صد و دومین مرحله از پرداخت یارانه نقدی (یارانه مرداد 1398) در چه تاریخ و ساعتی به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت می شود؟

اعلام زمان واریز یارانه مرداد ماه 98

صد و دومین مرحله از پرداخت یارانه نقدی (یارانه مرداد 1398) ساعت 24 روز شنبه 26 مرداد ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود و از بامداد روز یکشنبه 1398/05/27 قابل برداشت است.یارانه مرداد | تاریخ و ساعت واریز یارانه نقدی مرداد ماه 98 در ایرناک یارانه مرداد | تاریخ و ساعت واریز یارانه نقدی مرداد ماه 98 در ایرناک

مبلغ یارانه مرداد نیز همانند ماه ها و سال های گذشته به ازای هر نفر 455,000 ریال خواهد بود که به محض واریز قابل برداشت می باشد.

هر ایرانی تا الان چقدر یارانه گرفته است؟

تا پایان مرحله 101 یارانه، هر فرد ایرانی تاکنون 45،090،500 ریال یارانه از دولت دریافت نموده است. (این طرح از آذر ماه سال 1389 آغاز شده است).

یارانه مرداد ماه 98

یارانه مرداد ماه 98


اخبار یارانه مرداد ماه

شروع حذف یارانه نقدی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه نرخ بیکاری در بهار امسال نسبت به سال قبل کاهش یافته است، گفت:تاکنون 130 هزار نفر از سربازان دوره مهارت در پادگان ها گذرانده اند.شروع حذف یارانه نقدی در ایرناک شروع حذف یارانه نقدی در ایرناک

محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز در حاشیه همایش ملی مهارت، سرباز و اقتدار ملی گفت:براساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه اول امسال نرخ بیکاری نسبت به سه ماه مشابه سال قبل کاهش یافته است.

وی دلیل کاهش نرخ بیکاری را کاهش نرخ مشارکت و یا استفاده از وام های ارزان قیمت 4 درصد و 6 درصد در محیط روستاها دانست.

جزئیات دریافت و حذف یارانه نقدی

جزئیات دریافت و حذف یارانه نقدی

شریعتمداری این را هم گفت:سهم آمار اشتغال روستایی از کل اشتغال از 3 درصد سال قبل به 23.5 درصد رسیده است.

به گفته شریعتمداری، گرچه میزان سرمایه گذاری داخلی و خارجی طی دو سال گذلشته کاهش یافته، ولی با استفاده از روش های جایگزین مانند منابع ارزان قیمت برای توسعه اشتغال در شهرهای زیر 10 هزار نفر، میزان اشتغال بهتر شده است.

وزیر کار همچنین به بحث مهارت آموزی دانش آموختگان دانشگاه ها و نیز مشاغل خانگی اشاره کرد و گفت:از محل مشاغل خانگی و آموزش واقعی در محل کار 93 هزار نفر آموزش دیده و مشغول کار شده اند و محصولات آنها در 32 نمایشگاه عرضه مستقیم ارائه شده است.

تعداد بیکاران چقدر است؟

وزیر کار با بیان اینکه جامعه ایرانی جوان است، در مورد تعداد بیکاران گفت:آنچه که مرکز آمار ایران اعلام کرده، همان آمار مدنظر است و تعداد بیکاران 2 میلیون و اندی نفر است.

وی همچنین بهبود فضای کسب و کار و رونق واحدهای تولیدی و تأمین سرمایه در گردش و سهولت در نظام های تأمین اجتماعی و پرداخت مطالبات و نیز مالیات تولیدگرا را از روش های ایجاد اشتغال دانست.

کارگروه حذف یارانه پردرآمدها تشکیل شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد حذف یارانه پردرآمدها نیز گفت:دولت مصوبه ای دارد که کارگروهی با مشارکت سازمان برنامه و بودجه، وزارت کشور با محوریت استانداران و فرمانداران و وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات شکل گرفته که وظیفه این کارگروه شناسایی دهک های بالای درآمدی است که نیازی به یارانه ندارند و یارانه آنها با محوریت استانداران، حذف شده و اگر منابعی از این طریق به دست آید، با محوریت استانداران برای ایجاد اشتغال در همان استان ها اقدام شود.

وی گفت:البته این موارد طبق آئین نامه ای است که باید به تصویب کارگروه شناسایی یارانه برسد.

شریعتمداری همچنین با بیان اینکه نیروی انسانی که وارد سربازی می شوند، سرمایه کشور هستند، گفت:در زمینه ایجاد اشتغال مولد و پایدار، بحث مهارت آموزی سربازان و دانش آموختگان دانشگاه ها مدنظر قرار گرفته که مهارت هایی که مورد نیاز کشور است، در تفاهم نامه ای بین وزارت کار، سازمان فنی و حرفه ای و ستاد کل نیروهای مسلح منعقد شده تا مربیان فنی و حرفه ای با حضور در مراکز آموزش نظامی، به سربازان مهارت آموزی کنند.

شریعتمداری با بیان اینکه سالانه 500 هزار سرباز اعزام خدمت می شوند و خروجی آنها نیز سالانه 500 هزار نفر است، گفت:برای این سربازان 6 هزار و 500 دوره آموزشی در کشور برگزار شده که 130 هزار نفر سرباز دوره مهارتی را گذرانده اند و گواهینامه آموزشی مهارت در زمینه های تعمیر و نگهداری خودرو، برقکاری ساختمان، کامپیوتر و نیز کشت و زرع گیاهان دارویی و گلخانه ای گذرانده اند.

وی افزود:از مجموعه ارتش، سپاه، بسیج، ناجا و مراکز آموزشی استقبال خوبی برای آموزش مهارت به سربازان دیده شد و سال گذشته 130 هزار سرباز دوره های آموزش را گذراندند.


یارانه چیست؟

هدفمندسازی یارانه‌ها در ایران یکی از مهمترین بخش‌ها و نمایان‌ترین بخش طرح تحول اقتصادی است که به تغییر فرایند دادن یارانه‌ها می‌انجامد. در این فرایند با حذف تدریجی یارانه‌ها از مواد سوختی، مواد خوراکی، آب، برق و سایر اقلام در ایران نوع دادن تغییر می‌کند که بخشی از این یارانه‌های حذف شده (60 درصد در سال 1390) به صورت نقدی به مردم پرداخت می‌شود و سایر درآمد این کار صرف کارهای عمرانی و فرهنگی می‌شود.

این کار در اواخر دههٔ 1380 به اجرا گذاشته شد و بخش عمدهٔ آن در دههٔ 1390 انجام خواهد شد. از هدفمندسازی یارانه‌ها به عنوان بزرگترین طرح تاریخ اقتصادی ایران نام برده می‌شود. بنابر آمار رسمی وزارت امور اقتصاد و دارایی، فاز اول این طرح با شکست روبرو شد و موجب ورود خانوارهای بیشتری به زیر خط فقر شد.

dhvhki / dhvhki liv / dhvhki Hfhk / dhvhki Hbv / dhvhki nd / dhvhki hstkn / dhvhki tv,vndk / dhvhki hvndfiaj / dh vhki ovnhn / dhvhki jdv / dhvhki lvnhn / dhvhki aivd,v

  • تاریخ: چهارشنبه, 23 مرداد 1398
بازدید : 549 بار
یارانه مرداد | تاریخ و ساعت واریز یارانه نقدی مرداد ماه 98
4.5
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 6,950