صد و نهمین مرحله از پرداخت یارانه نقدی (یارانه اسفند 1398) در چه تاریخ و ساعتی به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت می شود؟

اعلام زمان واریز یارانه اسفند ماه 98

یارانه نقدی اسفند ماه 98 که صدودهمین مرحله از پرداخت یارانه در طرح هدفمندسازی یارانه ها می باشد ساعت 24 روز سه شنبه 20 اسفند ماه 98 به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.زمان واریز یارانه نقدی اسفند ماه 98 + تاریخ و ساعت در ایرناکزمان واریز یارانه نقدی اسفند ماه 98 + تاریخ و ساعت در ایرناک

در اطلاعیه ستاد هدفمندی یارانه ها آمده است :

احتراماً ، به اطلاع هموطنان عزیز می رساند "یکصد و نهمین" مرحله یارانه نقدی مربوط به اسفند ماه سال جاری به ازای هر نفر 455/000 ریال به همراه افزایش حداقل مستمری خانوارهای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور ساعت 24:00 روزسه شنبه مورخ 1398/12/20به حساب سرپرستان محترم خانوارها واریز و قابل برداشت خواهد بود.

مبلغ یارانه اسفند نیز همانند ماه ها و سال های گذشته به ازای هر نفر 455,000 ریال خواهد بود که به محض واریز قابل برداشت می باشد.

هر ایرانی تا الان چقدر یارانه گرفته است؟

تا پایان مرحله 108 یارانه ، هر فرد ایرانی تاکنون 48,276,000 ریال یارانه از دولت دریافت نموده است. (این طرح از آذر ماه سال 1389 آغاز شده است).

زمان واریز یارانه ها

زمان واریز یارانه ها


اخبار یارانه اسفند 98

لیست مشمولان بسته معیشتی تغییر می کند

حسین میرزایی با اشاره به پیشنهاد مجلس مبنی بر تلفیق یارانه نقدی و معیشتی و پرداخت ادغامی آن به مشمولان اظهار کرد : این بحث در مجلس مطرح و ادله مختلفی نیز مورد توجه قرار گرفت ، اما بعد از منتفی شدن آن ، قرار شد سال آینده 78 میلیون ایرانی یارانه 45500 هزار تومانی را دریافت و 60 میلیون ایرانی طرح حمایت معیشتی را بگیرند.

به گزارش وی در خصوص ادله دولت در راستای رد طرح ادغام این دو یارانه گفت : ما در وزارت تعاون 60 میلیون نفری که اولویت بالاتر برای دریافت یارانه حمایت معیشتی را داشتند ، شناسایی کرده بودیم و اگر سهم این افراد کم می شد و مبلغ 100 هزار و 500 تومان برای خانوار یک نفره به 72 هزار تومان تقلیل پیدا می کرد ، افراد ضرر می کردند.

میرزایی ادامه داد : بسیاری افراد مشمول در استان های محروم و مناطق روستایی و حاشیه شهر ها بودند و ما آن ها را در زندگی روزمره رصد نکردیم. این افراد 11 میلیون و 900 هزار خانواده از مجموع 19 میلیون خانوار هستند که حتی خودرو هم ندارند و قطعا بنزین سوبسیدی را هم دریافت نمی کنند که از هر جهت ادغام برای این افراد ضرر هایی به همراه داشت.

اخبار یارانه

وی یادآور شد : ما ادله خود را مطرح و شیوه شناسایی را از محل پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان برای نماینده های مجلس ارائه دادیم و در نتیجه مجلس متقاعد و بنا شد با همین رویه پیش رویم و در خرداد ماه 99 اولین مرحله پایش را پشت سر بگذاریم.

میرزایی خاطرنشان کرد : بنا شد بر اساس مصوبه هیئت وزیران خرداد و آذر هر سال یکبار کل جامعه هدف که متقاضی طرح حمایت معیشتی هستند ، بررسی شوند که تا امروز حدود 19 میلیون خانوار حمایت این طرح را دریافت می کنند و افراد دیگری که متقاضی هستند و در لیست یارانه بگیران نبودند ، یکبار دیگر در خرداد بررسی شوند.

وی ادامه داد : در مرحله بررسی خرداد ماه سال آینده ، امکان دارد برخی افراد مشمول نباشند ، ولی با بررسی شرایط معیشت شان ، به عنوان مشمول وارد طرح و به لیست اضافه شوند؛ همچنین امکان دارد تمکن مالی برخی افراد افزایش و اولویت آن ها کاهش یابد و علی القاعده از لیست مشمولان خارج شوند.

میرزایی خاطرنشان کرد : عده ای از مردم اطلاعات موجود در حساب شان را پذیرفته اند ، اما اعلام می دارند این مبالغ متعلق به صاحب کاران یا افراد خانواده آنهاست. روی سخن ما ، با نظام اقتصاد توام با مسئولیت است؛ یعنی اگر مبلغی به حساب کسی واریز می شود ، فرد باید مسئولیت آن را بپذیرد.

وی افزود : فردی ممکن است ادعا کند یک موسسه خیریه راه اندازی کرده ، در حالی که در هیچ جای دنیا اجازه ایجاد موسسه خیریه را به افراد معمولی نمی دهند.

میرزایی که در برنامه ای رادیویی صحبت میکرد ، گفت : یکی از محمل های جدی در بحث پولشویی در کل دنیا ، همین موسسات خیریه هستند پس بنابراین افرادی که به هر نحوی موسسه خیریه دارند یا اقدام مالی به نیابت از دیگران انجام می دهند ، باید ساختار حقوقی لازم را ایجاد کنند و پول ها به یک حساب حقوقی واریز شود.


یارانه چیست؟

هدفمندسازی یارانه ها در ایران یکی از مهمترین بخش ها و نمایان ترین بخش طرح تحول اقتصااسفند است که به تغییر فرایند دادن یارانه ها می انجامد. در این فرایند با حذف تدریجی یارانه ها از مواد سوختی ، مواد خوراکی ، آب ، برق و سایر اقلام در ایران نوع دادن تغییر می کند که بخشی از این یارانه های حذف شده (60 درصد در سال 1390) به صورت نقاسفند به مردم پرداخت می شود و سایر درآمد این کار صرف کارهای عمرانی و فرهنگی می شود.

این کار در اواخر دهه 1380 به اجرا گذاشته شد و بخش عمده آن در دهه 1390 انجام خواهد شد. از هدفمندسازی یارانه ها به عنوان بزرگترین طرح تاریخ اقتصااسفند ایران نام برده می شود. بنابر آمار رسمی وزارت امور اقتصاد و دارایی ، فاز اول این طرح با شکست روبرو شد و موجب ورود خانوارهای بیشتری به زیر خط فقر شد.

  • تاریخ: شنبه, 17 اسفند 1398
زمان واریز یارانه نقدی اسفند ماه 98 + تاریخ و ساعت
5.0
out of
5
(
4
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 3,280