هوای تهران طی سه روز آینده 3 درجه خنک تر خواهد شد.

وضعیت دمای هوای تهران طی روزهای آینده

هوای تهران در وضعیت سالم قرار دارد و دمای هوا تا روز آینده سه درجه کاهش خواهد یافت.آخرین وضعیت آب و هوای تهران در ایرناک آخرین وضعیت آب و هوای تهران در ایرناک

کیفیت هوای تهران با شاخص 76 در وضعیت سالم قرار دارد. این رقم میانگین شاخص کیفیت هوا در 12 ساعت گذشته (با تاکید بیشتر بر روی سه ساعت آخر در شرایط جوی متغیر) برای میانگین کل ایستگاه هاست.

همچنین پیش بینی می شود تهرانی ها فردا نیز هوای سالم داشته باشند.

در حال حاضر دمای هوا 25 درجه سانتی گراد است و پیش بینی می شود کمینه دما 19 و بیشینه دما 27 درجه سانتی گراد باشد.

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از این است که در طی روز با حاکمیت آسمان صاف و جو آرام، روند افزایشی غلظت آلاینده ها سبب خواهد شد که برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در برخی مناطق ادامه داشته باشد.

همزمان با اوج ترافیک شبانگاهی، غلظت ذرات معلق افزایش پیدا کرده و پیش بینی می شود شرایط ناسالم برای گروه های حساس در اکثر مناطق پایتخت برقرار شود.

در ساعات پایانی سه شنبه با افزایش نسبی سرعت باد، احتمال می رود شرایط برای پراکندگی آلاینده ها مهیا شده و بهبود نسبی در کیفیت هوای تهران مشاهده شود. این شرایط جوی تا صبح روز چهارشنبه (10مهر98) ادامه خواهد داشت و باوجود افزایش ذرات معلق ناشی از آغاز تردد خودروها، انتظار می رود بیشینه غلظت آلاینده مذکور نسبت به روز گذشته از میزان کمتری برخوردار باشد.

همچنین با افزایش موقتی سرعت باد در برخی ساعات بعدازظهر چهارشنبه از غلظت آلاینده ها کاسته شده و شرایط سالم در اکثر مناطق برقرار خواهد شد. شایان ذکر است در اواخر وقت چهارشنبه نیز به دلیل افزایش حجم ترافیک در برخی مناطق پرتردد، تجمع ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا دوراز انتظار نخواهد بود هرچند با توجه به شرایط مساعد جوی نسبت به روز قبل، از غلظت آلاینده ها تا حدودی کاسته خواهد شد.

  • تاریخ: سه شنبه, 09 مهر 1398
  • برگرفته از: تسنیم
بازدید : 3,970 بار
آخرین وضعیت آب و هوای تهران
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,880