مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی پیش بینی هواشناسی از وضعیت آب و هوای مرزهای خسروی و مهران را تشریح کرد.

پیش بینی هوای مرز خسروی و مهران

آسمان مهران طی دو روز آینده نیمه ابری و در بعد از ظهر افزایش ابر ، احتمال بارش و گاهی وزش باد ، با حداقل دمای 23 و حداکثر دمای 39 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.پیش بینی هواشناسی مرز خسروی و مهران در ایرناکپیش بینی هواشناسی مرز خسروی و مهران در ایرناک

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به وضعیت جوی شهرهای مرزی کشور و عتبات عالیات طی دو روز آینده (21 و 22 مهر ماه) از وقوع رگبار در مرز خسروی و احتمال بارش باران در مرز مهران خبر داد.

صادق ضیاییان درباره وضعیت جوی مرز خسروی (قصرشیرین) طی دو روز آینده اظهار کرد : آسمان مرز خسروی فردا (21 مهرماه) صاف تا کمی ابری همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد با حداقل دمای 18 و حداکثر دمای 33 درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه (22 مهرماه) صاف همراه با وزش باد شدید و با کمینه دمای 19 و بیشینه دمای 34 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

وی در ادامه درباره ی وضعیت جوی مرز مهران نیز تصریح کرد : آسمان مهران طی دو روز آینده نیمه ابری و در بعد از ظهر افزایش ابر ، احتمال بارش و گاهی وزش باد ، با حداقل دمای 23 و حداکثر دمای 39 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد : آسمان شلمچه (خرمشهر) نیز طی فردا (21 مهرماه) صاف همراه با وزش باد خواهد بود. بیشینه دمای هوا در این روز به 40 درجه و کمینه آن به 24 درجه سانتیگراد می رسد. آسمان شلمچه نیز طی پس فردا (22 مهرماه) صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد خواهد بود. دمای هوا در این روز در خنک ترین زمان به 24 درجه سانتیگراد و در گرم ترین زمان به 40 درجه سانتیگراد می رسد.

ضیاییان درباره وضعیت جوی کربلا توضیح داد : آسمان کربلا فردا و پس فردا (21 و 22 مهرماه) صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد و با حداقل دمای 23 سانتیگراد و حداکثر درجه 38 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود. شهر نجف نیز طی دو روز آینده صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد خواهد بود. بیشینه دما در شهر نجف طی دو روز آینده 39 درجه سانتیگراد و کمینه آن 24 درجه سانتیگراد خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه درباره وضعیت جوی کاظمین طی دو روز آینده ، اظهار کرد : آسمان کاظمین طی فردا (21 مهرماه) صاف و در بعد از همراه با افزایش ابر با حداقل دمای 25 و حداکثر دمای 40 درجه سانتیگراد و طی پس فردا (22 مهرماه) صاف و همراه با وزش باد با حداقل دمای 24 سانتیگراد و حداکثر دمای 35 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

وی با اشاره به اینکه آسمان ایلام طی دو روز آینده صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد و گاهی رگبار باران پیش بینی می شود ، گفت : دمای هوا طی این دو روز در خنک ترین زمان به 13 درجه سانتیگراد و در گرم ترین زمان به 28 درجه سانتیگراد خواهد رسید.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد : آسمان اهواز نیز طی فردا (21 مهرماه) کمی تا نیمی ابری ، همراه با غبار و با حداقل دمای 34 سانتیگراد و حداکثر دمای 40 درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه (22 مهرماه) صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد و با حداقل و حداکثر دمای 22 درجه سانتیگراد و حداقل 39 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

به گفته ضیائیان آسمان کرمانشاه نیز طی دو روز آینده صاف تا کمی ابری همراه با بارش خفیف باران و حداقل دمای شش و حداکثر دمای 27 درجه سانتیگراد خواهد بود.

  • تاریخ: شنبه, 20 مهر 1398
  • برگرفته از: ایسنا
پیش بینی هواشناسی مرز خسروی و مهران
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 7,320