رئیس اتحادیه طباخان کله، پاچه و سیرابی درباره گرانفروشی کله پاچه توضیحاتی داد.

افزایش نجومی قیمت کله پاچه و علت آن

حسین رواسی رئیس اتحادیه طباخان کله، پاچه و سیرابی درباره گرانفروشی کله پاچه اظهار کرد:هم اکنون برخی از کله پزی های سطح تهران کله پاچه را 10 تا 15 درصد گرانتر می فروشند.افزایش نجومی قیمت کله پاچه و علت آن در ایرناک افزایش نجومی قیمت کله پاچه و علت آن در ایرناک

رئیس اتحادیه طباخان کله، پاچه و سیرابی با اشاره به اینکه هم اکنون کله پاچه در بازار کم است، تصریح کرد:بیش از 85 درصد از اعضای خود اتحادیه، با مشکل کمبود کله و پاچه روبه رو هستند چرا که برخی از فروشندگان در فروش این ماده غذایی افراط می کنند.

رواسی با بیان اینکه اجازه واردات در این صنف نداریم، اظهار کرد:هم اکنون بالای 80 درصد مردم از غذای سنتی استفاده می کنند بنابراین استفاده غذایی در این صنف به مراتب بیشتر است و باید فکری برای آن داشت.

رئیس اتحادیه طباخان کله، پاچه و سیرابی در پاسخ به این پرسش که هم اکنون نظارتی بر این صنف وجود دارد یا خیر؟ افزود:با سازمان تعزیرات، برای برخورد با فروشندگان گرانفروش صحبت شده است، اما متاسفانه این صحبت ها هم اکنون در حد حرف باقی مانده است.

به گفته رواسی، برخی فروشندگان قیمت یک دست کامل کشتار روز را به قیمت 150 هزار تومان به فروش می رسانند.

گفتنی است، بازار کله پاچه و فروش آن در طباخی ها در ماه های اخیر با کسادی عجیبی روبه رو شده و همین موضوع باعث شده بسیاری از طباخان تغییر شغل و فعالیت در عرصه های دیگر اقتصادی را در دستور کار قرار دهند.

  • تاریخ: پنج شنبه, 16 آبان 1398
  • برگرفته از: باشگاه خبرنگاران
بازدید : 208 بار
افزایش نجومی قیمت کله پاچه و علت آن
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,530
بستن