تمام اخبار طرح ملی مسکن و شرایط ثبت نام و قیمت و اقساط طرح اقدام ملی مسکن و شهرهای شامل این طرح و طرح ملی مسکن در شهر تهران را در ایرناک ببینید.

ثبت نام مسکن ملی در تهران

معاونت مسکن و ساختمان در اطلاعیه ای جزئیات و نحوه ثبت نام گروه چهارم مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن را که شامل استان های تهران ، آذربایجان شرقی ، قم و جنوب سیستان و بلوچستان است ، اعلام کرد.آغاز ثبت نام مرحله دوم طرح ملی مسکن + قیمت و اقساط ماهیانه در ایرناکآغاز ثبت نام مرحله دوم طرح ملی مسکن + قیمت و اقساط ماهیانه در ایرناک

بر اساس اعلام معاونت مسکن و ساختمان ، متقاضیان گروه چهارم ثبت نام مرحله دوم طرح اقدام ملی در شهرهای دارای ظرفیت ثبت نام در استان های آذربایجان شرقی ، سمنان ، تهران ، قم و جنوب سیستان و بلوچستان می توانند از ساعت 10 صبح امروز 24 اسفندماه تا ساعت 24 یکشنبه 25 اسفند نسبت به ثبت نام در این طرح اقدام کنند.

همچنین با توجه به تمهیدات اندیشیده شده برای ثبت نام از طریق پیامک ضرورتی به حضور در کافی نت ها برای ثبت نام وجود ندارد. متقاضیان برای ثبت نام در طرح اقدام ملی صرفا می توانند از دو روش برای ثبت نام اقدام کنند که این روش ها شامل سامانه طرح اقدام ملی به نشانی tem.mrud.ir و یا سامانه پیامکی به سرشماره 300073640 است.

معاونت مسکن و ساختمان تصریح کرده است : جهت رعایت اصول بهداشتی و جلوگیری از گسترش بیماری کرونا ، آن دسته از متقاضیان استان های اعلام شده که به هر دلیل امکان استفاده از رایانه شخصی را در منزل ندارند می توانند از ساعت 10 صبح امروز 24 اسفند از طریق تلفن همراه شخصی خود و با ارسال پیامک کد ملی سرپرست خانوار (بدون هیچ حرف یا کلمه اضافه) به شماره پیامکی 300073640 نسبت به ثبت نام در طرح ، اقدام کنند.

خاطرنشان می شود که به پیامک هایی که به جز کدملی سرپرست خانوار ، حاوی حرف یا کلمه دیگری باشند ترتیب اثر داده نخواهد شد. بدیهی است ثبت نام نهایی از متقاضیان که از طریق پیامک ثبت نام کرده اند پس از رفع بیماری کرونا و با اطلاع رسانی قبلی از طریق سامانه ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن به نشانی tem.mrud.ir انجام خواهد پذیرفت.

این معاونت همچنین توضیح داد : تمامی متقاضیان ثبت نام در مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن می توانند در مدت زمانی اعلام شده با مراجعه به سامانه یا ارسال پیامک بدون محدودیت در ظرفیت ، ثبت نام کنند. همچنین ، افرادی که در مرحله اول ثبت نام کرده و به عنوان متقاضی اولیه پیامک احراز شرایط را دریافت کرده اند چنانچه در بازه زمانی اعلام شده انصراف خود را در سامانه ثبت کرده باشند می توانند در این مرحله ثبت نام کنند.

متقاضیانی که نسبت به عدم احراز شرایط در مرحله اول ثبت نام اعتراض کرده اند نیازی به ثبت نام مجدد نداشته و چنانچه حائز شرایط تشخیص داده شوند در فرآیند قبلی ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن قرار می گیرند.

معاونت مسکن و ساختمان همچنین تاکید کرده است : در صورت تامین زمین برای شهرهایی که در مرحله اول و دوم ثبت نام قرار نداشته اند ، در مراحل بعدی ثبت نام انجام خواهد شد.

اسامی شهرهای دارای ظرفیت در استان های گروه چهارم

در استان سمنان برای شهرهای سمنان ، دامغان ، گرمسار ، شهمیرزاد ، مهدی شهر ، آرادان ، سرخه ، شاهرود ، مجن ، کلاته خیج ، بیارجمند ، میامی ، شهر جدید ایوانکی امکان ثبت نام فراهم است.

در استان قم نیز در شهر جدید امیرکبیر در استان مرکزی امکان ثبت نام ایجاد شده است. برای استان آذربایجان شرقی نیز در شهر جدید سهند ثبت نام انجام می شود.

