رئیس هیئت مدیره اتحادیه کشوری تعاونی های سهام عدالت آخرین خبرها از وضعیت پرداخت سود سهام عدالت و همچنین بیمه سهام عدالت و تعداد دارندگان سهام عدالت را تشریح کرد.

جدیدترین اخبار درباره سهام عدالت

رئیس هیئت مدیره اتحادیه کشوری تعاونی های سهام عدالت، از واریز سود سال 97 به حساب سرپرست های خانوار های دارای برگ های سهام عدالت ازآذرماه خبر داد و گفت:50 میلیون ایرانی سهام عدالت دارند.چند نفر در ایران سهام عدالت دارند؟ در ایرناک چند نفر در ایران سهام عدالت دارند؟ در ایرناک

عسگر توکلی اظهار داشت:با توجه به برگزاری مجامع شرکت های سرمایه پذیردر بازارفرابورس وتعیین تکلیف سود های این شرکت ها، به ازای هر نفری که دارای برگ های سهام یک میلیون تومانی هستند، مبلغ 175 هزار تومان واریز خواهد شد.

وی افزود:اولویت پرداختی سود به خانوار های زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) وبهزیستی است وپس از آن دیگر دهک هایی که دارای برگ های سهام هستند، پرداخت خواهد شد.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه کشوری تعاونی های سهام عدالت با بیان اینکه سود مربوط به سال 96 به حساب بیشتر خانوار های زیرپوشش این اتحادیه پرداخت شده است، اضافه کرد، درعین حال خانوار هایی که به دلایلی سود سال های قبل به حساب آن ها واریز نشده می توانند با دردست داشتن برگه های سهام خود به شرکت ها ودفتر های تعاونی سهام عدالت درشهرستان های محل سکونت خود مراجعه کنند.

توکلی، با بیان اینکه یک روستایی یا فرد مسن به سامانه دسترسی ندارد، وبه علت مطلع نبودن از برخی اطلاعیه ها ازجمله اعلام شماره حساب شبا مشکلاتی را در دریافت سود مواجه شده باشد، گفت:برخی از این قبیل سهام داران دو سال است سودی دریافت نکردند و حتی برخی نمی دانند باید شماره حساب شبا را اعلام کنند.

وی اضافه کرد، موضوع دیگر اینکه سهام داران باید برای دریافت سود خود برای افتتاح حساب در بانک و اعلام شماره حساب شبا مبلغ 50هزار تومان پرداخت می کردند که مشکلاتی را برای سهام داران به دنبال داشت.

وی گفت:60 درصد سهام داران هنوز سردرگم هستند و نمی دانند اصلا باید به کجا مراجعه کنند، ولی باید دفاتر سهام عدالت متعهد هستند در حالی که سازمان خصوصی سازی دفتری در تمام شهر ها ندارد.

ثبت نام جدید سهام عدالت نداریم

رئیس هیئت مدیره اتحادیه کشوری تعاونی های سهام عدالت اضافه کرد، افرادی که شماره حساب شبای خود را اعلام نکردند فرصت دارند و سریع تر باید اعلام کنند.

توکلی بیان کرد:در حال حاضر ثبت نام جدید برای سهام داران نداریم و درصورت اعلام اطلاع رسانی خواهد شد.

50 میلیون ایرانی سهام دار عدالت

وی همچنین دربخش دیگری با اشاره به اینکه هم اکنون حدود 50 میلیون ایرانی سهام دار سهام عدالت و دارای برگه های سهام هستند، گفت:در واقع 40 درصد اقتصاد کشور دست مردم بوده که این سهام ها تحت شرکت های بورسی و غیربورسی است.

توکلی درخصوص خرید وفروش سهام نیز گفت، که با توجه به اهمیت برگه های سهام، سهام داران از توطئه و سوداستفاده کلاهبردان وسودجویان درخصوص بی تاثیری وپایین بودن قیمت برگه های سهام مطلع وهوشیار باشند.

خدمات بیمه ای به سهامداران عدالت

رئیس هیئت مدیره اتحادیه کشوری تعاونی های سهام عدالت همچنین به ارائه خدمات بیمه ای از سوی دفتر های این اتحادیه در سراسر کشور به سهامداران اشاره کرد وگفت:با تفاهم نامه انجام شده میان این اتحادیه و برخی بانک های عامل درکشور، پرداخت تسهیلات بانکی بدون بهره وحتی بدون ضامن به سهامداران است.

توکلی با بیان اینکه افراد برای بهره مندی از بیمه هایی ازجمله آتش سوزی، بیمه بدنه وسایر بیمه های خودرو تا سقف سه میلیون و500هزار تومان تسهیلات بانکی آن ها با ثبت درخواست از دفاتر انجام خواهد شد، توضیح داد:از جمله مزایای این طرح است که فرد برای بیمه و همچنین دریافت تسهیلات اصلا به بانک مراجعه نمی کند و تمامی فرآیند دریافت تسهیلات و بیمه در کمتر از یک ساعت قابل انجام است که از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی اضافه کرد:از مبلغ سه ومیلیون و500هزار تومان به بالاتر، کامرمزد آن 2درصد از بیمه گذار و 2درصد خدمات بیمه ای پرداخت خواهد کرد ودرمازندران تاکنون 6هزار نفرتاکنون از این تسهیلات دریافت کردند.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه کشوری تعاونی های سهام عدالت یادآورشد:این طرح در بهمن ماه پارسال در چند دستگاه اجرایی مازندران ازجمله برای رانندگان تاکسی در شهرآمل به صورت پایلوت اجرا شده است.

  • تاریخ: شنبه, 06 مهر 1398
  • برگرفته از: ایسنا
بازدید : 6,852 بار
چند نفر در ایران سهام عدالت دارند؟
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,360