فطریه و مبلغ فطریه و مبلغ فطریه امسال و مبلغ کفاره روزه مکارم و مبلغ کفاره روزه سیستانی و مبلغ کفاره روزه و کفاره روزه به چه کسانی تعلق می گیرد و کفاره روزه غیر عمد و هزینه کفاره روزه و کفاره روزه خامنه ای و پول زکات فطریه امسال را در ایرناک ببینید.

مبلغ زکات فطریه و کفاره روزه ماه رمضان 99

فطریه عبارت است از سه کیلو طعام غالب هر مسلمان اعم از جو ، گندم ، برنج و اقلامی که به عنوان طعام محسوب می شوند.مبلغ زکات فطریه و کفاره روزه ماه رمضان 99 در ایرناکمبلغ زکات فطریه و کفاره روزه ماه رمضان 99 در ایرناک

موعد پرداخت زکات فطره از غروب روز آخر ماه مبارک رمضان تا ظهر روز عید است و برای کسانی که در نماز عید فطر شرکت می کنند ، بهتر است قبل از نماز عید ، این مبلغ را پرداخت یا از مجموع اموالشان جدا کنند.

افرادی که خودشان فقیری را می شناسند و از نیازمندی او اطمینان دارند ، می توانند مبلغ فطریه را به او بپردازند. البته این افراد باید فقط طعام یا پول معادل آن را به فقیر بپردازند و چیزی غیر از طعام و پول مثل لباس و وسایل منزل پذیرفته نیست. همچنین کسانی که از سادات نیستند نمی توانند زکاتشان را به سادات فقیر بپردازند. بنابراین شخصی که سید نیست ولو همسر او سید باشد ، نمی تواند زکاتش را به سید فقیر بدهد؛ چرا که ملاک ، فرد پرداخت کننده است. همچنین فرد دریافت کننده اگر آقایی سید و فقیر باشد ، او نمی تواند زکات فطره افراد غیر سید را دریافت کند.

تاکنون مراجع مختلفی میزان زکات فطریه را اعلام کرده اند که در ادامه به آن می پردازیم.

اعلام میزان فطریه از سوی رهبر معظم انقلاب

بر اساس اعلام دفتر آیت الله سید علی خامنه ای رهبر معظم انقلاب ، زکات فطره امسال بر مبنای قیمت گندم مبلغ ۱۰ هزار تومان است.

فطریه سال 99 چقدر است؟

اعلام میزان فطریه از سوی آیت الله علوی گرگانی

بر اساس اعلام دفتر آیت الله سید محمدعلی علوی گرگانی از مراجع تقلید ، زکات فطره امسال بر مبنای قوت غالب (برای هر نفر سه کیلوگرم) گندم مبلغ ۱۰ هزار تومان و برنج مبلغ تقریبی ۵۰ هزار تومان است. مومنان در انتخاب هر یک از آن ها مخیر هستند.

اعلام میزان فطریه از سوی آیت الله مکارم شیرازی

بر اساس نظر آیت الله مکارم شیرازی ، زکات فطره امسال بر مبنای قوت غالب گندم ، مبلغ ۱۰ هزار تومان و بر مبنای قوت غالب برنج ، مبلغ ۳۰ هزار تومان اعلام شده است. مومنان در انتخاب هر یک از این موارد مخیر هستند.

اعلام میزان فطریه از سوی آیت الله نوری همدانی

میانگین قیمت گندم برای هر فرد ۱۰ هزار تومان و قیمت برنج برای هر فرد حدود ۵۰ هزار تومان است. مقلدان باید طبق قیمت منطقه ای خود محاسبه کنند و اگر در بعضی از مناطق قیمت کمتر یا بیشتر بوده به همان عمل کنند.

اعلام میزان فطریه از سوی آیت الله صافی گلپایگانی

مومنان مبلغ معادل یک صاع (۳ کیلوگرم) گندم یا برنج را به عنوان قوت غالب جهت زکات فطره بپردازند.

کفاره روزه غیرعمدی ، برای هر روز ، یک مد (حدود ۷۵۰ گرم) طعام مثل گندم است.

کفاره عمدی برای هر روز افطار عمدی ، اطعام شصت مسکین؛ هرکدام یک مد (حدود ۷۵۰ گرم) طعام ، مثل گندم پرداخت شود.

اعلام میزان فطریه از سوی آیت الله وحید خراسانی

دفتر آیت الله وحید خراسانی ، مبلغ و مقدار فطریه هر نفر برای سال ۱۳۹۹ شمسی (۱۴۴۱ قمری) را تقریباً سه کیلو گندم معادل با ۱۲ هزار تومان اعلام کرد.

اعلام میزان فطریه از سوی آیت الله شبیری زنجانی

دفتر آیت الله العظمی شبیری زنجانی ، مبلغ ۱۲هزارتومان را بابت فطریه هر نفر به حساب قیمت گندم تعیین کرده است.

  • تاریخ: جمعه, 02 خرداد 1399
این مطلب مفید بود؟
مبلغ زکات فطریه و کفاره روزه ماه رمضان 99
5.0
out of
5
(
1
) votes
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,160