رئیس اتحادیه طباخان کله، پاچه و سیرابی درباره گرانفروشی کله پاچه توضیحاتی داد.

افزایش نجومی قیمت کله پاچه و علت آن

حسین رواسی رئیس اتحادیه طباخان کله ، پاچه و سیرابی درباره گرانفروشی کله پاچه اظهار کرد : هم اکنون برخی از کله پزی های سطح تهران کله پاچه را 10 تا 15 درصد گرانتر می فروشند.افزایش نجومی قیمت کله پاچه و علت آن در ایرناکافزایش نجومی قیمت کله پاچه و علت آن در ایرناک

رئیس اتحادیه طباخان کله ، پاچه و سیرابی با اشاره به اینکه هم اکنون کله پاچه در بازار کم است ، تصریح کرد : بیش از 85 درصد از اعضای خود اتحادیه ، با مشکل کمبود کله و پاچه روبه رو هستند چرا که برخی از فروشندگان در فروش این ماده غذایی افراط می کنند.

رواسی با بیان اینکه اجازه واردات در این صنف نداریم ، اظهار کرد : هم اکنون بالای 80 درصد مردم از غذای سنتی استفاده می کنند بنابراین استفاده غذایی در این صنف به مراتب بیشتر است و باید فکری برای آن داشت.

رئیس اتحادیه طباخان کله ، پاچه و سیرابی در پاسخ به این پرسش که هم اکنون نظارتی بر این صنف وجود دارد یا خیر؟ افزود : با سازمان تعزیرات ، برای برخورد با فروشندگان گرانفروش صحبت شده است ، اما متاسفانه این صحبت ها هم اکنون در حد حرف باقی مانده است.

به گفته رواسی ، برخی فروشندگان قیمت یک دست کامل کشتار روز را به قیمت 150 هزار تومان به فروش می رسانند.

گفتنی است ، بازار کله پاچه و فروش آن در طباخی ها در ماه های اخیر با کسادی عجیبی روبه رو شده و همین موضوع باعث شده بسیاری از طباخان تغییر شغل و فعالیت در عرصه های دیگر اقتصادی را در دستور کار قرار دهند.

  • تاریخ: پنج شنبه, 16 آبان 1398
  • برگرفته از: باشگاه خبرنگاران
این مطلب مفید بود؟
40%
افزایش نجومی قیمت کله پاچه و علت آن
3.5
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,360