا عطر و بویش خارج شود.

بعد از رد کردن شیر و خامه از صافی آن را مجددا به ظرف برمیگردانیم و به آنها نمک و شکر را اضافه میکنیم و روی حرارت قرار میدهیم و مرتب هم میزنیم تاشکر و نمک حل شوند و مواد بخار کنند.بعد آن را از روی حرارت بر میداریم.

در مرحله بعد زرده تخم مرغ را کاملا هم میزنیم و کم کم به مخلوط شیر و خامه و شکر اضافه میکنیم و مدام هم میزنیم .سپس قابمه را دوباره روی حرارت ملایم قرار میدهیم و به هم زدن ادامه میدهیم تا به مدت 10 دقیقه ، مواد غلیظ شوند و از حالت آبکی در بیایند.

بستنی نعناعی با شکلات چیپسی

بعد از 10 دقیقه هم زدن مواد آن را از روی حرارت بردارید و از صافی رد کنید و با خامه سرد شده ی روی یخ ، مخلوط کنید . سپس مخلوط بستنی را به مدت چند ساعت در یخچال قرار دهید تا کاملا خنک شود.

بعد از چند ساعت مخلوط خامه و تخم مرغ را در دستگاه بستنی ساز میریزیم و طبق دستور دستگاه بستنی را درست میکنیم .

البته بدون دستگاه هم میتوان این بستنی را درست کرد.مخلوط را در ظرف در داری بریزید و در فریزر قرار دهید و هر نیم ساعت آن را از فریزر بیرون بیاورید و با همزن برقی آن ا به مدت 5 الی 10 دقیقه هم بزنید و دوباره در فریزر قرار دهید. این کار را 5 الی 6 بار تکرار کنید تا بستنی منسجم شود و خودش را بگیرد. (به این شکل که 4 بار هر نیم ساعت و 2 بار هر یک ساعت بستنی را با هم زن هم بزنید)

برای سرو کردن بستنی آن را چند دقیقه در دمای محیط قرار دهید تا نرم شود سپس شکلاتتان را هم در فریزر قرار دهید و چند دقیقه قبل از سرو روی بستنی رنده کنید.

نکات تکمیلی در مورد بستنی نعنایی

 • بستنی نعنایی جزو دسر - انواع بستنی میباشد
 • زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 1 ساعت و و 30دقیقه
 • بستنی نعنایی را می توانید در وعده میان وعده - دسر - سرو کنید .
 • توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 5 نفر مناسب میباشد .
این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%
بستنی نعنایی با شکلات چیپسی
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,170