روز کارگر بر اساس قانون کار، روز تعطیل رسمی برای کارگران محسوب می شود.

11 اردیبهشت روز کارگر تعطیله

رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی با اشاره به ماده 63 قانون کار گفت : روز کارگر بر اساس قانون کار ، روز تعطیل رسمی برای کارگران محسوب می شود و کارفرمایان حق ندارند در این روز کارگران را وادار به کار کنند.11 اردیبهشت روز کارگر تعطیله در ایرناک11 اردیبهشت روز کارگر تعطیله در ایرناک

وی با اشاره به ماده 63 قانون کار جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت : علاوه بر تعطیلات رسمی کشور ، روز کارگر( 11 اردیبهشت)نیز جزو تعطیلات رسمی کارگران به حساب می آید. بنابراین کارگران در این روز مانند جمعه ها ، تعطیل هستند و می توانند از تنها روز خود در سال استفاده کنند.

وی با بیان اینکه طبق قانون کارفرما اجازه ندارد کارگر را به اضافه کاری وادار کند گفت : هر چند کارفرمایان و پیمانکاران ، این روز را به مثابه ی روز کاری برای کارگران تلقی کرده و آنها را بعضاً مجبور به کار می کنند اما قانون کار تأکید بر تعطیل رسمی برای کارگران دارد.

محجوب گفت : روز جهانی کارگر بر اساس قوانین قانون کار برای کارگرانی که تابع این قانون هستند روزی تعطیل محسوب می شود که مزد آن نیز مطابق ایام تعطیل سال باید به کارگران پرداخت شود و اگر به هر دلیلی کارخانه ای تعطیل نشود ، اولاً باید حضور در کار کارگران با توافق بین کارگران و کارفرما باشد و ثانیاً مطابق اضافه کاری در روز تعطیل برای کارگران محاسبه شود.

  • تاریخ: چهارشنبه, 11 ارديبهشت 1398
  • برگرفته از: تسنیم
این مطلب مفید بود؟
11 اردیبهشت روز کارگر تعطیله
5.0
out of
5
(
1
) votes
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,100