به دلیل بدعهدی شرکت کره ای کیاموتورز تولید سراتو در ایران متوقف شد.

کیا سراتو دیگر در ایران تولید نمی شود

شرکت کره ای کیاموتورز هم بعد از بدعهدی رنو فرانسه، سیتروئن فرانسه و برلیانس چین، به پیروی از تحریم های یک جانبه آمریکا، به همکاری با ایران و گروه خودروسازی سایپا پایان داد.کیا سراتو دیگر در ایران تولید نمی شود در ایرناک کیا سراتو دیگر در ایران تولید نمی شود در ایرناک

به دنبال پیروی غیرمنطقی شرکای خارجی صنعت خودرو ایران از تحریم های یک جانبه آمریکا و بدعهدی آنان در تامین قطعات، شرکت کیاموتورز کره جنوبی نیز ایران را ترک کرده و به همکاری خود را با گروه سایپا پایان داد.

به دنبال این تصمیمِ شرکت کره ای، تولید خودرو کیاسراتو در سایپا نیز این هفته متوقف خواهد شد و خطوط تولید آن نیز جمع آوری می شود.

با خروج کیاموتورز از چرخه تولید مشترک خودرو با سایپا، این شرکت نیز به جمع شرکت های رنو، سیتروئن، برلیانس، ولوو و ایویکو خواهد پیوست که پیشتر با بدعهدی و عمل نکردن به تعهدات خود به تولید مشترک خودرو در ایران پایان داده بودند.

سایپا علام کرده اقدامات لازم را جهت جلب رضایت مشتریان و تبدیل خودروهای ثبت نامی آنها به خودروهای قابل تحویل انجام داده و همچنین پیگیری های حقوقی بین المللی را برای احقاق حق شرکت و مشتریانش ادامه می دهد.

  • تاریخ: شنبه, 12 مرداد 1398
  • برگرفته از: سایپا نیوز
بازدید : 373 بار
کیا سراتو دیگر در ایران تولید نمی شود
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 6,820