صد و هفتمین مرحله از پرداخت یارانه نقدی (یارانه دی 1398) در چه تاریخ و ساعتی به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت می شود؟

اعلام زمان واریز یارانه دی ماه 98

صد و هفتمین مرحله از پرداخت یارانه نقدی مربوط به دی ماه 1398 ساعت 24 روز پنج شنبه 19 دی 98 به حساب سرپرستان محترم خانوارها واریز و قابل برداشت خواهد بود.زمان واریز یارانه نقدی دی 98 + تاریخ و ساعت در ایرناک زمان واریز یارانه نقدی دی 98 + تاریخ و ساعت در ایرناک

مبلغ یارانه دی نیز همانند ماه ها و سال های گذشته به ازای هر نفر 455,000 ریال خواهد بود که به محض واریز قابل برداشت می باشد.

هر ایرانی تا الان چقدر یارانه گرفته است؟

تا پایان مرحله 106 یارانه ، هر فرد ایرانی تاکنون 47,366,000 ریال یارانه از دولت دریافت نموده است. (این طرح از آذر ماه سال 1389 آغاز شده است).

یارانه دی ماه 98

یارانه دی ماه 98


اخبار یارانه دی ماه

ثبت نام از جاماندگان یارانه نقدی

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان حمایت معیشتی از فرصت دوباره جاماندگان و انصراف دهندگان یارانه نقدی از اول دی ماه خبر داد.

حسین میرزایی درباره آخرین آمار معترضان به عدم دریافت حمایت معیشتی گفت : تاکنون حدود 5 میلیون کد ملی از طریق شماره گیری کد دستوری #6369* ثبت شده است که از این میزان ، حدود 20 درصد سرپرست خانوار نبودند یا تقاضای آنها تکراری بوده است.

وی ادامه داد : بنابراین از مجموع 5 میلیون کد ملی ثبت شده ، 4 میلیون کد ملی سرپرست خانوار مورد پذیرش است که از طریق پیامک به این خانوارها اعلام شده «ثبت اعتراض به عدم دریافت حمایت معیشتی نیازمند اجازه دسترسی دولت به اطلاعات مالی و بانکی شما است».

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان حمایت معیشتی افزود : از روز چهارشنبه امکان ثبت اعتراض در سامانه حمایت وزارت رفاه فراهم شد و با توجه به شرط دسترسی به حساب بانکی و مالی ، از 4 میلیون کد ملی ثبت شده ، فقط 550 هزار خانوار برای بررسی تقاضای دریافت حمایت معیشتی ، مجوز دسترسی به اطلاعات مالی و بانکی خود را به دولت داده اند که در حال بررسی است.

میرزایی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا انصراف دهندگان و جاماندگان از دریافت یارانه نقدی امکان تقاضای مجدد برای دریافت یارانه نقدی و به تبع آن ، کمک معیشتی دولت را دارند یا خیر گفت : این امکان فراهم شده است به طوریکه جاماندگان و انصراف دهندگان از دریافت یارانه نقدی از سال های گذشته تاکنون ، از اول دی ماه باید به یکی از دفاتر پلیس به اضافه 10 مراجعه و سپس در بانک اعلام حساب کنند.

وی ادامه داد : خانوارهای متقاضی دریافت یارانه نقدی پس از اعلام حساب در بانک ، در فرایند آزمون وسع قرار می گیرند اگر مشمول شدند یارانه نقدی برای آنها برقرار می شود.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان حمایت معیشتی تاکید کرد : خانوارهایی که یارانه نقدی دریافت نمی کنند ، «جاماندگان» ، «انصراف دهندگان» یا «حذف شدگان» هستند که همه این افراد می توانند مجدد درخواست دریافت نقدی خود را ارائه دهند اما افرادی که به دلیل وسع مالی بالا در سال های 94، 95 و در سال جاری از لیست یارانه بگیران حذف شدند به دلیل اینکه در فرایند آزمون وسع قرار می گیرند به طور قطع مشمول یارانه نقدی نمی شوند.

جزئیات دریافت و حذف یارانه نقدی

جزئیات دریافت و حذف یارانه نقدی


یارانه چیست؟

هدفمندسازی یارانه ها در ایران یکی از مهمترین بخش ها و نمایان ترین بخش طرح تحول اقتصادی است که به تغییر فرایند دادن یارانه ها می انجامد. در این فرایند با حذف تدریجی یارانه ها از مواد سوختی ، مواد خوراکی ، آب ، برق و سایر اقلام در ایران نوع دادن تغییر می کند که بخشی از این یارانه های حذف شده (60 درصد در سال 1390) به صورت نقدی به مردم پرداخت می شود و سایر درآمد این کار صرف کارهای عمرانی و فرهنگی می شود.

این کار در اواخر دهه 1380 به اجرا گذاشته شد و بخش عمده آن در دهه 1390 انجام خواهد شد. از هدفمندسازی یارانه ها به عنوان بزرگترین طرح تاریخ اقتصادی ایران نام برده می شود. بنابر آمار رسمی وزارت امور اقتصاد و دارایی ، فاز اول این طرح با شکست روبرو شد و موجب ورود خانوارهای بیشتری به زیر خط فقر شد.

  • تاریخ: چهارشنبه, 18 دی 1398
بازدید : 9,679 بار
زمان واریز یارانه نقدی دی 98 + تاریخ و ساعت
5.0
out of
5
(
3
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 6,360