مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور آخرین مهلت برای انتخاب رشته مجاز شدگان کنکور سراسری 98 را اعلام کرد.

مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری 98

مشاور عالی سازمان سنجش گفت:فرصت انتخاب رشته در کنکور 98 فردا پنجشنبه 24 مرداد پایان می یابد و تاکنون 10 درصد مجازین نسبت به انتخاب رشته اقدام کرده اند.آخرین مهلت انتخاب رشته کنکور 98 اعلام شد در ایرناک آخرین مهلت انتخاب رشته کنکور 98 اعلام شد در ایرناک

حسین توکلی اظهار داشت:کلیه داوطلبانی که بر اساس اطلاعات مندرج در کارنامه سراسری مجاز به انتخاب رشته هستند باید پس از مطالعه دفترچه انتخاب رشته، پیوست ها و دستورالعمل انتخاب رشته، کدرشته های مورد نظر خود را بر اساس آن از گروه های آزمایشی مجاز انتخاب کنند.

وی افزود:داوطلبان ابتدا کدرشته های مورد علاقه را به ترتیب ابتدا در فرم پیش نویس ثبت کنند و پس از اطمینان از صحت آن، از 20 مرداد تا 24 مرداد 98 بر اساس دستورالعمل نحوه انتخاب رشته که بر روی سایت سازمان سنجش درج شده است، با وارد کردن کد کاربردی، کد رهگیری، کد کارنامه و یا شماره پیگیری نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش یادآور شد:داوطلب پس از تکمیل فرم انتخاب رشته اینترنتی کنکور 98 یک شماره 15 رقمی به عنوان رسید دریافت می کند که لازم است آن را نزد خود نگهداری کند.

توکلی گفت:از تعداد 832 هزار و 289 نفر مجاز به انتخاب رشته، تاکنون تعداد 88 هزار و 541 نفر معادل 10.6 درصد داوطلبان مجاز، نسبت به انتخاب رشته اقدام کرده اند.

وی افزود:دفترچه راهنمای انتخاب رشته در کنکور 98 به همراه ویژه نامه انتخاب رشته و سیستم انتخاب رشته مجازی نیز بر روی سایت فعال شده است.

وی اظهار داشت:داوطلبان تا 150 کدرشته می توانند در فرم انتخاب رشته خود انتخاب کنند و همچنین برای انتخاب رشته خود به اصلاحاتی که در سایت سازمان سنجش منتشر شده است توجه کنند.

آزمون سراسری سال 98 در روزهای 13 و 14 تیرماه با حضور بیش از یک میلیون و 119 هزار داوطلب برگزار شد و پس از انتشار کارنامه در 15 مردادماه بیش از 832 نفر مجاز به انتخاب رشته شدند.

  • تاریخ: چهارشنبه, 23 مرداد 1398
  • برگرفته از: مهر
بازدید : 1,088 بار
آخرین مهلت انتخاب رشته کنکور 98 اعلام شد
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 10,830