سرکنسول ایران در کربلا آخرین آمار از زائران ایرانی فوت شده در عراق در مراسم اربعین را اعلام کرد.

آمار فوتی های ایرانی در عراق و اربعین امسال

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کربلا گفت : از ابتدای پیاده روی اربعین تاکنون 104 زائر ایرانی در عراق جان خود را از دست داده که 96 نفر از آنان زیرپوشش بیمه بوده اند و دیه آنها پرداخت می شود.اربعین امسال چند نفر ایرانی جان باختند؟ در ایرناک اربعین امسال چند نفر ایرانی جان باختند؟ در ایرناک

«میرمسعود حسینیان»افزود : هشت نفر از زائران فوت شده بدون ثبت نام در سامانه سماح وارد عراق شده اند که طبعا پوشش بیمه ای نداشته اند.

وی اظهارکرد : 39 نفر از 96 فوت شده دارای بیمه ، بر اثر سانحه تصادف کشته شده اند که بیمه ایران 240 میلیون تومان دیه به بازماندگان آنها می پردازد ، دیه 57 فوت شده عادی هم 40 میلیون تومان است.

حسینیان همچنین درباره زائران گمشده هم گفت : تاکنون بیش از هزار گمشده به مرزهای کشور بازگشته اند و این کار با همکاری قرارگاه امام رضایی ها ، هلال احمر و ستاد مردمی راهنمای زائر انجام شده است.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کربلا از گم شدن گذرنامه سه هزار زائر ایرانی در کربلا هم خبر داد و گفت : کنسولگری برای همه آنها برگه عبور صادر کرده تا بدون مشکل به کشور بازگردند.

بنابر اعلام عتبه حسینی ، از آغاز پیاده روی تا روز اربعین بیش از 18 میلیون نفر وارد کربلا شدند.

از این تعداد حدود سه و نیم میلیون زائر از جمهوری اسلامی ایران بوده اند. البته به گفته حسینیان ، دست کم یک میلیون زائر ایرانی هم بدون ثبت نام در سامانه سماح وارد عراق شده اند.

سال گذشته حدود 14 میلیون زائر از جمله 2.5 میلیون زائر ایرانی در مراسم اربعین حسینی شرکت کرده بودند.

  • تاریخ: یکشنبه, 28 مهر 1398
  • برگرفته از: ایرنا
بازدید : 450 بار
اربعین امسال چند نفر ایرانی جان باختند؟
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,450