در این گزارش لیستی از شماره های سه رقمی را ملاحظه می فرمائید که برخی از آنها رایگان و تعدادی هم هزینه بر هستند.

تماس با کدام شماره ها رایگان است؟ جدول شماره های ضروری کدام است؟

با توجه به لزوم وجود کدهای خدماتی با ارقام کوتاه تر ، تماس با کدهای اضطراری رایگان است ، در حالی که تماس با کدهای عمومی ملی ، شامل دریافت کارکرد می شود.تماس با کدام شماره ها رایگان است؟ + جدول شماره های ضروری در ایرناک تماس با کدام شماره ها رایگان است؟ + جدول شماره های ضروری در ایرناک

با گسترش شبکه ­های مخابراتی و تنوع خدمات ارایه شده در این بخش و به منظور توسعه و تعمیم خدمات مخابراتی و سرعت بخشیدن به برقراری ارتباطات در سطوح مختلف ، لزوم وجود کدهای خدماتی که شماره­ هایی با تعداد ارقامی کوتاه تر از شماره­ های معمولی هستند ، آشکار است. در این راستا ، با ابلاغ مصوبه 212 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در سال 1394، کدهای خدماتی سه رقمی ملی با توجه به نوع استفاده از آن ها به دو دسته ی کدهای سه رقمی اضطراری ملی و کدهای سه رقمی عمومی ملی تقسیم شدند.

تماس با کدهای سه رقمی غیراضطراری مشمول هزینه برای تماس گیرنده خواهد بود و چنانچه فرد با شماره تلفن ثابت با کدهای خدماتی تماس گرفته باشد ، به اندازه تماس درون شهری و در صورتی که از تلفن همراه با این شماره ها تماس گرفته باشد ، معادل هزینه تماس همراه با ثابت ملزم به پرداخت هزینه می شود.

کدهای سه رقمی اضطراری ملی شماره های سه رقمی هستند که تماس با آن­ ها جنبه حیاتی و فوریت داشته باشد (نظیر اورژانس ، آتش نشانی ، پلیس و ....) ، مدت زمان مکالمه کوتاه باشد و از میانگین مکالمات شبکه کشوری پائین ­تر باشد ، خدمات رسانی در تمام کشور مورد نیاز باشد که واگذاری این کدها با تایید کمیته واگذاری کدهای خدماتی و تصویب کمیسیون به صورت رایگان و تماس با این کدها نیز رایگان است. کدهای سه رقمی اضطراری ملی مجاز و دارندگان آن­ ها در جدول زیر آمده است.

تماس رایگان

کدهای سه رقمی عمومی ملی شماره­ هایی هستند که مدت زمان مکالمه با آن ها کوتاه و از میانگین مکالمات شبکه کشوری پائین­ تر باشد ، خدمات رسانی در تمام کشور مورد نیاز باشد ، خدمات ارایه شده از طریق آن­ ها ، مورد نیاز عموم مردم باشد که واگذاری این کدها با تایید کمیته واگذاری کدهای خدماتی و تصویب کمیسیون به صورت رایگان است ، اما تماس با این کدها رایگان نیست.

بنابراین ، دارندگان پروانه خدمات ارتباطی ثابت و سیار می­ توانند از تماس گیرندگان با این کدها که از شبکه تلفن ثابت تماس می­ گیرند ، بر اساس نرخ یک دقیقه مکالمه ثابت به ثابت داخل استانی و در صورت تماس از شبکه تلفن همراه بر اساس یک دقیقه مکالمه تلفن همراه به تلفن ثابت ، کارکرد دریافت کنند. کدهای سه رقمی عمومی ملی در جدول زیر آمده است.

تماس اضطراری همراه

شماره های سه رقمی ضروری

  • تاریخ: چهارشنبه, 08 آبان 1398
  • برگرفته از: ایسنا
بازدید : 582 بار
تماس با کدام شماره ها رایگان است؟ + جدول شماره های ضروری
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 2,300