دانشمندان اکنون بر این تمرکز دارند که چگونه از هوا بتوانند آب بگیرند و از مزایای آن استفاده کنند. متاسفانه بیشتر تحقیقات در این مورد هنوز در مراحل اولیه می باشد و اکنون راه های تولید آن به طور کامل فراهم نشده است.

تولید آب از هوا شدنی است؟!

در فصل تابستان ، خورشید بی وقفه در حال تابیدن است و ما را نیز مجبور به استفاده از عینک دودی می کند و بسیار لذت بخش است که در این زمان ها خودتان را در جوی آب ، استخر ، وان حمام یا هر جای دیگری بیاندازید اما اکنون زمان عالی برای این کار نیست.تولید آب از هوا شدنی است؟! در ایرناک تولید آب از هوا شدنی است؟! در ایرناک

حقیقت این است زمانی که ما در حال لذت بردن از هوای زیبا هستیم ، صرفه جویی آب را فراموش می کنیم اما ساده نیست که به این موضوعات هنگام گرما فکر کنیم اما اگر کمی فکر خود را بسازیم ، می توانیم این الماس های گرانبها را برای خود نگه داریم .

از لحاظ تئوری ساخت آب کار راحتی است و تنها به دو اتم هیدروژن و یک اتم اکسیژن نیاز داریم اما چقدر این کار می تواند سخت باشد؟ خیلی!

تنها ترکیب اکسیژن و هیدروژن با یکدیگر آب را نمی سازد و برای اینکه آنها را به یک دیگر پیوند دهید به انرژی نیاز دارید و چنانچه در ایرناک مطرح شده است مشکل انرژی این است که باید تعاملات شیمیایی بسیار زیادی صورت بگیرد تا این انرژی فراهم شود و حتی ممکن است این انرژی به اندازه یک انفجار باشد و بنابراین بیشتر از کاربردی بودن ، خطرناک بودن فرآیند ، مهم است.

روش ساخت آب

چگونه باید آب تولید کنیم؟

اگر نتوان با اتم ها آب را ساخت ، آیا می توان از راه دیگری آن را ایجاد کرد؟

دانشمندان اکنون بر این تمرکز دارند که چگونه از هوا بتوانند آب بگیرند و از مزایای آن استفاده کنند. متاسفانه بیشتر تحقیقات در این مورد هنوز در مراحل اولیه می باشد و اکنون راه های تولید آن به طور کامل فراهم نشده است.

در کل تشنگی حقیقت دارد ؛ خشکسالی تنها علت این نیست که ما دنبال تولید آب هستیم و جمعیت زمین همواره در حال افزایش است و درخواست برای آب نیز هنزمان با آن بالا می رود.

مهم تر از همه اینکه بخش هایی از جهان هستند که هنوز دسترسی به آب تمیز ندارند. اگرچه 71 درصد زمین از آب پوشیده شده است اما بیشتر این آب ها شور هستند و قابل آشامیدن نمی باشند و تنها دو درصد از آب زمین تازه و امن برای آشامیدن است که بیش از نیمی از آن در قطب ها وجود دارد و نمی توان به آن دسترسی داشت.

علاوه بر آن بسیاری از آب های تمیز و قابل آشامیدن در حال هدر رفتن هستند.

همه ما در محل کار و خانه به آب دسترسی داریم اما اطلاع نداریم که میزان آن محدود است و به همین دلیل تولید آن بسیار مهم می باشد.

چگونگی تولید آب از هوا

ساخت و تولید آب بدون اتم ها

آیا می توان آب را از دیگر سیاره ها گرفت؟

سیاره آبی دو؟

دانشمندان تنها به ایجاد و برداشت آب در زمین علاقه مند نیستند. در حقیقت ، تحقیقات آن ها به فضاهای خارج از زمین نیز رسیده است و ناسا نیز اکنون در مورد سیستم بازیابی برای تولید آب فکر می کند. آنها در این فضاها به باران دسترسی ندارند و آب در آنها محدود است. پس آیا عاقلانه است که بخواهیم از فضا آب بگیریم؟ اما این کار چگونه ممکن است؟

دانشمندان سال گذشته شواهدی را از وجود یخ ها در بخش تیره ماه پیدا کردند. در سال های گذشته تشکیل یخ ها در سیاره های دیگر مثل سیاره مریخ نیز مشاهده شد ، اینکه بخواهیم از ماه و دیکر سیاره ها اب بگیریم ، نه تنها نیاز ما به اب را برطرف می کند ، بلکه می تواند باعث شود که اطلاعات زیادی در مورد سیاره ها به دست آوریم.

تولید آب از هوا

تولید آب از فضا و سیاره ها

اما یخ تنها منبع آبی ممکن در فضا نیست ، در مریخ ، تعداد زیادی از منابع آبی وجود دارد که می توانیم راهی برای برداشت آنها را پیدا کنیم. مثلا اب را می توان از جو ، از زمین ، یا حتی مواد معدنی گرفت. این احتمالات تمام شدنی نیستند اما متاسفانه تکنولوژی ما برای این مهم هنوز به اندازه کافی پیشرفت نکرده است.

بازدید : 1,011 بار
تولید آب از هوا شدنی است؟!
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,970