صبح امروز شنبه 21 دی ماه 98 قطار زاهدان - تهران از ریل خارج شد.این حادثه بین ساعت 9 تا 10 صبح امروز به علت ریزش سنگ و ورود سیلاب در محل تردد قطار زاهدان - تهران رخ داد.

خروج قطار از ریل

معاون ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت : خروج دیزل قطار زاهدان- تهران در محدوده تونل های رودماهی شهرستان زاهدان بر اثر سیل خسارت جانی به همراه نداشته است.علت خروج قطار زاهدان تهران از ریل + جزئیات در ایرناک علت خروج قطار زاهدان تهران از ریل + جزئیات در ایرناک

روح الله سرگزی اظهار داشت : این حادثه بین ساعت 9 تا 10 صبح امروز به علت ریزش سنگ و ورود سیلاب در محل تردد قطار زاهدان - تهران رخ داد.

وی ادامه داد : در این حادثه واگن های مسافربری دچار مشکل نشدند و تنها دیزل قطار از ریل خارج شد که هماهنگی ها برای اتصال و بازگرداندن آن به قطار درحال انجام است.

معاون ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان شمار مسیرهای ارتباطی بسته شده استان براثر سیلاب را 16 محور عنوان کرد و افزود : این محورها براثر بارندگی های شدید و طغیان رودخانه های محلی از شب گذشته تاکنون مسدود شده است.

وی افزود : تلاش راهداران برای بازگشایی مسیر با قوت ادامه دارد.

سرگزی بیان کرد : بر اساس اعلام سازمان هواشناسی در شهرستان زاهدان و نواحی مرکزی استان نیز بارش ها قابل توجه خواهد بود به طوریکه انتظار می رود بیشینه بارش ها به حدود 60 تا 90 میلی متر برسد.

معاون ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان اظهار داشت : بارش ها در شهرستان های ایرانشهر ، بزمان ، دلگان ، چابهار ، نیکشهر ، قصرقند ، سرباز ، کنارک نیز شدید پیش بینی شده به نحوی که میزان آنها بین 70 تا 150 میلی متر برآورد می شود.

معاون ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان اظهار داشت : همچنین توصیه می شود از سفرهای غیرضروری تا پایان فعالیت سامانه بارشی خودداری و هنگام تردد در جاده ها احتیاط کامل رعایت و از صعود به ارتفاعات استان به دلیل شرایط بد جوی خودداری شود.

وی با بیان اینکه روز یکشنبه با کاهش محسوس دمای هوا احتمال ریزش برف در ارتفاعات مرکزی سیستان و بلوچستان وجود دارد ، گفت : مه گرفتگی و کاهش شدید دید افقی در محورهای کوهستانی و لغزندگی برخی محورهای مناطق کوهستانی و سردسیر استان در روزهای آتی محتمل است.

معاون ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان بیان کرد : هم اینک تمامی مسیرهای خروجی استان به سمت مراکز استان های خراسان جنوبی ، هرمزگان و کرمان بارانی یا برفی است که توصیه می شود در صورت ضرورت خودروهایی که به سمت خراسان جنوبی و کرمان سفر می کنند زنجیر چرخ همراه داشته باشند.

وی گفت : روز یکشنبه با تشدید جریانات شمالی و وزش باد شدید شمالی ، دمای هوای استان بین 6 تا 10 درجه کاهش می یابد.

  • تاریخ: شنبه, 21 دی 1398
  • برگرفته از: ایرنا
بازدید : 1,451 بار
علت خروج قطار زاهدان تهران از ریل + جزئیات
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 3,850