عضو شورای اسلامی شهر تهران از افزایش نرخ کرایه سرویس مدارس در سال تحصیلی جدید خبر داد.

قیمت جدید سرویس مدارس در تهران اعلام شد

عضو شورای شهر تهران گفت : نرخ کرایه سرویس مدارس امسال بر اساس نرخ تورم ، حدود 20 درصد افزایش داشته است.نرخ جدید سرویس مدارس در تهران + شرایط رانندگان و خودروها در ایرناک نرخ جدید سرویس مدارس در تهران + شرایط رانندگان و خودروها در ایرناک

شهربانو امانی ، عضو شورای شهر تهران ، درباره سرویس مدارس اظهار داشت : شورای پنجم از ابتدای آغاز فعالیت خود در زمینه ایمن سازی حمل و نقل دانش آموزان دغدغه داشت و بر همین اساس طرح فوریت دار ارائه کرد و شرکت های تحت نظر تاکسیرانی ضابطه مندتر شدند.

وی افزود : امسال نیز آموزش و پرورش سامانه ای به نام سپند معرفی کرده است و مدارس باید از تاکسی های مورد تأیید سازمان تاکسیرانی استفاده کنند.

این عضو شورای شهر تهران درباره نرخ کرایه سرویس مدارس گفت : این نرخ در چارچوب قانون تعیین شده و طبق مصوبه شورای شهر است. همچنین طبق قانون افزایش نرخ سرویس مدارس بر اساس تورم رسمی انجام می گیرد که امسال رقمی حدود 20 درصد است.

امانی تصریح کرد : همچنین امسال برای نخستین بار سرویس های مدارس مورد تأیید تاکسیرانی دارای بارکد شده و خانواده ها می توانند سرویس فرزند خود را ردیابی کنند که البته این موضوع در بسیاری از کشورها سال هاست اجرایی شده و نتایج مؤثری را داشته است.

وی گفت : دانش آموزان آینده سازان کشور هستند و تأمین ایمنی آنها هنگام حمل و نقل بسیار حائز اهمیت است و باید این مسئله در تهران الگویی جامع داشته باشد تا سایر استان ها بتوانند از آن بهره مند شوند.

عضو شورای شهر تهران با اعلام اینکه 30 درصد از رانندگان سرویس مدارس خانم هستند ، خاطرنشان کرد : خانواده ها در صورتی که مدارس فرزندانشان راننده غیرمجاز داشته باشد می توانند آن را به سازمان تاکسیرانی اعلام کنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ شروط دریافت مجوز سرویس مدارس برای رانندگان و خودروها را اعلام کرد.

شرایط رانندگان و خودروها برای سرویس مدارس

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ بایدها و نبایدهای سرویس های مدارس را تشریح کرد و از برخورد جدی پلیس با تخلفات سرویس های مدارس خبر داد.

سردار محمدرضا مهماندار درباره ویژگی های سرویس مدارس در پایتخت اظهار کرد : برای آنکه راننده ای بتواند به عنوان سرویس مدرسه فعالیت کند خود و خودرویش باید دارای شرایطی باشد از جمله اینکه خود فرد باید حتما دارای گواهی نامه پایه 3 بوده که دو سال از دریافت آن گذشته باشد ، همچنین باید 23 سال تمام داشته باشد. همچنین راننده باید دارای سوء پیشینه بوده و شرایطش برای فعالیت به عنوان راننده سرویس مدرسه تأیید شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در مورد شرط تأهل رانندگان سرویس های مدارس نیز گفت : اگر راننده مرد باشد باید متأهل باشد اما شرطی برای تأهل رانندگان زن وجود ندارد.

مهماندار در مورد شرایط خودرو نیز گفت : معاینه فنی معتبر شرط اصلی خودروهایی است که به عنوان سرویس مدارس فعالیت می کنند. اگر خودرو و راننده ای تمام شرایط گفته شده را داشت برچسب سرویس مدرسه دریافت کرده و می تواند به عنوان سرویس مدارس فعالیت کند.

مهماندار در مورد شرایط معاینه فنی خودروهای سرویس مدرسه نیز گفت : علاوه بر تاکسی ها ، خودروهای شخصی نیز می توانند به عنوان سرویس مدرسه فعالیت کنند اما باید توجه داشته باشند که هر مقرراتی که در مورد خودروهای عمومی وجود دارد برای این خودروها نیز لحاظ شده بنابراین باید هر شش ماه یک بار معاینه فنی دریافت کنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در مورد خودروهای فاقد معاینه فنی و سرویس های فاقد برچسب مدارس نیز گفت : برابر قانون خودروهای فاقد برچسب سرویس مدارس 30 هزار تومان جریمه خواهند شد علاوه بر آن اگر مهلت معاینه فنی نیز به اتمام رسیده باشد و مرتکب دیگر تخلفات شده باشند جریمه مذکور را نیز برایشان صادر خواهند کرد اما نداشتن برچسب 30 هزار تومان جریمه دارد.

مهماندار با بیان اینکه تاکنون حدود یک سوم از سرویس های مورد نیاز مدارس برچسب خود را دریافت کردند که پیش بینی می شود تا 15 مهرماه اکثریت آن ها برچسب خود را دریافت کنند ، گفت : هدف پلیس از سخت گیری و نظارت بر سرویس های مدارس حفظ ایمنی و جان دانش آموزان است که البته مدیران مدارس و والدین نیز باید حساسیت های کافی را داشته باشند.

ممنوعیت سوار کردن دانش آموزان زیر 12 سال روی صندلی جلو

مهماندار در مورد سوار کردن دانش آموزان کمتر از 12 سال روی صندلی جلو خودرو خاطر نشان کرد : طبق قانون ظرفیت خودروهای سواری چهار نفر و ظرفیت ون ها و میدل باس ها نیز مشخص است. در تمامی این موارد سوار کردن دانش آموزان کمتر از 12 سال روی صندلی جلو ممنوع و در صورت مشاهده پلیس با آن برخورد خواهد کرد. همچنین اگر خودرویی بیشتر از ظرفیت مجاز خود اقدام به سوار کردن دانش آموزان کند پلیس با آن برخورد می کند.

  • تاریخ: چهارشنبه, 27 شهریور 1398
  • برگرفته از: فارس / ایسنا
بازدید : 769 بار
نرخ جدید سرویس مدارس در تهران + شرایط رانندگان و خودروها
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,910