رئیس سازمان برنامه و بودجه از آغاز پرداخت پاداش بازنشستگان و فرهنگیان خبر داد.

زمان پرداخت پاداش بازنشستگان فرهنگیان

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت:از هفته آینده پاداش بازنشستگی بازنشستگان و فرهنگیان با اختصاص منابع مالی و علی رغم کاهش منابع مالی، پرداخت می شود و این از اولویت هاست.اعلام زمان پرداخت پاداش بازنشستگان فرهنگیان در ایرناک اعلام زمان پرداخت پاداش بازنشستگان فرهنگیان در ایرناک

محمدباقر نوبخت 31 مردادماه در جلسه مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه و ستاد اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد:آنچه تحت عنوان اقتصاد مقاومتی عنوان شده در قالب 24 بند و موضوع مطرح است که عملیاتی خواهد شد.

وی ادامه داد:این 24 بند در قالب 12 برنامه و این برنامه ها در قالب 56 طرح معین شده است. نوبخت با بیان اینکه در مجموع 200 پروژه برای اجرا در استان تصویب شده است، ادامه داد:بناست برای هر پروژه یک مدیر تعیین شود که در سفرهای بعدی به استان، روند کار و پیشرفت آن و نیز مشکلات و موانع از زبان مدیران پروژه شنیده خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه ستاد اقتصادی مقاومتی، شورای برنامه ریزی نیست، اضافه کرد:هر بار مقام معظم رهبری در چارچوب مباحث اقتصاد مقاومتی صحبت کردند، بر واژه فرماندهی این ستاد تأکید داشته اند.

نوبخت تأکید کرد:اگر بناست شاهد رشد عادلانه در استان باشیم این مهم بدون اراده ستاد فرماندهی و پیشرفت با قوت حاصل نخواهد شد که مصوبات این جلسه نیز در قالب سیاست های اقتصاد مقاومتی نهایی شده اند.

وی در ادامه تصریح کرد:از سال 1383 بنا شد کشور در جایگاه اول اقتصادی و علم و فناوری منطقه قرار بگیرد و برای آن چهار برنامه با فاصل زمانی پنج سال تعریف شد. رئیس سازمان برنامه و بودجه در ادامه بیان کرد:بعد از گذشت 10 سال از این برنامه ریزی، حتی به نیمه راه هم نرسیدیم و رهبری تشخیص دادند که دیگر با آن ساز و کار نمی توان به اهداف توسعه رسید.

اعلام زمان پرداخت پاداش بازنشستگان فرهنگیان

اعلام زمان پرداخت پاداش بازنشستگان فرهنگیان

نوبخت تأکید کرد:بنا به توصیه رهبری سبک راه تغییر یافت و اگر قرار باشد برای نیل به اهداف توسعه سریع تر پیش رفت باید 24 بند مذکور مورد توجه قرار گیرد که در همین راستا سیاست ها ابلاغ شد.

و ی با اشاره به تأکید رهبری در سخنرانی روز گذشته مبنی بر افزایش تولید، ادامه داد:ایشان تأکید کردند که «تولیدکننده برای من در جایگاه یک رزمنده قرار دارد» بنابراین تولیدکننده نباید به عنوان سرمایه گذار در نظر گرفته شود.

نوبخت با اشاره به سیاست های ابلاغ شده برای دستیابی به اهداف سند چشم انداز 20 ساله، تأکید کرد:بر اساس این سیاست باید بتوان تولید را هشت درصد افزایش داد.

نوبخت دستیابی به این هدف را با طی کردن دو مسیر ممکن دانست و گفت:مسیر نخست اجرای طرح های عمرانی از جمله راه آهن، سد، پل و ... است که مجری آن ها دولت است و بخش خصوصی نیز ممکن است به کمک دولت بیاید.

وی ادامه داد:مسیر دوم طرح های تولیدی در بخش کشاورزی، صنعت و خدمات را شامل می شود که صد در صد بر عهده بخش خصوصی است و با پول سرمایه گذار و تسهیلات بانکی مندرج در تبصره 18 می توان این امور را پیش برد.

وی در ادامه تأکید کرد:از هفته آینده پاداش بازنشستگی بازنشستگان و فرهنگیان با اختصاص هزاران میلیارد تومان و علی رغم کاهش منابع مالی، پرداخت می شود و این از اولویت هاست.

نوبخت با اشاره به محدود بودن اعتبارات طرح های عمرانی، بیان کرد:تخصیص و پرداخت این منابع محدود نیز با اولویت بندی انجام می شود و اولویت های عمرانی استان نیز مشخص شده است.

وی با اشاره به تأمین اعتبار برای ساخت 2 هزار مسکن روستایی برای محرومان استان، گفت:این طرح در سال آینده و در هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید.

نوبخت در پایان تأکید کرد:اتصال مرکز استان به شبکه سراسری ریل مورد توجه مسئولان است که با توجه به ضرورت احداث تونل و پل های بزرگ برای اتصال این استان به شبکه سراسری، کارها در حال انجام و پیشرفت است.

  • تاریخ: پنج شنبه, 31 مرداد 1398
  • برگرفته از: ایسنا
بازدید : 2,463 بار
اعلام زمان پرداخت پاداش بازنشستگان فرهنگیان
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,280