نود و هفتمین مرحله از پرداخت یارانه نقدی (یارانه اسفند 1397) در چه تاریخ و ساعتی به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت می شود؟

اعلام زمان واریز یارانه اسفند ماه 97

نود و ششمین مرحله از پرداخت یارانه نقدی (یارانه اسفند 1397) ساعت 24:00 روز دوشنبه 20 اسفند ماه 1397 به حساب سرپرستان خانوار واریز و از بامداد روز سه شنبه 1397/12/20 قابل برداشت است.یارانه اسفند | تاریخ و ساعت واریز یارانه نقدی اسفند ماه 97 در ایرناک یارانه اسفند | تاریخ و ساعت واریز یارانه نقدی اسفند ماه 97 در ایرناک

مبلغ یارانه اسفند نیز همانند ماه ها و سال های گذشته به ازای هر نفر 455,000 ریال خواهد بود که به محض واریز قابل برداشت می باشد.

هر ایرانی تا الان چقدر یارانه گرفته است؟

تا پایان مرحله 96 یارانه، هر فرد ایرانی تاکنون 42،815،500 ریال یارانه از دولت دریافت نموده است. (این طرح از آذر ماه سال 1389 آغاز شده است).

یارانه اسفند ماه 97

یارانه اسفند ماه 97


اخبار یارانه اسفند ماه

واریز بسته 200 هزار تومانی مددجویان تا پایان سال

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه افزایش 20 درصدی مستمری مددجویان از فروردین 98 اجرایی می شود، گفت:طبق مذاکراتی که با دولت انجام داده ایم، یک نوبت سبد کالا تا پیش از اتمام سال 97 به مددجویان اختصاص می یابد.

سید پرویز فتاح از نمایشگاه تولیدات و دستاوردهای مددجویان کمیته امداد که با استفاده از تسهیلات بانک کشاورزی محقق شده است، بازدید کرد.

رئیس کمیته امداد در این نمایشگاه ضمن بازدید از آثار و تولیدات مددجویان این نهاد، در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در سال 97 از محل تبصره 16 بودجه کل کشور 1400 میلیارد تومان برای ارائه تسهیلات قرض الحسنه اشتغال به مددجویان کمیته امداد اختصاص یافته بود، گفت:سهم بانک کشاورزی از این میزان حدود 100 میلیارد تومان بود که همه این اعتبار تاکنون به مددجویان تخصیص یافته است.

وی با تاکید بر اینکه بانک کشاورزی در این زمینه به تمام تعهدات خود عمل کرده است، ادامه داد:این وام ها تا سقف 20 میلیون تومان به طرح های اشتغال مددجویان اختصاص یافت و امروز شاهد شکوفایی کسب و کار در خانواده مددجویان امداد هستیم.

فتاح رویکرد کمیته امداد را خودکفایی خانواده های تحت پوشش عنوان کرد و افزود:دستگیری واقعی از نیازمندان همین نمونه هایی است که در نمایشگاه تولیدات مددجویان قابل مشاهده است؛ باید از طرح های اشتغال مددجویان به شرایطی برسیم که این افراد روی پای خود بایستند و نیازی به مستمری امداد نداشته باشند.

رئیس کمیته امداد از افزایش اعتبارات مربوط به اشتغال مددجویان در تبصره 16 بودجه برای سال آینده خبر داد و تاکید کرد:برای سال 98 اعتبار 3500 میلیارد تومانی برای قرض الحسنه اشتغال مددجویان پیش بینی شده که تا سقف 50 میلیون تومان به طرح های خودکفایی ارائه می شود.

وی جامعه مددجویی امداد را خوش حساب ترین افراد در شبکه بانکی کشور دانست و گفت:به اعتراف بانک مرکزی، مددجویان تحت حمایت کمیته امداد کمترین معوقات بانکی را دارند.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه برای سال آینده 200 هزار فقره وام قرض الحسنه اشتغال پیش بینی شده است، ادامه داد:بیش از 90 درصد طرح های خودکفایی مددجویان موفق بوده و حدود 10 درصد ممکن است بر اثر شرایط خاص اقتصادی دچار مشکلاتی شده باشد.

وی با تاکید بر اینکه مددجویان کمیته امداد در سال 97 بیش از 5500 میلیارد تومان درآمد از طرح های اشتغال کسب کردند، گفت:معتقدیم در یک برنامه یک تا سه ساله مددجویان می توانند به خودکفایی برسند و از دریافت مستمری بی نیاز شوند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، فتاح همچنین با اشاره به تصویب افزایش 20 درصدی مستمری مددجویان برای سال آینده گفت:افزایش مستمری مددجویان از فروردین 98 اجرایی می شود.

رئیس کمیته امداد از پیگیری پرداخت سبد کالا به مددجویان خبر داد و اظهار کرد:طبق مذاکراتی که با دولت انجام شده، قرار است طی روزهای آینده یک نوبت سبد کالا به ارزش 200 هزار تومان به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی اختصاص یابد.

 


یارانه چیست؟

هدفمندسازی یارانه‌ها در ایران یکی از مهمترین بخش‌ها و نمایان‌ترین بخش طرح تحول اقتصادی است که به تغییر فرایند دادن یارانه‌ها می‌انجامد. در این فرایند با حذف تدریجی یارانه‌ها از مواد سوختی، مواد خوراکی، آب، برق و سایر اقلام در ایران نوع دادن تغییر می‌کند که بخشی از این یارانه‌های حذف شده (60 درصد در سال 1390) به صورت نقدی به مردم پرداخت می‌شود و سایر درآمد این کار صرف کارهای عمرانی و فرهنگی می‌شود.

این کار در اواخر دههٔ 1380 به اجرا گذاشته شد و بخش عمدهٔ آن در دههٔ 1390 انجام خواهد شد. از هدفمندسازی یارانه‌ها به عنوان بزرگترین طرح تاریخ اقتصادی ایران نام برده می‌شود. بنابر آمار رسمی وزارت امور اقتصاد و دارایی، فاز اول این طرح با شکست روبرو شد و موجب ورود خانوارهای بیشتری به زیر خط فقر شد.

dhvhki / dhvhki liv / dhvhki Hfhk / dhvhki Hbv / dhvhki nd / dhvhki hstkn / dhvhki tv,vndk / dhvhki hvndfiaj / dh vhki ovnhn / dhvhki jdv / dhvhki lvnhn / dhvhki aivd,v

  • تاریخ: دوشنبه, 20 اسفند 1397
بازدید : 2,430 بار
یارانه اسفند | تاریخ و ساعت واریز یارانه نقدی اسفند ماه 97
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 7,450