بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران بارش باران و وزش باد در پایتخت طی امروز دوشنبه ششم آبان ماه بهبود کیفیت هوا در اکثر مناطق را به دنبال دارد.

کیفیت هوای امروز تهران

بر اساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا ، طی نخستین ساعات امروز (6 آبان) ازدیاد تردد خودرو ها همراه با آسمان ابری و سرعت اندک باد ، سبب تجمع ذرات معلق در برخی مناطق و کاهش کیفیت هوا می شود.وضعیت کیفیت هوای تهران در ایرناک وضعیت کیفیت هوای تهران در ایرناک

بتدریج با افزایش نسبی سرعت باد همراه با بارش باران و کاهش دما ، شرایط برای پراکندگی آلاینده ها به طور موقت فراهم می شود. همچنین در ساعات پایانی امروز نیز بتدریج با کاهش میزان ناپایداری جوی و کاهش سرعت باد ، بر غلظت ذرات معلق افزوده می شود ، ولی شرایط مساعد جوی بهبود نسبی کیفیت هوا در اکثر مناطق پایتخت را به دنبال دارد.

شرایط جوی آرام و بارش های پراکنده تا صبح فردا (7 آبان) ادامه دارد و با وجود کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل ، شاهد تجمع ذرات معلق در برخی مناطق خواهیم بود که انتظار می رود کیفیت هوا در شرایط نامطلوب قرار گیرد.

همچنین طی روز با افزایش میزان ناپایداری جوی همراه با کاهش بارش ها و افزایش دما و افزایش سرعت باد ، شرایط مساعد برای پراکندگی آلاینده ها فراهم می شود و به تبع آن تا اواخر وقت فردا در بیشتر مناطق ، کیفیت هوا در وضعیت مطلوب قرار می گیرد.

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ، کیفیت هوای 24 ساعت گذشته پایتخت منتهی به 8 صبح امروز با شاخص میانگین 82 در شرایط سالم قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با شاخص میانگین 77 همچنان در شرایط سالم قرار دارد.

  • تاریخ: دوشنبه, 06 آبان 1398
  • برگرفته از: ایسنا
بازدید : 2,694 بار
وضعیت کیفیت هوای تهران
5.0
out of
5
(
3
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 8,360
بستن