رئیس کل بانک مرکزی از فعال شدن رمز پویا در 30 بانک خبر داد.

رمز پویا در بانک ها

رئیس کل بانک مرکزی گفت:به دلیل هوشمندنبودن برخی تلفن های همراه، اجباری کردن رمز پویا مقدور نیست.فعال سازی رمز پویا توسط 30 بانک در ایرناک فعال سازی رمز پویا توسط 30 بانک در ایرناک

رئیس کل بانک مرکزی گفت:بیش از 30 بانک فعال سازی رمز پویا را شروع کرده اند؛ به دلیل هوشمندنبودن برخی تلفن ها، اجباری کردن آن مقدور نیست.

عبدالناصر همتی در یادداشتی ضمن اشاره به فعالیت بانک ها در مورد رمز پویا، به مواردی از کلاهبرداری اشاره کرد و گفت:مسئولیت حفاظت از اطلاعات مشتریان و هرگونه ضرر و زیان وارده از این ناحیه بر عهده بانک هاست.

وی افزود:بانک ها اطلاع رسانی در خصوص مزایای استفاده از رمز پویا را آغاز کرده اند و در حال حاضر رمز ایستا و رمز پویا توأمان فعال هستند و به همین دلیل مشتریان به دلیل راحتی، ترجیح می دهند از رمز ایستا استفاده کنند.

همتی تاکید کرد:رمز ایستا بایستی به گونه ای غیرفعال شود که موجب نگرانی مشتریان، در دریافت روزانه بیش از 10 میلیون خدمت نشود و البته تعدادی از بانک ها هنوز به سرویس شاهکار برای انطباق شماره ملی و تلفن همراه مشتریان خود متصل نیستند.

رئیس شورای پول و اعتبار گفت:بانک مرکزی ایران در کنار اقدامات لازم پیشگیرانه، با رصد مرتب شبکه های اجتماعی و پایش درگاه های شبکه پرداخت کشور، و نیز تعامل با نهاد هایی نظیر دادستانی، پلیس فتا و مرکز ماهر؛ تعداد زیادی سایت جعلی را بسته است.

همتی گفت:بانک مرکزی یک سیستم متمرکز مبتنی بر پیامک راه اندازی کرده است، اما اتصال همه بانک ها به آن تا ابتدای دی زمان می خواهد و بانک مرکزی اطلاع رسانی لازم را خواهد کرد.

  • تاریخ: جمعه, 17 آبان 1398
  • برگرفته از: بانک مرکزی
بازدید : 175 بار
فعال سازی رمز پویا توسط 30 بانک
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 3,620
بستن