اخیرا از رباتی به نام Intelligent Housekeeping Robot رونمایی شد که یک مهندس ناظر بر روی نحوه عملکرد دستگاه های الکتریکی در خانه می باشد.

ربات باهوش خانه دار

هزاران قرن از عمر کره زمین، می توان پیشرفت زیادی را در زندگی انسان های زنده بر روی این کره را تنها با جستجویی ساده در صفحات مجازی متوجه شد. با این وجود می توان تکنولوژی را این گونه خواند که تنها برای نجات و کمک انسان ها در انجام کارها دانست که روزانه توسط تعداد زیادی از دانشمندان و محققان در حال رشد و پیشرفت است و نمی توان آنرا انکار کرد چرا که هر روز شاهد رشد و پیشرفت صنایع مختلف توسط شرکت ها و برندهای مختلف هستیم.رونمایی از ربات باهوش خانه دار + تصاویر در ایرناک رونمایی از ربات باهوش خانه دار + تصاویر در ایرناک

Intelligent Housekeeping Robot

با این وجود یکی از مهم ترین موارد، متعلق به ربات ها است که به نوعی در حال جایگزین شدن نیروهای انسانی در زمینه های مختلف هستند و با استقبال فراوانی از جانب انسان های زایدی روبرو شده اند.

با این حال این ربات ها در حال پیشرفت روزافزون هستند و پیش بینی می شود تا چند سال آینده برای آسان کردن کارها در کنار انسان ها حضور یابند.

اما رباتی که توسط "Wanheng Chen" اخیرا معرفی شد، توانست برنده جایزه " 2018 Red Dot Design Concept" شود. اما اشتباه نکنید، این ربات برای پاکسازی و تمیز کردن صبقات خانه شما طراحی و ساخته نشده است و تنها همانند یک مهندس ناظر بر روی نحوه عملکرد دستگاه های الکتریکی در خانه می باشند!

برنده جایزه 2018 Red Dot Design Concept

برای مثال شما می توانید تنها با استفاده از یک برنامه موبایلی، این ربات را کنترل کنید و از وسایل موجود در خانه مطلع شوید که آیا به خوبی در حال کار کردن هستند یا خیر؟! یا حتی مثلا هشدار تعیین کنید و یا درب خانه را باز و بسته کنید!

کنترل ربات با موبایل

این ایده بسیار جالبی بود که توانست با استقبال فراوانی روبرو شود که نام این ربات " IHR " که مخفف " Intelligent Housekeeping Robot " می باشد، تعیین شده است. با این وجود قابلیت این دستگاه بسیار زیاد است و تنها با چند مورد بالا تمام نمی شوند!

بازدید : 2,562 بار
رونمایی از ربات باهوش خانه دار + تصاویر
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 8,660