مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت : طی دو روز آینده روند کاهش محسوس دما در بیشتر مناطق کشور آغاز می شود.

کاهش دمای کشور

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به اینکه طی دو روز آینده روند کاهش محسوس دما در بیشتر مناطق کشور آغاز می شود ، گفت : پیش بینی می شود که روز یکشنبه (3 فروردین) در تهران وزش باد شدید داشته باشیم.وضعیت آب و هوای کشور و کاهش محسوس دمای هوا در فروردین 99 در ایرناکوضعیت آب و هوای کشور و کاهش محسوس دمای هوا در فروردین 99 در ایرناک

صادق ضیائیان با اشاره به اینکه بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی امروز (1 فروردین) برای مناطق از شمال شرق و شرق کشور رگبار باران و رعد و برق و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش بینی می شود ، اظهار کرد : از بعد ازظهر نیز با اثر سامانه بارشی ، در شمال غرب کشور به ویژه استان آذربایجان غربی بارش پراکنده باران آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد : در استان های واقع در دامنه های البرز جنوبی و سواحل شمالی کشور نیز بارش پراکنده باران و رعد و برق دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه از فردا بعد ازظهر (2 فروردین) علاوه بر وزش باد شدید بر گستره و میزان بارش در کشور افزوده می شود ، گفت : بارش در مناطقی به شکل رگبار همراه با رعد و برق و تگرگ است. این وضعیت همراه با کاهش محسوس دمای هوا در بیشتر مناطق کشور تا روز دوشنبه (4 فروردین) ادامه دارد و دوشنبه شب به طور موقت در نیمه غربی از میزان ابرناکی آسمان کاسته می شود.

به گفته وی در شمال شرق و شرق کشور تا روز چهارشنبه (6 فروردین) بارش پراکنده باران و برف همراه با ماندگاری هوای سرد ادامه دارد و طی این مدت نیز در مناطق کوهستانی سردسیر کولاک برف و کاهش میدان دید افقی نیز رخ می دهد.

ضیائیان در ادامه گفت : همچنین از روز یکشنبه (3 فروردین) دریای خزر ، خلیج فارس و دریای عمان مواج است.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده تصریح کرد : آسمان تهران فردا (2 فروردین) ابری همراه با وزش باد ، بارش پراکنده و احتمال رعد و برق با حداقل دمای 11 و حداکثر دمای 20 درجه سانتیگراد و روز یکشنبه (3 فروردین) نیز ابری ، گاهی رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید با حداقل دمای 10 و حداکثر دمای 16 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

  • تاریخ: جمعه, 01 فروردين 1399
  • برگرفته از: ایسنا
وضعیت آب و هوای کشور و کاهش محسوس دمای هوا در فروردین 99
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 6,040