رئیس شورای شهر تهران گفت: با وجود انبار کاغذ بانک صادرات پشت میدان ممکن است منشأ آتش سوزی میدان حسن آباد انبار کالا نباشد.

آخرین وضعیت آتش سوزی میدان حسن آباد

محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران صبح امروز در محل حادثه حاضر شد تا در جریان علت حادثه قرار گیرد و از عملکرد نهادهای مربوطه اعم از شهرداری منطقه و آتش نشانی برای اطفاء حریق گزارشی دریافت کند.علت آتش سوزی میدان حسن آباد چه بود؟ در ایرناک علت آتش سوزی میدان حسن آباد چه بود؟ در ایرناک

محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران درباره جزئیات بازدید خود گفت : صبح امروز از تمام قسمت های میدان حسن آباد که شب گذشته دچار حریق شد ، بازدید کردم و نظر مغازه دارها ، صاحبان املاک ، نماینده بانک صادرات و یراق فروش ها را درباره عملکرد شهرداری منطقه و آتش نشانی جویا شدم.

وی در پاسخ به این سوال که محل شروع آتش سوزی کدام نقطه در میدان حسن آباد بود؟ گفت : به گفته سازمان آتش نشانی شروع حریق از انبار 500 متری پشت میدان بود ، اما در کنار آن انبار نیز ، انبار کاغذ بانک صادرات قرار داشت که شاید منشأ شروع آتش سوزی آنجا باشد.

رئیس شورای شهر تهران گفت : هنوز به طور مشخص نمی توان گفت که منشأ شروع آتش سوزی کدام قسمت بوده و این اظهار نظر نیاز به کار کارشناسی بیشتر دارد.

هاشمی گفت : منشأ آتش سوزی میدان حسن آباد هنوز مشخص نشده است.

او با اشاره به جلسه خود با شهردار منطقه ، آتش نشانی و سازمان میراث فرهنگی برای ارزیابی ابعاد حادثه گفت : قرار شد جلسه ای در دفتر من با حضور نماینده آتش نشانی ، شهردار منطقه و سازمان میراث فرهنگی برگزار شود تا عملکرد دستگاه های مسئول را در آن جلسه بررسی کنیم.

هاشمی درباره عملکرد سازمان آتش نشانی در اطفای حریق گفت : در جلسه آینده به طور حتم ساعت آغاز اطفای حریق از سوی سازمان آتش نشانی را بررسی خواهیم کرد.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اهتمام مدیریت شهری برای بازسازی میدان حسن آباد گفت : میدان حسن آباد جزء یکی از بافت های تاریخی پایتخت است که به طور حتم در روزهای آینده جلسه ای را با فرهنگی برگزار می کنم تا هر چه زودتر تصمیمات برای بازسازی این میدان گرفته شود.

هاشمی در پاسخ به این سوال که جلسه ارزیابی حادثه چه زمانی برگزار می شود؟ گفت : هنوز زمان آن مشخص نشده است.

  • تاریخ: جمعه, 28 تیر 1398
  • برگرفته از: باشگاه خبرنگاران
بازدید : 2,144 بار
علت آتش سوزی میدان حسن آباد چه بود؟
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,270