عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از واگذاری مسئولیت قیمت گذاری خودرو به شورای رقابت خبر داد.

شورای رقابت مسئول قیمت گذاری خودرو در سال 98 شد

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت:در روند بررسی طرح ساماندهی بازار خودرو در مجلس شورای اسلامی شورای رقابت به صورت قانونی مرجع قیمت گذاری خودرو شد.شورای رقابت مسئول قیمت گذاری خودرو در سال 98 شد در ایرناک شورای رقابت مسئول قیمت گذاری خودرو در سال 98 شد در ایرناک

سعید باستانی با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس در روند بررسی طرح ساماندهی بازار خودرو بند مرجع قیمت گذاری خودرو را مورد بررسی قرار دادند، اظهارداشت:مطابق این بند شورای رقابت به صورت قانونی مرجع قیمت گذاری خودرو شد.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس، افزود:قرار است بندهای دیگر طرح ساماندهی بازار خودرو در صحن مجلس بررسی و در نهایت به قانون تبدیل شود.

آبان ماه 96 بود که سازمان حمایت با تصمیم سران سه قوه مسؤل قیمت گذاری خودرو شد. البته در این تصمیم خودروسازان باز هم حق تعیین خودسرانه قیمت ها را نداشتند و باید تابع سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار برای افزایش قیمت ها باشند.

به این ترتیب قیمت گذاری دستوری از شورای رقابت به سازمان حمایت منتقل شد. در آن مقطع رئیس سازمان گسترش گفته بود سازمان حمایت قیمت ها را تعیین و این قیمت ها برای بررسی به ستاد تنظیم بازار ارائه می شود.

  • تاریخ: دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398
  • برگرفته از: تسنیم
بازدید : 1,990 بار
شورای رقابت مسئول قیمت گذاری خودرو در سال 98 شد
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,240