مشاور عالی و سخنگوی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیرو های مسلح از تحصیل سربازان در حین انجام خدمت سربازی خبر داد.

شرایط ادامه تحصیل سربازان حین خدمت

سردار «موسی کمالی» مشاور عالی و سخنگوی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیرو های مسلح با اشاره به اینکه از بهمن ماه امسال بر اساس توافقاتی که بین این قرارگاه و دانشگاه جامع علمی و کاربردی و دانشگاه فنی و حرفه ای به امضا رسید ، به سربازان این اجازه داده شد که در دوره های پودمان و تک درس این دو دانشگاه ادامه تحصیل دهند ، اظهار داشت : طبق قانون ادامه تحصیل در حین خدمت ممنوع است؛ اما به جهت اهمیتی که موضوع مهارت آموزی برای ما دارد بنا داریم اجازه دهیم سربازان در رشته های پودمانی ادامه تحصیل دهند.شرایط ادامه تحصیل سربازان حین خدمت در ایرناک شرایط ادامه تحصیل سربازان حین خدمت در ایرناک

وی ادامه داد : ادامه تحصیل برای مشمولان دیپلم و فوق دیپلم و محل تحصیل در دانشگاه های جامع علمی و کاربردی و فنی و حرفه ای است و مسئول اجرای این طرح موسسه عالی آموزشی علمی و کاربردی نیروی انتظامی است.

سردار کمالی اضافه کرد : سربازان در زمان اوقات فراغت در این دوره پودمانی شرکت می کنند؛ البته شرکت سربازان داوطلبانه است و الزامی در آن نیست ، همچنین سربازانی که در این کلا س ها شرکت کنند از 50 درصد تخفیف شهریه برخوردار می شوند.

مشاور عالی و سخنگوی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی با اشاره به اینکه فعلا این طرح به صورت آزمایشی برگزار خواهد شد ، گفت : این طرح در استان های تهران ، فارس ، خوزستان ، آذربایجان غربی ، خراسان رضوی ، سیستان و بلوچستان و گیلان برگزار می شود و در صورتی که موفقیت آمیز بود ، گسترش پیدا می کند.

سردار کمالی درباره محتوای پودمان ها و رشته ها افزود : هزار و 500 پودمان در 800 گرایش و رشته است که بر اساس بازار کار ، نیاز نیرو های مسلح و علاقه سربازان انتخاب شده است و بنا داریم از بهمن سال جاری اولین دوره شروع شود.

مشاور عالی و سخنگوی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی خاطرنشان کرد : سربازانی که در طول تحصیل چند پودمان را بگذرانند ، تلاش می کنیم در تخصصی که دارند آن ها را به کارگیری کنیم و این امکان را فراهم کردیم که فردی که در چند پودمان تحصیل کرد ، تکمیلی آن را بتواند بعد از خدمت سربازی در این دو دانشگاه به اتمام برساند و مدرک آن را دریافت کند.

  • تاریخ: چهارشنبه, 13 آذر 1398
  • برگرفته از: باشگاه خبرنگاران
بازدید : 439 بار
شرایط ادامه تحصیل سربازان حین خدمت
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 6,070