سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس از تهیه طرح دوفوریتی برای تک نرخی شدن بنزین خبر داد.

طرح مجلس برای تک نرخی شدن بنزین

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس ضمن اعلام خبر تهیه طرح دو فوریتی برای تک نرخی شدن بنزین از تقدیم این طرح به هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی خبر داد.طرح مجلس برای قطع یارانه معیشتی و بنزین تک نرخی در ایرناک طرح مجلس برای قطع یارانه معیشتی و بنزین تک نرخی در ایرناک

بهرام پارسایی اظهار کرد : ما در یک طرح دوفوریتی پیشنهاد کردیم که قیمت بنزین با نرخ 1500 تومان تک نرخی شود ، چرا که دو نرخی بودن آن منشاء فساد است ، ضمن این که قیمت 1500 تومان برای هر لیتر بنزین سالانه 17 هزار میلیارد تومان به درآمد دولت اضافه می کند و بخشی از کسری بودجه دولت را تامین کند. همچنین در این طرح پیشنهاد دادیم که به موازات حذف بنزین سه هزار تومانی ، کمک های معیشتی در پی افزایش قیمت بنزین نیز حذف شود ، چرا که این کمک ها در قانون نیز تعریف نشده است.

قیمت بنزین

وی یادآور شد : یکی از دلایل ارائه ی این طرح نارضایتی مردم از افزایش قیمت بنزین بود و اینکه مسائل امنیتی در این افزایش قیمت لحاظ نشده بود ، علاوه بر این با توجه به مسائل پیش آمده مخالفین نظام نیز حداکثر بهره برداری را از نارضایتی های ایجاد شده می کنند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان این که «این طرح به صورت دوفوریتی روز دوشنبه (4 آذر)بعد از ظهر تحویل هیات رییسه مجلس شده است» ، اظهار کرد : انتظار داشتیم که طرح به صورت خارج از نوبت در جلسه علنی روز سه شنبه بررسی شود اما به دلیل عدم حضور رییس مجلس شورای اسلامی به بعد از تعطیلات مجلس موکول شد و امیدواریم مجلس در هفته بعد از تعطیلات ، انفعال خود در این زمینه را جبران کند.

پارسایی در بخش دیگری از اظهاراتش ضمن انتقاد از عملکرد هیات رییسه مجلس شورای اسلامی ، گفت : مردم بعد از موضوع افزایش قیمت بنزین از مجلس شورای اسلامی انتظار انفعال و این که صرفا به چند نطق و تذکر بسنده شود ، نداشتند. پیشنهاد ما این بود در هفته جاری مجلس جلسه فوق العاده تشکیل دهد ولی تنها به یکی دو ساعت سخنرانی وزیر صنعت ، معدن و تجارت و دادگستری محدود شد. چنین مسائلی باعث می شود مجلس صدمه ببیند چرا که گویی به راحتی از تبعات ناشی از گرانی بنزین گذشته است.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 با انتقاد از برخی تصمیم گیری های ناعادلانه از سوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی نیز گفت : ما به همراه چند تن از همکاران بیش از سه ماه پیش استیضاح وزیر صنعت ، معدن و تجارت را تقدیم هیات رییسه کردیم و بارها امضاء کنندگان استیضاح در این باره با هیات رییسه صحبت کردند ، چرا که انتقاد جدی به نحوه مدیریت بازار و ارزهای تخصیصی وجود داشت ، اما با این وجود این استیضاح بعد از سه ماه اعلام وصول نشد در حالی که استیضاح آقای زنگنه که در موضوع افزایش قیمت بنزین هم تصمیم گیر نبوده ظرف 48 ساعت اعلام وصول و به کمیسیون مربوطه ارجاع شد.

  • تاریخ: چهارشنبه, 06 آذر 1398
  • برگرفته از: ایسنا
بازدید : 10,218 بار
طرح مجلس برای قطع یارانه معیشتی و بنزین تک نرخی
3.7
out of
5
(
3
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,090