نوشیدن دمنوش ها در فصل های پاییز و زمستان بسیار مفید است و نقش موثری در پیشگیری از ابتلا به بیماری های مختلف دارند.

درمان گیاهی غلظت خون با دمنوش جو و طرز تهیه دمنوش جو

به افزایش تعداد گلبول های قرمز خون ، غلظت خون می گویند. اگر میزان هموگلوبین خون در مردان بیشتر از ۱۸ و در زنان بیشتر از ۱۶ گرم در دسی لیتر باشد ، فرد دچار غلظت خون است. این عارضه بیشتر در مردان بالای ۴۰ سال دیده می شود.درمان گیاهی غلظت خون با دمنوش جو + طرز تهیه در ایرناکدرمان گیاهی غلظت خون با دمنوش جو + طرز تهیه در ایرناک

درمان گیاهی غلظت خون با دمنوش جو

دمنوش جو برای غلظت خون

غلظت خون می تواند عامل ابتلا به بیماری های دیگر باشد ، بنابراین باید راه های پاکسازی و کاهش غلظت خون بررسی شود. در این مطلب دمنوشی را معرفی می کنیم که مصرف آن کمک شایانی به کاهش غلظت خون می کند.

خواص دمنوش جو

دمنوش جو به علت داشتن بیش از ۱۰ نوع ماده آنتی اکسیدانی و ترکیباتی چون لیگنان ، سلنیوم ، ویتامین های A و C مانند آنتی اکسیدان عمل و از بروز بیماری های قلبی و عروقی ، مرگ سلول ها و مشکلات عصبی جلوگیری می کند. آنتی اکسیدان های موجود در این دمنوش توانایی جذب و تجزیه پروکسی نیترات های موجود در ترکیبات سمی و رادیکال های آزاد را دارند.

خاصیت آنتی اکسیدانی دمنوش جو خطر ابتلای افراد سیگاری یا اشخاصی را که در شهر های بزرگ و در معرض هوای آلوده قرار دارند ، به انواع سرطان و بیماری های قلبی و عروقی کاهش می دهد.

نقش دمنوش جو در افزایش گردش خون

غلظت بالای خون ، کندی حرکت خون در رگ ها و مغز را موجب می شود ، بنابراین خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی ، تشکیل لخته های خونی ، سکته قلبی و مغزی افزایش پیدا می کند. بر اساس تحقیقات انمجام شده دمنوش جو خون را رقیق می کند.الکیل پیرازین موجود در دمنوش جو باعث کاهش غلطت خون می شود.

مصرف این دمنوش بهبود جریان خون را به همراه دارد و میزان ابتلای افراد به سکته را کاهش می دهد. مصرف دمنوش جو برای مردان میانسال ، سالمند و افراد سیگاری مناسب است.

طرز تهیه دمنوش جو

برای تهیه دمنوش جو باید یک قاشق مربا خوری جوی نیم کوب را در ۲ لیوان آب به مدت ۲۰ دقیقه دَم و آن را به صورت گرم یا سرد میل کنید.

موارد منع مصرف دمنوش جو

زنان باردار باید از استفاده از دمنوش جو خودداری کنند ، همچنین مصرف همزمان این دمنوش با دارو های ضد انعقاد خون توصیه نمی شود.

درمان گیاهی غلظت خون با دمنوش جو + طرز تهیه
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 9,190