بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هوای تهران در حال حاضر در شرایط پاک است.

کیفیت هوای امروز تهران

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص میانگین هوای پایتخت در حال حاضر در شرایط پاک است اما در برخی ساعات امروز (19 شهریور) غلظت ذرات معلق به طور موقت افزایش می یابد.وضعیت کیفیت هوای تهران در ایرناک وضعیت کیفیت هوای تهران در ایرناک

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده برقراری شرایط مطلوب کیفیت هوا طی صبح امروز (19 شهریور) به دلیل کاهش تردد وسایل نقلیه در روز تعطیل و شرایط جوی مساعداست.

به تدریج با رشد ناپایداری روزانه، برای برخی ساعات امروز وزش باد انتظار می رود که افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد همچنین همراه با فراهم شدن شرایط لازم برای شکل گیری آلاینده ازن در طول روز، طی برخی ساعات بعد ازظهر بین ساعات 14 تا 18 بر غلظت این آلاینده افزوده می شود که با توجه به وزش باد در بعد ازظهر، روند افزایشی آلاینده ازن موقتی است.

به دنبال کاهش میزان ناپایداری جوی طی شب و افزایش حجم ترافیک در برخی ساعات، افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق در برخی مناطق پرتردد پایتخت مشاهده می شود.

با تداوم این وضعیت جوی تا صبح فردا (20 شهریور) به همراه ازدیاد تردد خودروها در برخی ساعات، روند افزایشی در غلظت آلاینده ها دور از انتظار نیست همچنین با برقراری جوی نسبتا آرام و آسمانی صاف طی فردا شرایط برای انجام واکنش های فتوشیمیایی در برخی ساعات بعد ازظهر فراهم می شود و غلظت آلاینده ازن افزایش پیدا می کند.

از این رو انتظار می رود وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران طی فردا در شرایط سالم قرار داشته باشد و همزمان با افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها از جمله ازن و ذرات معلق طی برخی ساعات کاهش موقتی کیفیت هوا در برخی مناطق پایتخت مشاهده شود.

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای 24 ساعت گذشته پایتخت منتهی به 8 صبح امروز با شاخص میانگین 54 در شرایط سالم قرار داشت و کیفیت هوا هم اکنون نیز با شاخص میانگین 46 در شرایط پاک است.

  • تاریخ: سه شنبه, 19 شهریور 1398
  • برگرفته از: مهر
بازدید : 1,891 بار
وضعیت کیفیت هوای تهران
5.0
out of
5
(
3
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,310