در ادامه این گزارش قیمت انواع آجیل در آستانه عید نوروز 98 را مشاهده می فرمائید.

قیمت آجیل و خشکبار شب عید

در آستانه ایام پایانی سال اگر چه آجیل فروشان، روزهای پرجنب وجوشی را می گذرانند؛ اما همچنان از بازار ناراضی بوده و معتقدند که مردم استقبال زیادی از خرید این کالا نکرده اند.قیمت آجیل و خشکبار در نوروز 98 در ایرناک قیمت آجیل و خشکبار در نوروز 98 در ایرناک

بر این اساس، نرخ های متفاوتی برای انواع آجیل به چشم می خورد و فروشندگان تلاش دارند از همین اوضاع برای فروش هر چه بیشتر بهره بگیرند.

در این میان، نرخ های متفاوتی برای انواع آجیل اعلام می شود که دامنه آن، برای برخی از کالاها، از نوسان 90 هزار تومانی برخوردار است.

یکی از آجیل فروشان گفت:قیمت انواع آجیل، امسال نسبت به سال گذشته حدود 2.5 برابر شده است؛ اما به هر حال تقاضا همچنان برای آن وجود دارد و برخی مردم در مقادیر کمتری، نسبت به سال های گذشته خرید می کنند.

وی افزود:در راسته بازار آجیل فروشان، قیمت های متفاوتی ارائه می شود که بسته به نوع ترکیب اقلام آجیل و کیفیت آن متفاوت است؛ به نحوی که آجیلی که تخمه بیشتری داشته باشد، نرخ مناسب تری را به خود اختصاص می دهد؛ ضمن اینکه کیفیت پسته و بادام هندی آن نیز ممکن است متفاوت باشد.

بررسی های میدانی حکایت از آن دارد که قیمت هر کیلوگرم پسته احمد آقایی در پایین ترین قیمت 160 هزار تومان تا 230 هزار تومان است. همچنین قیمت پسته اکبری در کف قیمت، 175 هزار تومان و در سقف آن 260 هزار تومان، فندق در کف قیمتی 107 هزار تومان و در سقف قیمتی 210 هزار تومان، پسته کله قوچی در کف قیمتی 165 هزار تومان و در سقف آن 260 هزار تومان و بادام هندی در کف قیمتی 190 هزار تومان و در سقف آن 220 هزار تومان قیمت خورده است.

همچنین هر کیلوگرم بادام زمینی 65 هزار تومان، تخمه هندوانه 34 هزار تومان، تخمه کدو 65 هزار تومان، تخمه جابونی 55 هزار تومان و انجیر 160 هزار تومان است.

در عین حال قیمت هر کیلوگرم آجیل چهار مغز 200 هزار تومان و نرخ هر کیلوگرم آجیل مخلوط 210 هزار تومان است.

  • تاریخ: دوشنبه, 27 اسفند 1397
  • برگرفته از: مهر:
بازدید : 2,056 بار
قیمت آجیل و خشکبار در نوروز 98
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,360