رئیس پایگاه هشتم پلیس امنیت عمومی پایتخت ، از شناسایی و دستگیری 2 جاعل مدرک تحصیلی ، ویزا ، کارت پایان خدمت و... در غرب تهران خبر داد.

جاعلان مدرک تحصیلی در دام پلیس

سرهنگ صادق قره باقری ، در تشریح جزئیات این خبر گفت : با طرح شکایت یکی از نهادهای دولتی مبنی بر اینکه فردی با در دست داشتن گواهی موقت پایان تحصیلات دوره پیش دانشگاهی در خواست تأیید اصالت مدرک مذکور را داشته است که در بررسی صورت گرفته مشخص شد مدرک مذکور جعلی و فاقد اصالت می باشد. بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران پایگاه هشتم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ قرار گرفت.دستگیری جاعلان مدرک تحصیلی در غرب تهران در ایرناک دستگیری جاعلان مدرک تحصیلی در غرب تهران در ایرناک

وی بیان کرد : با توجه به حساسیت موضوع ، مأموران پس از انجام تحقیقات فنی دریافتند متهم بدون اینکه در جلسات کلاس های درسی و امتحانات شرکت کند از طریق آشنایی با یک جاعل مدرک تحصیلی در قبال پرداخت وجهی مدرک جعلی پیش دانشگاهی را تحویل گرفته و برای تأیید گواهی موقت به یک از نهادهای دولتی مراجعه کرده است.

این مقام انتظامی بیان داشت : مأموران پس از تحقیقات تکمیلی از متهم و انجام کار فنی و اطلاعاتی باند دو نفره جاعل مدرک تحصیلی را در حوالی میدان صادقیه شناسایی و روز گذشته در یک عملیات ضربتی هردو جاعل در مخفیگاهشان دستگیر و برای ادامه تحقیقات به پلیس امنیت عمومی انتقال دادند.

قره باقری تصریح کرد : متهمان پس از روبه رو شدن با ادله و مستندات کافی به جرم خود اعتراف کرده و اظهار داشتند با اخذ مبالغی بین 50 الی 100 میلیون ریال از متقاضیان برلی آنها مدرک تحصیلی و سایر مدارک جعلی صادر می کردند.

رئیس پایگاه هشتم پلیس امنیت عمومی پایتخت با اشاره به اینکه در بازرسی از مخفیگاه متهمان ، تعداد زیادی مدارک تحصیلی جعلی اعم از مدارک دانشگاهی- تحصیلی – نظام وظیفه و فنی حرفه ای و همچنین تعداد 8 عدد مهر مربوط به نهادها و ارگان های دولتی کشف شد ، خاطرنشان کرد : متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

  • تاریخ: سه شنبه, 17 دی 1398
  • برگرفته از: مهر
بازدید : 197 بار
دستگیری جاعلان مدرک تحصیلی در غرب تهران
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,080