در استان تهران نیز برای شهرهای شهریار ، ورامین ، پاکدشت ، قرچک ، اسلامشهر ، پیشوا ، دماوند ، گیلان ، آبسرد ، شریف آباد ، فیروزکوه ، شهر جدید هشتگرد در استان البرز و شهر جدید ایوانکی امکان ثبت نام فراهم شده است.

در جنوب استان سیستان و بلوچستان ثبت نام در شهرهای ایرانشهر ، چابهار ، کنارک ، بزمان ، محمدان ، بمپور ، نگور ، بنت ، اسپکه ، نیک شهر ، پیشین و سرباز انجام می شود.

اقساط طرح اقدام ملی مسکن چقدر است؟

گفتنی است اقساط این تسهیلات ماهانه حدود یک ونیم میلیون تومان است که پس از تنفس 2 ساله پرداخت آن ها آغاز می شود که به گفته بسیاری از متقاضیان این طرح توانایی پرداخت این میزان اقساط برای آن ها وجود ندارد.

همچنین افرادی که زمین ندارند می توانند از اراضی دولتی استفاده کنند ، اما به دلیل آنکه این اراضی محدود است بنابراین اولویت با زمین داران است و می توانند قیمت تمام شده واحد مسکونی را بپردازند که برای هر متر 2 تا 2 ونیم میلیون تومان باید پرداخت کنند. در نتیجه یک واحد 200 متری در طرح اقدام ملی مسکن حدود 200 میلیون تومان تمام می شود.

در زمان اعلام شرایط طرح اقدام ملی مسکن قیمت هر متر مربع این واحد مسکونی حدود یک و نیم تا 2 ونیم میلیون تومان برای هر متقاضی تمام می شد که به گفته محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی متناسب با طبقه منطقه و نوع ساخت واحد مسکونی قیمت ها تغییر می کند و ممکن است در برخی از مناطق قیمت هر متر مربع 2 ونیم میلیون تومان باشد و در یک منطقه قیمت ها یک میلیون تومان باشد بنابراین متقاضیان می توانند با انتخاب خود قیمت تمام شده ساخت را تغییر دهند.

در طرح اقدام ملی مسکن شرایط بسیار متفاوت تر از مسکن مهر بود و اولین شهر برای ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن سبز بودن فرم (ج) آن ها است و طبق اعلامی که در سامانه آباد بنیاد مسکن اعلام شده متقاضیان نباید تا کنون از امکانات دولتی و نهاد های عمومی در حوزه مسکن استفاده کرده باشند و اگر تسهیلات و یا زمینی از دولت دریافت کرده باشند به طور قطع در این طرح حذف شده اند ، همچنین متقاضیان برای ثبت نام در این طرح باید حتما متأهل یا سرپرست خانوار باشند و اگر بانوان مجرد خودسرپرست ثبت نام کرده باشند. در صورتی که سن آن ها بالای 35 سال باشد پذیرفته خواهند شد ، همچنین سکونت 5 سال در شهر مورد نظر و توانایی بازپرداخت اقساط تسهیلات از مهم ترین شرایط این طرح به شمار می رود ، این در حالی است که در طرح مسکن مهر برخی از این شرایط برای متقاضیان وجود نداشت.

طبق اعلام وزیر راه و شهرسازی از فردا پیامک تأیید ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن به متقاضیان ارسال می شود و بعد از آن مرحله دوم ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در برخی از شهر ها از جمله تهران تا پیش از پایان سال آغاز می شود.

مراحل آماده سازی حدود 20 هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن کلید خورد

در همین رابطه وطن خواهی مدیر عامل شرکت عمران پرند با بیان اینکه سهمیه ما برای طرح اقدام ملی مسکن در پرند 20 هزار واحد بوده است ، گفت : از این تعداد 4 هزار و 300 واحد آماده سازی شده و حدود 3 هزار واحد هم در مرحله انعقاد قرارداد قرار دارد. همچنین حدود 12 هزار واحد هم از این تعداد در مرحله انتخاب زمین است و 7 هزار واحد مسکونی هم در این طرح پیشرفت 30 درصدی داشته است.

او با اشاره به اینکه طرح اقدام ملی مسکن به عنوان یک پروژه ملی در راستای کنترل قیمت های مسکن به ویژه در کلان شهر ها به شمار می رود ، افزود : ساخت واحد مسکونی در شهر های جدید نقش مؤثری در کنترل قیمت ها و کاهش مهاجرت پذیری از شهر های جدید به کلان شهر ها را دارد ، بنابراین سعی کرده ایم با دریافت سهمیه در طرح اقدام ملی مسکن بتوانیم مشکلات متقاضیان در شهر تهران را برطرف کنیم.

