سید قاسم موسوی قهار مداح ، قاری و مناجات خوان سحرهای رمضان دار فانی را وداع گفت.

درگذشت سید قاسم موسوی قهار

سیدقاسم موسوی قهار ، مداح ، قاری و مناجات خوانی که مردم ایران ، صدای او را سال ها از رادیو و تلویزیون شنیده بودند و علاوه بر دعای فرج حضرت صاحب الامر (عج) ، نوای گرمش را در سحرهای ماه مبارک رمضان به یاد داشتند ، شامگاه دیشب در سن 71 سالگی به رحمت ایزدی پیوست.سید قاسم موسوی قهار درگذشت + علت مرگ در ایرناکسید قاسم موسوی قهار درگذشت + علت مرگ در ایرناک

موسوی قهار که مدت ها از سرطان حنجره رنج می برد ، پس از عفونت در مجرای تنفسی در بیمارستان امیراعلم تهران بستری شد و در حالی که خانواده او درصدد حل مشکلات مالی برای تأمین مخارج بیمارستانی بودند ، دار فانی را وداع گفت.

موسوی قهار ، پس از مرگ سیدجواد ذبیحی که بهترین مناجات خوان رادیو ایران در سال های پیش از انقلاب بود ، به رادیو راه یافت و به بهترین دعاخوان و مناجات خوان صداوسیمای جمهوری اسلامی تبدیل شد.

او تمام ادعیه روزهای هفته ، ایام ماه مبارک رمضان ، ابوحمزه ثمالی ، دعای سحر و زیارات و دعاهای مختلف را خوانده و در طول چند دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی از رسانه ملی پخش شده بود.

موسوی قهار ، در زمره بهترین قاریان ایرانی و مداحان و ذاکران حسینی هم بود و مجالس ترحیم و محافل و هیأت های مذهبی گوناگونی را در سراسر ایران اداره می کرد. او همچنین بارها در کشورهای دیگر به زبان های فارسی و عربی به اجرای برنامه پرداخته بود که ایرانیان مقیم اروپا و آمریکا ، خاطرات فراوانی از مداحی های او در وصف مولای متقیان علی علیه السلام دارند.

ضمن تسلیت به جامعه مداحان و قاریان و همچنین خانواده این پیرغلام حسینی ، جزییات تکمیلی مراسم تشییع و ترحیم این استاد بزرگ مناجات خوانی ایران را به اطلاع خواهد رساند.

  • تاریخ: دوشنبه, 18 آذر 1398
  • برگرفته از: فارس
سید قاسم موسوی قهار درگذشت + علت مرگ
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 9,390