سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری جزئیات حکم صادره برای حسین هدایتی را اعلام کرد.

حکم حسین هدایتی اعلام شد

غلامحسین اسماعیلی در نشست خبری خود با خبرنگاران که صبح امروز برگزار شد، جزئیات حکم حسین هدایتی را اعلام کرد.مجازات حسین هدایتی اعلام شد در ایرناک مجازات حسین هدایتی اعلام شد در ایرناک

وی گفت:این فرد به جرم اخلال عمده در نظام اقتصادی از طریق مال مشروع به تحمل بیست سال حبس و محرومیت دائم از به کارگیری خدمات دولتی و رد مال معادل بیش از 488 میلیارذ تومان شد.

این فرد به 74 ضربه شلاق هم محکم شده است. موسوی نژاد متهم دیگر این پرونده هم به 15 سال حبس محکوم شد.

دراولین جلسه رسیدگی به اتهامات حسین هدایتی، نماینده دادستان پس از حضور در جلسه و کسب اجازه از ریاست دادگاه به قرائت کیفرخواست تنظیمی این پرونده پرداخت و گفت:در این پرونده که به پرونده هدایتی موسوم است آقای هدایتی دولابی در پوشش هشت شرکت اقدام به اخذ تسهیلات بانکی کرده و با گماردن افراد بی بضاعت و ناتوان در سمت های مدیریتی این شرکت ها توانسته است مبلغی به میزان 586 میلیارد تومان از وجوه بانک سرمایه را در قالب تسهیلات و یا ضمانت نامه تحصیل کند.

وی گفت:همچنین نامبرده از طریق تبانی با یکی از مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان توانسته است مبلغی به میزان 66 میلیارد تومان تحصیل کند که آن پرونده مفتوح است.

نماینده دادستان بیان کرد:تبانی آقای هدایتی با مدیران بانکی بدون رعایت تشریفات اعتباری و با همکاری متهم دیگر این پرونده یعنی آقای موسوی نژاد بوده است که کار وی وثیقه تراشی از طریق گران نشان دادن آن وثیقه ها بوده است. به طوری که تاکنون 4 سال از تاریخ سررسید معوقات بانکی این متهم گذشته است، اما هنوز این معوقات پرداخت نگردیده است.

به گفته رسول امیر قهرمانی نماینده دادستان؛ اصل بدهی هدایتی 586 میلیارد تومان بوده که با احتساب سود پول، در حال حاضر به یک هزار و پانصد میلیارد و 600 میلیون تومان رسیده است که این متهم فعلاً 15 میلیارد تومان پس داده است.

  • تاریخ: سه شنبه, 31 ارديبهشت 1398
  • برگرفته از: مهر
بازدید : 1,066 بار
مجازات حسین هدایتی اعلام شد
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,260