مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از وقوع رگبار و رعد و برق در برخی مناطق کشور خبر داد.

پیش بینی رعد و برق و رگبار پراکنده در کشور

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از رگبار باران در 13 استان کشور طی امروز (22 مهر) خبر داد.پیش بینی هواشناسی از شرایط جوی کشور در ایرناک پیش بینی هواشناسی از شرایط جوی کشور در ایرناک

صادق ضیاییان اظهار کرد:با گذر موج ضعیفی از کشور طی امروز (22 مهرماه) به ویژه در ساعات بعد ازظهر در ارتفاعات البرز مرکزی واقع در استان های قزوین، البرز و تهران و ارتفاعات زاگرس مرکزی در استان های لرستان، مرکزی، همدان، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد، ارتفاعات شرقی کرمانشاه، ایلام و غرب اصفهان رگبار پراکنده، گاهی با رعد و برق و وزش باد رخ می دهد.

وی با بیان این که این شرایط در جنوب فارس و غرب هرمزگان نیز پیش بینی می شود، تصریح کرد:از بعد ازظهر فردا (23 مهرماه) در جنوب و غرب فارس، بوشهر، ارتفاعات زاگرس مرکزی در استان های لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد رگبار پراکنده باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه از بعد از ظهر روز چهارشنبه (24 مهرماه) این شرایط در جنوب استان فارس، غرب هرمزگان و شمال بوشهر دور از انتظار نیست، تصریح کرد:از فردا تا اواخر هفته در سایر مناطق کشور جو پایدار است و آسمانی صاف پیش بینی می شود. همچنین در نوار شمالی کشور به طور نسبی دما افزایش پیدا می کند.

به گفته ضیاییان طی امروز (22 مهرماه) در شرق و شمال شرق کشور وزش باد شدید و کاهش نسبی دما رخ می دهد که خیزش گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و دید افقی را در این مناطق به ویژه در منطقه زابل در پی دارد.

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده تصریح کرد:استان تهران فردا (23 مهرماه) کمی ابری با حداقل دمای 18 و حداکثر دمای 23 درجه سانتیگراد و طی روز چهارشنبه (24 مهر) نیز کمی ابری با افزایش دما با حداقل دمای 13 و حداکثر دمای 25 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

  • تاریخ: دوشنبه, 22 مهر 1398
  • برگرفته از: ایسنا
بازدید : 615 بار
پیش بینی هواشناسی از شرایط جوی کشور
5.0
out of
5
(
3
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 8,060