واحد اقتصادی خبرگزاری بلومبرگ نام 4 کشور را که دارای حباب قیمتی بالایی در بخش مسکن هستند و قیمت خانه در آنها بیش از حد گران می باشد را اعلام کرد.

قیمت خانه در کدام کشورها گرانتر است؟

واحد اقتصادی خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی به بررسی وضعیت قیمت مسکن در کشورهای مختلف پرداخته و نتیجه گرفته است در چهار کشور از گروه کشورهای موسوم به " پنج چشم" که شامل آمریکا، کانادا، انگلیس، استرالیا و نیوزلند است، حباب بخش مسکن نسبت به سایر کشورهای جهان بزرگ تر است.قیمت خانه در کدام کشورها گرانتر است؟ در ایرناک قیمت خانه در کدام کشورها گرانتر است؟ در ایرناک

نیراج شاه، کارشناس مسائل اقتصادی که بر روی تغییرات قیمتی مسکن در سال های مختلف و تعدیل قیمت آن ها با نرخ تورم مطالعه کرده است گفت:این ریسک وجود دارد که دور جدید سیاست های محرک بانک های مرکزی به بزرگ تر شدن حباب بخش مسکن در کشورهای مختلف جهان بیانجامد. زمانی که بانک های مرکزی بر روی مساله جلوگیری از کاهش رشد اقتصادی جهانی متمرکز شده اند، رها کردن بخش مسکن به حال خود می تواند به بحران تازه ای منجر شود.

طبق رده بندی بلومبرگ، کانادا دارای بیش ترین حباب قیمتی مسکن در جهان معرفی شده است و پس از این کشور، نیوزلند، استرالیا و انگلیس در رتبه های دوم تا چهارم قرار گرفته اند. نام کشورهای نروژ و سوئد نیز در رتبه های بعدی دیده می شود.

به گفته شاه، بخش بزرگی از حباب قیمتی شکل گرفته در این کشورها به تقاضای ثروتمندان خارجی برای خرید خانه در این کشورها مربوط می شود. این مساله باعث ورود جدی دولت ها به خرید خانه توسط اتباع خارجی منجر شده است تا جایی که کانادا لایحه مالیات بر خرید مسکن را به تصویب رسانده و نیوزلند خرید خانه توسط اتباع خارجی را ممنوع کرده است.

بلومبرگ هشدار داده است که کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی آمریکا می تواند سرمایه سرگردان بیش تری را وارد بخش مسکن کند. هم اینک متوسط قیمت مسکن در 57 کشور مورد مطالعه بلومبرگ به بالاترین سطح خود در طول 10 سال اخیر رسیده است.

  • تاریخ: یکشنبه, 23 تیر 1398
  • برگرفته از: ایسنا
بازدید : 2,045 بار
قیمت خانه در کدام کشورها گرانتر است؟
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,940