برای تهیه قهوه فرانسه حتما باید از فرنچ پرس استفاده شود.در ادامه با آموزش تصویری طرز تهیه قهوه فرانسه با فرنچ پرس با شما در ایرناک خواهیم بود.

آموزش تصویری تهیه قهوه فرانسه با فرنچ پرس

تهیه قهوه با فرنچ بسیار کار ساده ای است ، کافی است دقایقی را برای تهیه قهوه ای خوش طعم و خوش عطر در خانه یا هر جای دیگری صرف کنید!
قهوه آسیاب شده این قوری کمی درشت تر از اسپرسو می باشد و محصول نهایی ، قهوه ای غلیظ همراه با روغن قهوه است. این روغن به دلیل استفاده نکردن از فیلتر کاغذی در فرنچ پرس ، از بین نمی رود.طرز تهیه قهوه فرانسه با فرنچ پرس + آموزش تصویری در ایرناک طرز تهیه قهوه فرانسه با فرنچ پرس + آموزش تصویری در ایرناک

فرنچ پرس - French press (نام های دیگر کافی تییر ، پلانچر ، پرس پات) یک وسیله ساخت قهوه فرانسوی است که توسط آتیو کالیمانی (Attilio Calimani) ایتالیایی در سال ۱۹۲۹ اختراع شد. این روش ساخت قهوه با نام های متفاوتی در کشورهای دنیا شناخته می شود.

این قهوه ساز با حرارت مستقیم کار نمی کند و اجزای تشکیل دهنده آن شیشه حرارتی ، استیل یا پلاستیک مخصوص و دسته پرس کردن می باشد. برای درست کردن قهوه فرانسوی از فرنچ پرس استفاده می شود که می توان به جای آب از شیر هم یا همراه با شیر هم استفاده کرد.

قهوه فرانسه را به سه روش زیر می توانید تهیه کنید :

  • تهیه قهوه فرانسه با فرنچ پرس
  • تهیه قهوه فرانسه با قهوه ساز های برقی فیلتر دار (تهیه با قهوه ساز فیلتری)
  • تهیه قهوه بدون ابزار با قوری معمولی

در این مطلب با تهیه قهوه فرانسه توسط قوری فرنچ پرس آشنا می شوید ، برای تهیه قهوه با دیگر ابزارها می توانید روی لینک های بالا کلیک کنید.

موارد مورد نیاز برای تهیه قهوه فرانسه با فرنچ پرس :
  1. فرنچ پرس
  2. آب ۹۳ درجه
  3. پودر قهوه مناسب فرنچ پرس

تهیه قهوه فرانسه :

۱- آب ۹۳ درجه

ابتدا مقداری آب سرد را جداگانه درون کتری تا نزدیک نقطه جوش (۹۳) درجه گرم کنید.

کتری آب گرم

برای تنظیم حدودی دمای آب می توانید آن را جوش بیاورید و سپس مدت کوتاهی صبر کنید تا دمای آن فروکش کند.

۲- افزودن پودر قهوه

فرنچ پرس را خشک کنید سپس برای هر ۱۲۰ میلی لیتر یک قاشق قهوه داخل فرنچ پرس بریزید. یعنی برای هر فنجان تقریبا دو قاشق مربا خوری ، اما این یک واحد است مزاج و سلیقه شما مهم تر است یعنی این که دوست دارید قهوه تان را غلیظ ، رقیق یا تلخ تر میل کنید در این صورت می توانید در واحد حجم گفته شده تغییراتی ایجاد کنید.

قهوه را داخل فرنچ پرس بریزید.

مقدار قهوه مورد نیاز را داخل فرنچ پرس بریزید

۳- افزودن آب به فرنچ پرس :

آبی که درون کتری تا نقطه۹۳ درجه گرم کرده اید را باید طی دو مرحله به صورت دورانی به پودر قهوه اضافه کنید. در مرحله اول مقدار کمی آب اضافه کنید به گونه ای که پودر قهوه خیس بخورد و یا به اصطلاح کف یا شکوفه کند و این کار را طوری انجام دهید که آب به همه جای پودر قهوه برسد.

قهوه مورد نشر را داخل فرنچ پرس بریزید

خیس کردن کامل قهوه به صورت دورانی

بعد از ۳۰ ثانیه مرحله دوم را شروع کنید آب را به صورت کامل به حالت دورانی اضافه کنید. حالا باید کمی به انتظار بنشیدید. چهار دقیقه! بعد از گذشت یک دقیقه (از آن چهار دقیقه) ، با یک قاشق یا ... قهوه را به آرامی هم بزنید.

حالا باید 4 دقیقه منتظر بمانید

بعد از افزودن کامل آب ، درب قوری را بگذارید

۴- پرس کردن

بعد از گذشت چهار دقیقه اهرم فرنچ پرس را به آرامی به سمت پایین فشار دهید تا پودر قهوه ها به سمت پایین هدایت شوند. اگر نتیجه مطلوب نبود می توانید پرس را بیرون بیاورید و دوباره تکرار کنید. توجه داشته باشید که قهوه قبل از پرس کردن از سطح آب به سمت پایین حرکت می کند و این نشانه ای برای دم کشیدن قهوه است.

۵- قهوه را در فنجان بریزید

پس از پرس کردن زمان آن است که قهوه تان را در فنجان ریخته و نوش جان کنید.

تهیه قهوه فرانسه با فرنچ پرس

قهوه تازه دم فرانسه! بفرمایید!

هر قهوه ای را باید با ابزار مخصوص خود دم آوری و سرو کرد اما اگر در خانه فرنچ پرس نداشته و قصد خرید آن را هم ندارید می توانید با قوری های صافی دار این کار را تا حدی شبیه سازی کنید.

بازدید : 7,930 بار
طرز تهیه قهوه فرانسه با فرنچ پرس + آموزش تصویری
5.0
out of
5
(
3
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 2,670
بستن