رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی نیروی انتظامی از اجرایی شدن اجباری نبودن تراشیدن موی سر سربازان خبر داد.

کچل کردن از سربازی حذف شد

رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت : ستادکل نیروهای مسلح منع اجبار سربازان برای تراشیدن موی سر را به استان های سراسر کشور ابلاغ کرده و هم اکنون این ابلاغیه در استان های سراسر کشور عملیاتی شده است.حذف اجبار به کچل کردن سرباز در خدمت + جزئیات در ایرناک حذف اجبار به کچل کردن سرباز در خدمت + جزئیات در ایرناک

سردار تقی مهری افزود : نتراشیدن موی سر در دوران سربازی از مباحث انضباطی است که از سوی ستادکل نیروهای مسلح ابلاغ شده است. ابلاغ های ستادکل نیروهای مسلح به همه پادگان و یگان ها اعلام می شود و آنها این ابلاغیه ها را اجرایی می کنند.

وی افزود : با ابلاغ اجباری نبودن تراشیدن موی سر سربازان ، هم اکنون این ابلاغیه در استان های کشور اجرایی شده است و بر این اساس سربازان اجباری در تراشیدن موی سر خود ندارند.

چندی پیش سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح اعلام کرد : سربازی همواره با تراشیدن موی سر همراه بوده است ولی با توجه به بررسی های انجام شده و ارتقای بحث بهداشت فردی و امکانات مناسب یگان های نیروی مسلح و علاقه جوانان به منظور خوشایندسازی و افزایش جذابیت و نشاط خدمت سربازی بر اساس تصمیمات اتخاذ شده ، تراشیدن موی سربازان با نمره 4 از سربازی حذف شد.

وی افزود : بر اساس تصمیم اتخاذ شده دیگر سربازان اجباری برای کچل کردن ندارند و از این پس اندازه موی سر کارکنان وظیفه برای دیپلم و پایین تر در مراکز آموزش شماره 10 و سرباز و سرجوخه در حین خدمت 10 تا 16 همچنین فوق دیپلم و بالاتر در مراکز آموزش 16 و افسر و درجه دار در حین خدمت 16 تا 20 خواهد بود.

  • تاریخ: پنج شنبه, 14 شهریور 1398
  • برگرفته از: ایرنا
بازدید : 2,628 بار
حذف اجبار به کچل کردن سرباز در خدمت + جزئیات
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 2,570
بستن