وطن خواهی تأکید کرد : سعی خواهی کرد تا پایان سال ساخت 3 هزار واحد مسکونی در طرح اقدام ملی مسکن را آغاز کنیم.

قیمت واحد های مسکن ملی در پردیس تفاوتی با سایر شهر ها ندارد

مهدی هدایت مدیر عامل شرکت عمران پردیس درباره آخرین وضعیت طرح اقدام ملی مسکن در پردیس گفت : حدود 8 هزار واحد زمین به تعاونی های واحد شرایط واگذار شده و حدود 3 هزار واحد مسکونی هم در این طرح ثبت نام شده است.

او با اشاره به اینکه هم اکنون در حال آماده سازی زمین های طرح اقدام ملی مسکن هستیم ، گفت : تا پیش از آغاز سال 99 پیمانکاران واجد شرایط اقدامات لازم را برای ساخت واحد های طرح اقدام ملی مسکن انجام می دهند.

هدایت با اشاره به اینکه تا پیش از پایان سال ثبت نام دور دوم طرح اقدام ملی مسکن آغاز می شود ، گفت : طبق دستور وزیر راه و شهرسازی سهمیه متقاضیان در دور دوم ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن افزایش می یابد.

مدیر عامل شرکت عمران پردیس بیان کرد : قیمت واحد های مسکونی در طرح اقدام ملی مسکن هیج تفاوتی با سایر پروژه ها ندارد و قیمت این واحد ها یک و نیم تا 3 و نیم میلیون تومان برای متقاضیان تمام می شود.

او با اشاره به اینکه در طرح اقدام ملی مسکن سعی بر خانه دار شدن مردم به ویژه اقشار و دهک های ضعیف جامعه دیده شده است ، گفت : با افزایش ساخت و ساز به ویژه در طرح اقدام ملی مسکن علاوه بر ایجاد اشتغال در بین متقاضیان شاهد کنترل و کاهش قیمت در بسیاری از بخش ها به ویژه اجاره و خرید و فروش مسکن خواهیم بود.

هدایت با اشاره به اینکه دهک های اول تا سوم جامعه در صورتی که طرح اقدام ملی مسکن کلید نمی خورد به هیچ عنوان قادر به خانه دار بودن نبودند ، گفت : در صورتی که دولت این طرح را کلید نمی زد هم اکنون وضعیت بازار مسکن به ویژه در شهر های جدید بسیار پرنوسان بود.


شرایط ثبت نام طرح مسکن ملی در استان های کشور

وزارت راه و شهرسازی در راستای کمک به تأمین مسکن ، طرح « اقدام ملی تأمین مسکن » را در قالب احداث 400 هزار واحد مسکونی برنامه ریزی نموده است.

وفق مفاد قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن و آیین نامه مربوطه به آن ، شرایط و مشخصات طرح عبارتند از :

۱- متقاضی و افراد تحت تکفل ، فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی (از 1384/01/01 به بعد) بوده و از تاریخ 1357/11/22 از هیچ یک از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین ، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد. به عبارتی سبز بودن فرم ‹‹ج›› در استعلام از سامانه مربوطه (موضوع ماده یک آیین نامه اجرایی قانون ساماندهی عرضه و تأمین مسکن).

۲- متقاضی متأهل و یا سرپرست خانوار.

۳- زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل 35 سال سن

۴- دارای حداقل 5 سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر مورد تقاضا

• در شهرهای جدید سابقه سکونت حداقل 5 سال در شهر جدید مورد تقاضا و یا در شهر مادر ملاک است.

۵- نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی (نظیر چک برگشتی ، تسهیلات معوقه و ...)

۶- توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن (مازاد بر تسهیلات بانکی)

۷- امکان سپرده گذاری حداقل سی درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی ، در خصوص متقاضیان واجد شرایط بر اساس اعلام دستگاه یا نهاد مربوطه.

۸- توانایی پرداخت اقساط ماهیانه بانکی تسهیلات دریافتی

  • تاریخ: شنبه, 24 اسفند 1398
  • برگرفته از: پایگاه اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی
آغاز ثبت نام مرحله دوم طرح ملی مسکن + قیمت و اقساط ماهیانه
4.6
out of
5
(
9
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 10,530