رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری کلاهبردار حرفه ای خبر داده است که یک آپارتمان را به 8 نفر فروخته بود.

فروش یک واحد آپارتمان به 8 نفر!

سرهنگ محسن معظمی گودرزی در توضیح این خبر گفت:پرونده ای از شعبه 16 بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 5 تهران با شکایت مرد جوانی به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران ارجاع شد که مالباخته پس از حضور در پایگاه دوم به کارآگاهان گفت که یک دستگاه آپارتمان را به مبلغ 260 میلیون تومان از فروشنده به صورت مبایعه نامه ای خریداری کرده است و مقداری از مبلغ مبایعه نامه را به عنوان پیش پرداخت، به حساب متهم منتقل کرده و قرار بر این بوده که پس از گذشت چهار ماه از تاریخ تنظیم مبایعه نامه و پرداخت بقیه ثمن معامله، متهم سند آپارتمان را به نام من منتقل کند، اما با سررسید تاریخ تنظیم سند و آماده کردن بقیه پول آپارتمان به دفترخانه ای که قرار بود سند به نامش منتقل شود، مراجعه کرده ولی متاسفانه فروشنده در دفتر خانه حاضر نشده و هر چه به شماره تلفن وی تماس گرفته دیگر پاسخ نداده است.فروش یک واحد آپارتمان به 8 نفر! + جزئیات در ایرناک فروش یک واحد آپارتمان به 8 نفر! + جزئیات در ایرناک

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت با اشاره به اظهارات مالباخته ادامه داد:تا اینکه شاکی اخیرا متوجه شده که سند آپارتمان برای ضمانت فردی در رهن بانک بوده است و به علت عدم پرداخت اقساط وام توسط فرد وام گیرنده، سند آپارتمان توسط بانک به مزایده گذاشته شده است و اکنون ملک جزء املاک، بانک قرار دارد.

وی بااشاره به شکایت مالباخته گفت:با دریافت شکایت مالباخته تحقیقات در خصوص شناسایی مخفیگاه متهم و دستگیری وی در دستور کار کارآگاهان پایگاه دوم قرار گرفت. ولی متهم در هیچ یک از مخفیگاه هایش حضور نداشت و خانواده وی نیز اظهار بی خبری از متهم می کردند.

سرهنگ گودرزی تصریح کرد:کارآگاهان در ادامه تحقیقات پلیسی مطلع شدند که متهم قصد دارد همین ملک را به شخص دیگری بفروشد که با هماهنگی مقام قضائی، کارآگاهان متهم را هنگام تنظیم مبایعه نامه در مشاور املاکی در محدوده میدان قزوین دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به پایگاه دوم منتقل کردند.

وی با اشاره به اینکه متهم در بازجوئی های پلیسی به فروش این ملک به هشت خریدار اعتراف کرد، ادامه داد:متهم در تحقیقات پلیسی گفت که در زمان ساخت ملک و همچنین پس از تکمیل آن با تنظیم قراردادهای پیش فروش و فروش ملک، این دستگاه آپارتمان را به هشت خریدار فروخته است و از خریداران جمعاً به مبلغ 20 میلیارد ریال به عنوان پیش پرداخت دریافت کرده است.

سرهنگ گودرزی افزود:در تحقیقات پلیسی و بررسی سوابق کیفری مشخص شد که متهم سابقه دار بوده و تحت تعقیب مراجع قضایی دیگری نیز است و سابق بر این نیز به همین اتهام به هفت سال حبس محکوم شده است.

متهم با دستور قضائی روانه زندان شد.

  • تاریخ: چهارشنبه, 12 تیر 1398
  • برگرفته از: ایسنا
بازدید : 3,266 بار
فروش یک واحد آپارتمان به 8 نفر! + جزئیات
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 8,060