دبیر انجمن شیرینی و شکلات با بیان اینکه تنها 20 درصد به قیمت شیرینی و شکلات اضافه شده است، گفت:افزایش قیمت در صنعت شیرینی و شکلات موجب کاهش خرید می شود.

افزایش 20 درصدی قیمت شیرینی و شکلات

دبیر انجمن شیرینی و شکلات با بیان اینکه تنها 20 درصد به قیمت شیرینی و شکلات اضافه شده است ، گفت : افزایش قیمت در صنعت شیرینی و شکلات موجب کاهش خرید می شود.افزایش قیمت شیرینی و شکلات در ایرناک افزایش قیمت شیرینی و شکلات در ایرناک

جمشید مغازه ای در حاشیه افتتاح دوازدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت آرد و نان و هجدهمین نمایشگاه بین المللی شیرینی و شکلات بیان کرد : در نمایشگاه امسال صرفاً 11 شرکت از 10 کشور حضور یافته اند که بیشتر در زمینه مواد اولیه بوده است؛ چرا که در ایران تعرفه محصولات شیرینی و شکلات بالاست و از این رو شرکت های خارجی کمتر راغب به حضور در نمایشگاه هستند.

وی با بیان اینکه در چهار ماهه امسال 250 میلیون دلار شیرینی و شکلات صادر کرده ایم ، اظهار کرد : به طور کلی صادرات شیرینی و شکلات در شش ماه دوم سال اتفاق می افتد که پیش بینی می شود امسال این میزان به سقف 800 میلیون دلار برسد و چنانچه شرایط فراهم شود امکان صادرات شیرینی و شکلات تا 2 میلیارد دلار هم وجود دارد.

دبیر انجمن شیرینی و شکلات در ادامه با تاکید بر مشکلات تولیدکنندگان این صنعت در حوزه واردات مواد اولیه ، گفت : قرار است بخشی از واردات از طریق ارز صادراتی تامین شود.

مغازه ای با بیان اینکه 500 هزار تن شکر در سال برای صنعت شیرینی و شکلات نیاز است ، تصریح کرد : در حال حاضر این صنعت با مشکل شکر دست و پنجه نرم می کند و با توجه به این که فصل برداشت چغندر نزدیک است ، دولت باید مشکل تأمین شکر را حل کند.

  • تاریخ: جمعه, 22 شهریور 1398
  • برگرفته از: ایسنا
بازدید : 428 بار
افزایش قیمت شیرینی و شکلات
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,840
بستن