صد و پنجمین مرحله از پرداخت یارانه نقدی (یارانه آبان 1398) در چه تاریخ و ساعتی به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت می شود؟

اعلام زمان واریز یارانه آبان ماه 98

صد و پنجمین مرحله از پرداخت یارانه نقدی مربوط به آبان ماه 1398 بامداد روز یک شنبه 26 آبان ماه 98 به حساب سرپرست خانوار واریز و قابل برداشت خواهد بود.زمان واریز یارانه نقدی آبان 98 + تاریخ و ساعت در ایرناک زمان واریز یارانه نقدی آبان 98 + تاریخ و ساعت در ایرناک

مبلغ یارانه آبان نیز همانند ماه ها و سال های گذشته به ازای هر نفر 455,000 ریال خواهد بود که به محض واریز قابل برداشت می باشد.

هر ایرانی تا الان چقدر یارانه گرفته است؟

تا پایان مرحله 104 یارانه ، هر فرد ایرانی تاکنون 46,456,000 ریال یارانه از دولت دریافت نموده است. (این طرح از آذر ماه سال 1389 آغاز شده است).

یارانه آبان ماه 98

یارانه آبان ماه 98


اخبار یارانه آبان ماه

حذف یارانه نقدی پردرآمدها

با الزام دولت به حذف یارانه نقدی پردرآمدها از سوی دولت ، در ماه های شهریور و مهر مجموعا یک میلیون و یک صد هزار نفر از افراد متمکن از جمع یارانه بگیران حذف شده اند. گفتنی است ، بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی در تبصره 14 قانون بودجه در پایان سال جاری دولت مکلف به حذف سه دهک بالایی درآمدی شده است.

بررسی ها نشان می دهد ، با حذف 24 میلیون نفر از افراد متمکن در نهایت رقمی نزدیک به 7 هزار میلیارد تومان در پرداخت یارانه نقدی صرفه جویی صورت می گیرد. بر اساس قانون بودجه سالیانه رقمی بیش از 40 هزار میلیارد تومان صرف پرداخت یارانه نقدی حدود 75 میلیون ایرانی می شود.

همانطور که اشاره شد در 2 دوره اخیر پرداخت یارانه نقدی نزدیک به 1.1 میلیون نفر از جمع یارانه بگیران متوقف شده و دولت برای حذف 23 میلیون نفر باقی مانده نزدیک به 5 ماه فرصت دارد.

در حال حاضر نیز کمتر از 20 روز به دوره پرداخت یارانه نقدی در آبان ماه مانده و هنوز اطلاعات دقیقی از سوی سخنگوی ستاد تبصره 14 قانون بودجه درباره نحوه حذف یارانه افراد پردرآمد در این ماه ارائه نشده و پیگیرهای تسنیم از ستاد حذف یارانه نیز منجر به نتیجه رسمی نشده است. نکته مهم اینکه بر اساس مصاحبه های مسئولان ، حذف های صورت گرفته درماه های اخیر به صورت پایلوت انجام شده و دولت بایستی به سمت حذف انبوه یارانه نقدی ثروتمندان حرکت کند.

در این بین برخی خبرها از آمادگی حذف میلیونی خانوارهای پردرآمد در دوره آبان ماهِ پرداخت یارانه نقدی حکایت دارد.

گفتنی است ، اخیرا اختلاف نظرهای جدی میان سازمان هدفمندی یارانه ها و ستاد تبصره 14 قانون بودجه در خصوص حذف یارانه نقدی جمعیتی نزدیک به 10 هزار نفر ایجاد شده بود که در نهایت با بیانه سازمان هدفمندی مشخص شد قرار نیست یارانه نقدی خانوارهای غیر متمولی که در شهریور ماه به علت ردحساب یارانه آنها قطع شده بود پرداخت شود.

جزئیات دریافت و حذف یارانه نقدی

جزئیات دریافت و حذف یارانه نقدی


یارانه چیست؟

هدفمندسازی یارانه ها در ایران یکی از مهمترین بخش ها و نمایان ترین بخش طرح تحول اقتصادی است که به تغییر فرایند دادن یارانه ها می انجامد. در این فرایند با حذف تدریجی یارانه ها از مواد سوختی ، مواد خوراکی ، آب ، برق و سایر اقلام در ایران نوع دادن تغییر می کند که بخشی از این یارانه های حذف شده (60 درصد در سال 1390) به صورت نقدی به مردم پرداخت می شود و سایر درآمد این کار صرف کارهای عمرانی و فرهنگی می شود.

این کار در اواخر دهه 1380 به اجرا گذاشته شد و بخش عمده آن در دهه 1390 انجام خواهد شد. از هدفمندسازی یارانه ها به عنوان بزرگترین طرح تاریخ اقتصادی ایران نام برده می شود. بنابر آمار رسمی وزارت امور اقتصاد و دارایی ، فاز اول این طرح با شکست روبرو شد و موجب ورود خانوارهای بیشتری به زیر خط فقر شد.

  • تاریخ: چهارشنبه, 22 آبان 1398
بازدید : 593 بار
زمان واریز یارانه نقدی آبان 98 + تاریخ و ساعت
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 3,990