سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد : سیگار کشیدن موجب تماس انگشتان و سیگاری که به ویروس کرونا آلوده شود ، موجب افزایش احتمال انتقال ویروس به دهان می شود.

آسیب پذیری افراد سیگاری در برابر ویروس کرونا

پایگاه خبری سازمان جهانی بهداشت : شرایطی که موجب افزایش نیاز به اکسیژن یا کاهش توانایی بدن در استفاده مناسب از اکسیژن دریافتی شود ، بیماران را در معرض خطر جدی ابتلا به اختلالات ریوی از جمله ذات الریه قرار می دهد. این در حالی است که افراد سیگاری معمولا دچار بیماری های ریوی و تنفسی هستند و ظرفیت ریه آن ها در مقایسه با افراد غیرسیگاری کمتر است. این عوامل آسیب پذیری افراد سیگاری را در برابر ویروس جدید کرونا تا حد قابل توجهی افزایش می دهد.آسیب پذیری افراد سیگاری در برابر ویروس کرونا در ایرناکآسیب پذیری افراد سیگاری در برابر ویروس کرونا در ایرناک

علاوه بر این ته سیگارهایی که معمولا توسط افراد سیگاری در محیط رها می شوند ، حاوی قطرات بزاق شخص سیگاری هستند و می توانند موجب شیوع ویروس کرونا و بیماری Covid-19 در محیط های عمومی شوند.

به گزارش ایرنا ، ویروس کرونا اواسط ماه دسامبر 2019 در ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد؛ اما کمیسیون ملی بهداشت چین در 30 دسامبر سال 2019 (9 دی) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد. این ویروس در دو ماه گذشته بیش از 100 کشور و منطقه را درگیر کرده است.

کیانوش جهانپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته اعلام کرد : تاکنون 62 هزار و 589 نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت 133 نفر در 24 ساعت گذشته ، فوت ناشی از این ویروس در کشور به سه هزار 872 نفر رسید.

  • تاریخ: شنبه, 24 فروردين 1398
  • برگرفته از: فارس
این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%
آسیب پذیری افراد سیگاری در برابر ویروس کرونا
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,010