سخنگوی سازمان ثبت احوال و اسناد کشور به بیان توضیحاتی درباره هزینه دریافت شناسنامه برای نوزادان تازه متولد شده پرداخت و مهلت دریافت شناسنامه را نیز توضیح داد.

هزینه دریافت شناسنامه

سیف الله ابوترابی ، سخنگوی سازمان ثبت احوال و اسناد کشور ، در پاسخ به این سوال که آیا مهلت دریافت شناسنامه برای نوزادان تازه متولد شده فقط 15 روز است و اگر والدین در این مهلت برای دریافت شناسنامه مراجعه نکنند باید چه اقدامی انجام دهند گفت : مهلت قانونی دریافت شناسنامه برای نوزادان تازه متولد شده فقط 15 روز است ، ولی بعد از آن هم می توانند برای دریافت شناسنامه مراجعه کنند.هزینه دریافت شناسنامه چقدر است؟ در ایرناک هزینه دریافت شناسنامه چقدر است؟ در ایرناک

ابوترابی در ادامه بیان کرد : اگر شناسنامه در مهلت قانونی دریافت شود هزینه مصوب که به عنوان مثال 25 هزار تومان است دریافت می شود و به عنوان مثال اگر بعد از یک ماه تا 45 روز مراجعه کند هزینه دریافت شناسنامه 45 هزار تومان می شود و به همین ترتیب هزینه دریافت شناسنامه هر چه دیرتر مراجعه کنند بالاتر می رود.

سخنگوی سازمان ثبت احوال در ادامه در پاسخ به این سوال که والدین تا چه زمانی مهلت دارند برای دریافت شناسنامه مراجعه کنند؟ گفت : هیچ محدودیتی وجود ندارد و به عنوان مثال اگر تا دو سال بعد از تولد هم برای دریافت شناسنامه مراجعه کنند سازمان ثبت احوال مکلف به صدور شناسنامه است.

ابوترابی در ادامه تاکید کرد : سازمان ثبت احوال به هیچ وجه مانع صدور شناسنامه نمی شود.

هزینه ثبت ولادت در مهلت قانونی (15 روز) به همراه صدور شناسنامه 15 هزار تومان ، ثبت ولادت بعد از مهلت قانونی به همراه صدور شناسنامه تا سه ماه 30 هزار تومان ، ثبت ولادت بعد از مهلت قانونی به همراه صدور شناسنامه سه ماه و بعد از آن 50 هزار تومان است.

این مبالغ مصوب مجلس شورای اسلامی برای سال 98 است.

  • تاریخ: چهارشنبه, 25 دی 1398
  • برگرفته از: میزان
بازدید : 131 بار
هزینه دریافت شناسنامه چقدر است؟
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,130