مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت:ثبت نام کنکور سراسری سال 98 برای پذیرش در رشته های باآزمون دانشگاه های سراسر کشور از فردا آغاز خواهند شد.

اعلام زمان ثبت نام کنکور سراسری 98

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت:ثبت نام کنکور سراسری سال 98 برای پذیرش در رشته های باآزمون دانشگاه های سراسر کشور از فردا آغاز خواهند شد.زمان ثبت نام کنکور سراسری 98 در ایرناک زمان ثبت نام کنکور سراسری 98 در ایرناک

حسین توکلی (مشاور عالی سازمان سنجش) با اعلام این خبر گفت:بر اساس برنامه زمانی تعیین شده ثبت نام کنکور سراسری سال 98 جهت پذیرش در رشته های باآزمون برای ورود به دوره های روزانه، شبانه، نیمه حضوری، مجازی، پردیس های خودگردان دانشگاه ها، دانشگاه پیام نور، دانشگاه های غیر دولتی و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی، ظرفیت مازاد دانشگاه ها، رشته های تحصیلی باآزمون دانشگاه آزاد اسلامی صورت می گیرد.

توکلی ادامه داد:ثبت نام کنکور سراسری 98 از فردا چهارشنبه 24 بهمن از طریق سایت سازمان سنجش آغاز و در روز پنجشنبه 2 اسفند 97 پایان می پذیرد. همچنین پذیرش در هر یک از رشته ها بر اساس نمره کنکور و سوابق تحصیلی همانند کنکور سال گذشته انجام می گیرد.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت:دفترچه راهنمای ثبت نام همزمان با آغاز ثبت نام بر روی سایت سازمان سنجش منتشر می شود. کلیه داوطلبان علاقمند به تحصیل از فردا 24 بهمن می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش و مطالعه دقیق اطلاعیه ثبت نام و دفترچه راهنمای ثبت نام در صورت واجد شرایط بودن برای ثبت نام در این آزمون اقدام کنند.

وی تاکید کرد:کلیه داوطلبان باید واجد شرایط عمومی و اختصاصی مطابق شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری 98 باشند. داشتن یکی از مدارک تحصیلی شامل دیپلم نظام آموزشی جدید 6-3-3، دیپلم دوره چهارساله نظام آموزشی قدیم، مدرک پیش دانشگاهی، مدرک کاردانی (فوق دیپلم) الزامی است. داوطلبان باید این مدارک را تا 31 شهریور 98 اخذ کرده باشند.

توکلی اظهار داشت:کسانی که با مدرک کاردانی (پزشکی یا غیر پزشکی) در این آزمون شرکت می کنند باید تعهدات قانونی خود را گذرانده باشند. همچنین کسانی که دو مدرک دیپلم دارند در صورت تمایل برای اعمال سوابق تحصیلی می توانند از دیپلمی که متناسب با گروه آزمایشی مورد علاقه است استفاده کنند.

وی گفت:هر داوطلب بدون در نظر گرفتن نوع مدرک تحصیلی نظام آموزشی (دیپلم نظام آموزشی جدید و یا دیپلم نظام آموزشی قدیمی و یا مدرک پیش دانشگاهی) می تواند در یکی از گروه های آزمایشی علوم تجربی، علوم انسانی، علوم ریاضی، زبان و هنر شرکت کند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت:هر داوطلب می تواند در صورت تمایل علاوه بر شرکت در گروه های آزمایشی اصلی در یکی از دو گروه های آزمایشی هنر و یا زبان و یا هر دو گروه آزمایشی هنر و زبان شرکت کند.

وی تاکید کرد:هزینه ثبت نام در این آزمون به صورت اینترنتی و با کارت های شرکت عضو شبکه بانکی شتاب از داوطلب اخذ می شود. هزینه ثبت نام 275 هزار ریال (27 هزار و 500 تومان) است که پس از پرداخت شماره سریال اعتباری 12 رقمی به داوطلب داده می شود.

توکلی اظهار داشت:در صورتی که داوطلب در گروه های آزمایشی دوم و یا سوم شرکت کند، موظف است 275 هزار ریال دیگر به عنوان وجه ثبت نام در گروه آزمایشی دوم و 275 هزار ریال دیگر به عنوان وجه ثبت نام در گروه آزمایشی سوم پرداخت کنند.

وی یادآور شد:کسانی که علاقه دارند در زمان انتخاب رشته (پس از اعلام نتیجه اولیه) رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور و دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی را انتخاب کنند باید مبلغ 138 هزار ریال دیگر به عنوان هزینه ثبت نام پرداخت کنند و شماره سریال 10 رقمی دریافت کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت:داوطلبی که علاقمند به استفاده از خدمات پیامک است می تواند مبلغ 281 هزار ریال شامل 275 هزار ریال هزینه ثبت نام در گروه آزمایشی اصلی و 6 هزار ریال هزینه استفاده از خدمات پیامکی را پرداخت کند.

وی گفت:کارت شرکت در آزمون سراسری سال 98 از روز 10 تیر 98 بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد و داوطلبان ضرورت دارد از 10 تیر تا 12 تیر 98 با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به دریافت کارت شرکت در آزمون اقدام کنند. برای داوطلبانی که متقاضی ثبت نام در یک، یا دو و یا سه گروه آزمایشی هستند به همان ترتیب دو یا سه کارت ورود به آزمون صادر می شود.

توکلی گفت:بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون سراسری سال 98 در روزهای پنجشنبه و جمعه 13 و 14 تیرماه در حوزه های امتحانی مربوط برگزار می شود. پس از تصحیح اوراق نتایج اولیه آزمون سراسری سال 98 به صورت کارنامه و در دهه دوم مردادماه 98 روی سایت سازمان سنجش آمو ش کشور قرار خواهد گرفت.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت:داوطلبانی که بر اساس مندرجات کارنامه مجاز به انتخاب رشته می شوند ضرورت دارد در مهلت تعیین شده و با توجه به ظرفیت انتخاب رشته، رشته های خود را به صورت اینترنتی انتخاب کنند. بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده نتیجه نهایی کنکور سراسری 98 در نیمه دوم شهریورماه 98 بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت.

 

  • تاریخ: سه شنبه, 23 بهمن 1397
  • برگرفته از: تسنیم
بازدید : 2,914 بار
زمان ثبت نام کنکور سراسری 98
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 3,310