رفیعی پور گفت : بنابر مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا قطعه کردن مرغ در فروشگاه ها ، غیر مجاز است.

ممنوعیت قطعه کردن مرغ در فروشگاه ها

علیرضا رفیعی پور رئیس سازمان دامپزشکی خرد کردن مرغ در مغازه های پروتئینی را ممنوع اعلام کرد و گفت : بنابر اطلاعیه و دستورالعمل های ستاد ملی مقابله با کرونا ، افرادی که در حوزه پروتئینی فعالیت می کنند ، موظف هستند که دستورالعمل های 11 گانه اعلامی را رعایت کنند.ممنوعیت قطعه کردن مرغ در فروشگاه ها در ایرناکممنوعیت قطعه کردن مرغ در فروشگاه ها در ایرناک

او افزود : یکی از بند های دستورالعمل 11 گانه ستاد ملی مقابله با کرونا اجتناب مغازه های پروتئینی از قطعه کردن مرغ است.

رفیعی پور در توصیه ای به افراد بیان کرد : توصیه دامپزشکی آن است که تمامی فرآورده های خام دامی ، حتی تخم مرغ به صورت بسته بندی خریداری شود تا نگرانی ها مبنی بر دستکاری ثانویه در مراکز عرضه به حداقل برسد.

رئیس سازمان دامپزشکی با اشاره به اینکه در طرح تشدید نوروز بیش از 600 تن فرآورده خام دامی غیر قابل مصرف جمع آوری شد ، اظهار کرد : در طرح تشدید ماه رمضان هم فرآورده های خام دامی غیرقابل مصرف از چرخه انسانی حذف می شوند.

این مقام مسئول ادامه داد : با توجه به اعلام ممنوعیت قطعه کردن مرغ در مغازه ها ، تا زمانی که ستاد ملی مقابله با کرونا شرایط را عادی اعلام نکرده است با متخلفان امر برخورد می شود چرا که احتمال سرایت بیماری به طور ثانویه به فرآورده های خام دامی وجود دارد.

او خرد کردن مرغ در فروشگاه ها را غیر مجاز دانست و گفت : از افراد تقاضا داریم در صورت رویت خرد کردن مرغ در مغازه ها با شماره 1512 تماس بگیرند و تخلفات را گزارش دهند.

رئیس سازمان دامپزشکی در پایان تصریح کرد : با وجود آنکه تعداد معدودی از فروشندگان ضوابط بهداشتی را رعایت نمی کنند ، امیدواریم خانوار ها با جدی گرفتن توصیه های دامپزشکی اقدام به خرید فرآورده های خام دامی بسته بندی شده کنند.

  • تاریخ: شنبه, 27 ارديبهشت 1399
  • برگرفته از: باشگاه خبرنگاران
این مطلب مفید بود؟
ممنوعیت قطعه کردن مرغ در فروشگاه ها
5.0
out of
5
(
1
) votes
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 3,200