رئیس کمیته امداد صحبت هایی در رابطه با واریز بسته های 200 هزار تومانی مددجویان قبل از پایان سال، انجام داد.

واریز بسته 200 هزار تومانی مددجویان تا پایان سال

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه افزایش 20 درصدی مستمری مددجویان از فروردین 98 اجرایی می شود، گفت:طبق مذاکراتی که با دولت انجام داده ایم، یک نوبت سبد کالا تا پیش از اتمام سال 97 به مددجویان اختصاص می یابد.جزئیات واریز بسته 200 هزار تومانی دولت در ایرناک جزئیات واریز بسته 200 هزار تومانی دولت در ایرناک

سید پرویز فتاح از نمایشگاه تولیدات و دستاوردهای مددجویان کمیته امداد که با استفاده از تسهیلات بانک کشاورزی محقق شده است، بازدید کرد.

رئیس کمیته امداد در این نمایشگاه ضمن بازدید از آثار و تولیدات مددجویان این نهاد، در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در سال 97 از محل تبصره 16 بودجه کل کشور 1400 میلیارد تومان برای ارائه تسهیلات قرض الحسنه اشتغال به مددجویان کمیته امداد اختصاص یافته بود، گفت:سهم بانک کشاورزی از این میزان حدود 100 میلیارد تومان بود که همه این اعتبار تاکنون به مددجویان تخصیص یافته است.

وی با تاکید بر اینکه بانک کشاورزی در این زمینه به تمام تعهدات خود عمل کرده است، ادامه داد:این وام ها تا سقف 20 میلیون تومان به طرح های اشتغال مددجویان اختصاص یافت و امروز شاهد شکوفایی کسب و کار در خانواده مددجویان امداد هستیم.

فتاح رویکرد کمیته امداد را خودکفایی خانواده های تحت پوشش عنوان کرد و افزود:دستگیری واقعی از نیازمندان همین نمونه هایی است که در نمایشگاه تولیدات مددجویان قابل مشاهده است؛ باید از طرح های اشتغال مددجویان به شرایطی برسیم که این افراد روی پای خود بایستند و نیازی به مستمری امداد نداشته باشند.

رئیس کمیته امداد از افزایش اعتبارات مربوط به اشتغال مددجویان در تبصره 16 بودجه برای سال آینده خبر داد و تاکید کرد:برای سال 98 اعتبار 3500 میلیارد تومانی برای قرض الحسنه اشتغال مددجویان پیش بینی شده که تا سقف 50 میلیون تومان به طرح های خودکفایی ارائه می شود.

وی جامعه مددجویی امداد را خوش حساب ترین افراد در شبکه بانکی کشور دانست و گفت:به اعتراف بانک مرکزی، مددجویان تحت حمایت کمیته امداد کمترین معوقات بانکی را دارند.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه برای سال آینده 200 هزار فقره وام قرض الحسنه اشتغال پیش بینی شده است، ادامه داد:بیش از 90 درصد طرح های خودکفایی مددجویان موفق بوده و حدود 10 درصد ممکن است بر اثر شرایط خاص اقتصادی دچار مشکلاتی شده باشد.

وی با تاکید بر اینکه مددجویان کمیته امداد در سال 97 بیش از 5500 میلیارد تومان درآمد از طرح های اشتغال کسب کردند، گفت:معتقدیم در یک برنامه یک تا سه ساله مددجویان می توانند به خودکفایی برسند و از دریافت مستمری بی نیاز شوند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، فتاح همچنین با اشاره به تصویب افزایش 20 درصدی مستمری مددجویان برای سال آینده گفت:افزایش مستمری مددجویان از فروردین 98 اجرایی می شود.

رئیس کمیته امداد از پیگیری پرداخت سبد کالا به مددجویان خبر داد و اظهار کرد:طبق مذاکراتی که با دولت انجام شده، قرار است طی روزهای آینده یک نوبت سبد کالا به ارزش 200 هزار تومان به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی اختصاص یابد.

  • تاریخ: چهارشنبه, 15 اسفند 1397
  • برگرفته از: ایسنا
بازدید : 2,199 بار
جزئیات واریز بسته 200 هزار تومانی دولت
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,550