با آمدن ساعت 24 از اولین روز فروردین ماه ساعت رسمی کشور یک ساعت جلو کشیده می شود.

جلو کشیدن ساعت رسمی کشور

طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی ، ساعت رسمی کشور هر سال در ساعت 24 یکم فروردین ماه یک ساعت به جلو می رود و در ساعت 24 سی ام شهریور ماه به حالت سابق باز می گردد.تغییر ساعت رسمی کشور از ساعت 24 امشب در ایرناکتغییر ساعت رسمی کشور از ساعت 24 امشب در ایرناک

تغییر ساعت رسمی برای صرفه جویی در مصرف انرژی ، برای اولین بار در سال 1916 در کشور آلمان عملی شد. بعداً برخی دیگر از کشور ها از جمله آمریکا ، انگلستان و برخی از کشور های اروپایی نیز دست به اقدام مشابهی زدند ، عاملی که این دولت ها را برای استفاده از این تکنیک متقاعد کرد ، کمبود شدید انرژی در اثر جنگ جهانی اول بود.

تغییر ساعت رسمی کشور

تغییر ساعت رسمی کشور

اکنون 77 کشور جهان با استفاده از این تکنیک ، ساعت رسمی خود را تنظیم می کنند ، اما زمان جلو و عقب کشیدن ساعت در این کشور ها یکسان نیست.

در ایران برای نخستین بار ، پیش از انقلاب اسلامی ، ساعت رسمی کشور به ساعات تابستانی و زمستانی تقسیم شد. بعد از انقلاب ایران این روند به حالت تعلیق درآمد تا اینکه در سال 1370 هیئت وزیران مصوبه ای به تصویب رساند که طی آن ساعت رسمی کشور همه ساله در اول فروردین ماه یک ساعت جلو کشیده شود و در سی ام شهریور ماه به حالت اول باز گردد.

  • تاریخ: جمعه, 01 فروردين 1399
  • برگرفته از: باشگاه خبرنگاران
تغییر ساعت رسمی کشور از ساعت 24 امشب
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,570