سازمان هواشناسی از بارش برف و باران طی جمعه تا سه هفته آینده در مناطق مختلف کشور خبر داد. بارش ها در تهران نیز از شنبه آغاز می شود.

وضعیت آب و هوای تهران

بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز در اکثر مناطق کشور آسمان صاف بوده روند افزایش دما حاکم است. در شمال شرق بارش پراکنده و وزش باد و در دامنه های جنوبی البرز در استان های تهران و سمنان وزش باد روی می دهد.پیش بینی هواشناسی از بارش باران در تهران در ایرناکپیش بینی هواشناسی از بارش باران در تهران در ایرناک

فردا و اوایل روز جمعه در اردبیل و غرب سواحل دریای خزر وزش باد شدید و افزایش دمای 5 تا 7 درجه ای پیش بینی شده است. بعدازظهر فردا پنجشنبه در نوار غربی ابرناکی ، وزش باد و بارش پراکنده پیش بینی شده است.

جمعه به تدریج با ورود سامانه بارشی به کشور بارش برف و باران در شمال غرب و دامنه های زاگرس در استان های کرمانشاه ، لرستان ، ایلام و چهارمحال و بختیاری آغاز می شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی شنبه هفته آینده سامانه بارشی علاوه بر نوار غربی در شمال بوشهر ، فارس و غرب اصفهان نیز فعال بوده و در دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین ، البرز ، تهران و شمال شرق بارش و وزش باد شدید روی می دهد.

از بعدازظهر شنبه در سواحل دریای خزر نیز بارش شروع می شود و در جنوب آذربایجان غربی ، غرب کردستان ، شمال کرمانشاه ، جنوب لرستان و چهارمحال و بختیاری بارش از شدت بیشتری برخوردا است.

روزهای یکشنبه و دوشنبه در دامنه های زاگرس مرکزی و سواحل شمالی کشور بارش و کاهش نسبی 7 تا 9 درجه ای دما پیش بینی شده و در نوار شرقی بارش و وزش باد روی می دهد. روز سه شنبه هفته آینده سامانه بارشی در سواحل شمالی و نوار شرقی بعال بوده و باعث بارش ، وزش باد و کاهش دما در این مناطق شده و پس از آن از کشور خارج می شود.

  • تاریخ: چهارشنبه, 16 بهمن 1398
  • برگرفته از: تسنیم
پیش بینی هواشناسی از بارش باران در تهران
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,520